Informacija
Tootekataloog

4K monitorid

4K monitorid - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Samsung, LG, Asus, Dell, Philips kaupa. Hinnad algavad 201,88 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 73 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

4K monitorid

4K-monitorid muutuvad kiiresti standardiks, kuna üha rohkem sisu muutub kättesaadavaks 4K-eraldusvõimega, alates YouTube'i videotest kuni filmide ja seriaalideni voogedastusteenustes. Kuid kas see tähendab, et peaksite ostma 4K monitori tööks või mängimiseks?

Kui töötate fotograafia või videotöötluse alal, teeb see seda peaaegu kindlasti. Selles artiklis käsitleme kõike, mida peate 4K-kuvarite kohta teadma, sealhulgas tehnilisi üksikasju.

Mitu pikslit on 4K?

4K eraldusvõime tähendab pildi suurust 3840×2160 pikslit. Selle peaaegu 4000 piksli laiuse tõttu nimetatakse seda 4K-ks või 4K Ultra HD-ks. 4K ekraanil on kokku 8 294 400 pikslit, neli korda rohkem kui Full HD-s (1080p), mille mõõtmed on 1920 × 1080 ehk kokku 2 073 600 pikslit. Pange tähele, et 4K on nime saanud laiuse järgi, 1080p aga kõrguse järgi. Sellisena näete sageli ka 4K-d, väljendatuna 2160p-na, mis viitab selle kõrgusele.

Miks osta 4K monitor?

See, kas need lisapikslid omavad tähtsust, võib sõltuda sellest, milleks te oma ekraani kavatsete kasutada, kuid 4K-ekraanid on teravamad kui 1080p-ekraanid, sarnaselt HD-ekraanide teravusega võrreldes varasemate SD-ekraanidega.

Full-HD võib pakkuda paljudele inimestele arvutimonitorina kasutamiseks piisavat selgust, kuid kui töötate visuaalse disainiga, on 4K-monitor muutumas kiiresti kohustuslikuks, et saaksite näha suuremaid detaile. Eelkõige näevad fotograafid oma piltidel palju rohkem nüansse, kui nad vaatavad neid eraldusvõimega 4K/2160p, kuna DSLR-id pildistavad endiselt suurema eraldusvõimega. Näiteks kaamera, mis teeb 21-megapikslisi fotosid, jäädvustab pilte eraldusvõimega 5104 x 4092.

4K-ga on ekraanil kuvatav väljasuumimisel detailsem, samas kui 100-protsendiliselt vaadatuna näete ekraanil korraga rohkem pilti, muutes sellega töötamise lihtsamaks.

Kui loote või redigeerite 4K videomaterjali, saate peaaegu kindlasti kasu võimalusest näha reaalajas oma töö väiksemaid detaile. 4K-sisuga regulaarselt töötavad videoredaktorid võivad isegi kaaluda 5K- või 8K-kuvari kasutamist, et näha kõiki oma töö üksikasju, hoides samal ajal tööriistad nähtaval sellistes programmides nagu Premiere või Vegas.

Kas 4K monitor on seda väärt?

Selline monitor on üks parimaid müügis. 4K eraldusvõime on kiiresti muutumas digitaalse videosisu, voogesituse, mängude ja andmetöötluse normiks. Kuigi mõned inimesed ei suuda esialgu eristada HD-st, mis annab juba väga selget pilti, märkab enamik erinevust, kui nad harjuvad 4K-ga vaatama ja seejärel lülituvad tagasi HD-le.

Kuigi 4K-kuvarite pakutav suurem eraldusvõime on kõige olulisem neile, kes töötavad digitaalse disaini, fotograafia või videoga, on sellest kasu ka neile, kes ei ole disainerid. 4K-ekraanil on kõik puhas ja karge – eriti tekst. Nii et kui teile meeldib tööd teha, jagades ekraani pooleks, et näeksite korraga mitut akent – ​​näiteks brauserit, meili, Slacki ja arvutustabelit või muud dokumenti, siis lisaeraldusvõime aitab hoida kõike loetavana. Kui teil on lauaruumi ainult ühe monitori jaoks, on mõistlik valida selline, mis võimaldab teil niimoodi multitasking tööd teha.

Mis puutub mängimisse, siis mõned tahavad kiiremat värskendussagedust kui see, mida 4K praegu üldiselt pakkuda suudab, kuid üha rohkem on ilmumas graafikakaarte, mis suudavad 4K-mängudega hakkama saada. Samas on müügis palju Gaming monitore 4K eraldusvõimega ning ja näiteks 144 Hz värskendusega.

Kuidas leida enda jaoks parim monitori suurus?

Vastus sellele oleneb teie töö tüübist ja masina tüübist, millega töötate. Kui olete 3D-modelleerija, võib eraldusvõime 1920 x 1080 sobida, kuid suurem eraldusvõime annab teile töötamiseks suurema lõuendi ja võimaldab näha rohkem detaile. 

Videoredigeerijatele on parim valik standardvarustuses kasutada 4K eraldusvõimet, kuna 4K-sisu on juba kõikjal saadaval ja teil on eelis, kui saate videomaterjali algpäraselt taasesitada.