Informacija
Tootekataloog

144hz monitorid

144hz monitorid - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Asus, Samsung, LG, Gigabyte, AOC kaupa. Hinnad algavad 127,25 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 40 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

144hz monitorid

Värskendussagedus näitab, mitu korda ekraani sekundis uue pildi kuvamiseks värskendatakse. Sageduse ühik on Hz (herts).

Seetõttu tähendab 144 Hz, et ekraan uueneb 144 korda sekundis, et näidata uut pilti, 120 Hz tähendab, et ekraan uueneb 120 korda sekundis, et näidata uut pilti, ja nii edasi.

Saate seda ette kujutada, kui võrrelda seda filmide või mängude kaadrisagedusega. Kui filmitakse 24 kaadrit sekundis, siis kuvab lähtesisu ainult 24 erinevat pilti sekundis. Samamoodi näitab 60 Hz kuvamissagedusega ekraan 60 "kaadrit" sekundis.

See ei ole tegelikult kaadrid, sest kuva värskendatakse 60 korda sekundis, isegi kui ükski piksel ei muutu ja ekraan näitab ainult sellele sisestatud allikat. Analoogia on siiski lihtne viis värskendussageduse põhikontseptsiooni mõistmiseks.

Seetõttu tähendab kõrgem värskendussagedus võimet hakkama saada ka suurema kaadrisagedusega.

Pidage meeles, et ekraan näitab ainult sellele edastatud allikat ja seega ei pruugi suurem värskendussagedus teie kasutuskogemust parandada, kui teie värskendussagedus on juba suurem kui teie allika kaadrisagedus.

144 Hz monitori eelised

Kõrge värskendussageduse kasutamiseks peab teie FPS (kaadrit sekundis) olema sama kõrge. Seega veenduge, et teil oleks soovitud värskendussageduse jaoks piisavalt tugev CPU/GPU.

Lisaks vähendab kõrgem kaadrisagedus/värskendussagedus ka sisendi viivitust ja muudab ekraani rebenemise vähem märgatavaks, mis aitab samuti oluliselt kaasa mängude reageerimisvõimele ja keelekümblusele.

Ehkki te ei pruugi praegu oma 60 Hz monitoril mängides probleeme tunda ega märgata – kui saaksite mõneks ajaks 144 Hz ekraani ja mängiksite sellel ning seejärel lülituksite tagasi sagedusele 60 Hz, märkaksite kindlasti, et midagi on puudu.

Ka teised videomängud, millel on piiramata kaadrisagedus ja mida teie CPU/GPU suudab töötada suurema kaadrisagedusega, on sujuvam. Tegelikult on 144 Hz juures kursori liigutamine üle ekraani meeldivam.

Värskendussagedus ja mängimine

Kõik videomängud renderdab arvuti riistvara, olenemata nende platvormist või graafikast.

Enamasti (eriti PC-platvormil) näitab kaadrid välja nii kiiresti kui võimalik, sest see tähendab tavaliselt sujuvamat ja kenamat mängu. Iga üksiku kaadri vahel on väiksem viivitus ja seega väiksem sisendi viivitus.

Mõnikord võib tekkida probleem, kui kaadreid renderdatakse kiiremini kui kuva värskendamise kiirus.

Kui teil on 60 Hz ekraan, mida kasutatakse 75 kaadrit sekundis renderdava mängu mängimiseks, võib teil tekkida nn ekraani rebenemine.

See juhtub kuna ekraan, mis võtab GPU-lt teatud ajavahemike järel sisendit, püüab riistvara tõenäoliselt kaadrite vahele.

Seega on selle tulemuseks ekraani rebenemine ja tõmblev, ebaühtlane liikumine. Paljud mängud võimaldavad teil kaadrisagedust piirata, kuid see tähendab, et te ei kasuta oma arvutit täies mahus.

Mis on selle lahendus?

Kõrgem värskendussagedus. See tähendab vähemalt 120 Hz sagedusega arvutimonitori ostmist. Need ekraanid suudavad töödelda kuni 120 kaadrit sekundis ja tulemuseks on palju sujuvam mäng.

​​See saab hakkama ka madalamate V-sünkroonimiskorkidega, nagu 30 kaadrit sekundis ja 60 kaadrit sekundis, kuna need on 120 kaadrit sekundis kordajad. 60Hz-lt üleminek 120Hz-le või 144Hz-le on väga märgatav erinevus.

Kokkuvõte

Mängud: näete kaadrisagedust, mis on suurem kui 60 kaadrit sekundis, oletame, et 150 kaadrit sekundis, siis jah, märkate suurt erinevust, kui lülitute 120 Hz või 144 Hz arvutimonitorile.

Videote vaatamine: kui teile meeldib väga sujuv video, on suurema värskendussagedusega ekraan kasulik, kui installite tarkvara, mis interpoleerib teie allika jaoks kaadreid.

Kokkuvõttes parandab 144 Hz või kõrgema värskendussagedusega monitor oluliselt teie mängukogemust võistlusmängudes seni, kuni teie CPU/GPU ja ekraani reageerimisaeg suudavad monitori värskendussagedusega sammu pidada.