Informacija
Tootekataloog

4K telerid

4K telerid - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Samsung, LG, Sony, Philips, Hisense kaupa. Hinnad algavad 249,00 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 183 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

4K telerid

Tänasel päeval on turul tarbijale saada erinevatelt tootjatelt sadu kui mitte tuhandeid erinevaid televiisoreid. Telerid on endasse haaranud väga suure osa inimeste igapäeva elust. Nii palju kui on erinevaid tootjaid, erinevas mõõdus ja erinevate funktsioonidega telekaid, on ka hulgaliselt erinevaid ekraanide tüüpe. Millise ekraaniga televiisor siis ikkagi valida - kas lameekraan või nõgus ekraan? Mis asi on resolutsioon ja mis vahe on HD-l või Full HD või hoopis Ultra HD resolutsiooniga televiisoritel? Tehnika võõra inimesena võib teleri valimine esmapilgul olla keeruline, kuid selleks, et leiaksid parima võimaliku variandi, siis tulekski alustada oma soovide ning vajaduste kaardistamisega. Tuleb esmalt mõelda, et kui suur telekavaataja sa ikkagi oled - kas paar tundi nädalas, et uudised saaksid vaadatud. Või pigem suur filmide nautleja ja soovid, et iga kodune filmimaraton oleks omaette elamus.

Televiisori resolutsioon 

UHD ehk 4k resolutsiooniga televiisorid on üheks kaasaegsemaks lahenduseks telerite seas. 4k resolutsiooniga televiisoritel on 4096x2160 pikslit. Kui soovid osta 55 tollist televiisorit või sellest suuremat, siis tänasel päeval tasuks mõelda vähemalt 4K resolutsiooniga telekale. See on sellises mõõdus televiisoritele nii öelda ainuõige resolutsioon ehk teisisõnu suure pildi puhul võid kindel olla, et filmi vaadates ei ole ka lähedalt vaadates pilt teraline. Lisaks ekraani resolutsioonile on oluline jälgida ka ekraani tüüpi. Sarnaselt mobiiltelefonidele ning arvuti monitoridele on samuti telekatel ka mitmeid erinevaid ekraani tüüpe.

Ekraani tüüp

Uut televiisorit ostma asudes tasuks samuti jälgida, milline ekraani tüüp telekal on. Tuntuimad on kindlasti OLED ning QLED televiisorid. QLED ekraani tüübiga televiisorid on Samsungi turundusnimeks. Mille poolest erineb see ekraani tüüp näiteks OLED-idst või mis on selle ekraanitüübi taga? Suuresti võiks öelda, et see ongi turunduslikuks nimeks,  kus televiisorite tootja on otsustanud millegagi turul silma jääda ning teistest eristuda. Ekraani tüüp on ju tarbijale peamiselt oluline, sest ekraani tüüp näitab suuresti ära selle kui energiatõhus televiisor on. Paljud vanemad ekraanide tüübid jäävad unustuste hõlma just seetõttu, et toovad endaga kaasa suurema energia tarbimise. LED ekraanid on selle pööranud teistpidi ja QLED televiisor esindab Samsungi uut LED televiisorite seeriat. Tavalise LED ekraani ja QLED ekraani vahel on see, et LCD ja LED paneeli vahele on lisatud filter, mis toob paremini ning erksamalt esile kõik värvid. See tõstab nad teiste televiisorite tootjate kõrvalt esile ning nad eristuvad turul paremini. 

Smart TV

Paljud arvavad, et Smart TV on sarnaselt resolutsioonile ja ekraani tüübile oluline tähis, mida jälgida. Võibolla ongi, kuid peamiselt tähendab Smart TV seda, et telekat on võimalik internetti ühendada. See annab tarbijale võimaluse diivanil ainult teleka pulti kasutades nautida paljude erinevate rakenduste sisu nagu näiteks Netflix või YouTube. Smart televiisoreid on WiFi ühenduse kaasabil võimalik ühendada erinevate seadmetega nagu näiteks mobiiltelefon või tahvelarvuti. Kõik see teeb televiisori vaatamise ja selle nautimise tarbijale mugavamaks ja mitmekülgsemaks. Näiteks on LG oma WebOS nutiteleri platvorm, mida jõudsalt arendab ning värskendab, et see oleks klientidele kasutajasõbralik. Sellise operatsioonisüsteemi arendamine on võimalik ainuüksi Smart TV toega teleritele. 

Sagedased küsimused

Kas vajan Smart TV juures 4K resolutsiooni

Resolutsioon tagab kliendile parima ekraanipildi - kindlasti tuleb lisaks resolutsioonile jälgida ka ekraani suurust. Väiksemate ekraanide puhul juhul kui tarbite televiisorist väga vähe sisu, ei ole võibolla mõistlik kulutada kõrge resolutsiooniga ehk 4K telerile. Küll aga kui soovid nautida erinevat nutisisu ning seejuures järeleandmisi kvaliteedis mitte teha, siis on 4K resolutsioon väga hea valik. Saphi on näiteks Philipsi nutiteleri platvorm ning sealset sisu on väga hea nautida just kõrge resolutsiooniga telekaekraanilt.