Informacija
Tootekataloog

Aja veetmiseks looduses

Vahendid meeldivalt vaba aja veetmiseks looduses

Telkimine on üks kõige suuremat rahuldust pakkuvaid vabas õhus tegevusi ja sellega tegelemine toob kindlasti palju kasu sinu kehale ja vaimule. Metsas käimine ja looduses aja veetmine lähendab sind iseendale ja su partnerile juhuks kui sa ei matka üksi ja oled kellegagi looduses koos. Mugavalt oma matka läbiviimiseks on sul vaja siiski täiendavat varustust ja ei piisa ainult peast, jalgadest ja kätest. Telgid, magamiskotid, paadid, süstad, aerud, sonarid ehk kalaleidjad teevad vabas õhus viibimise mugavamaks ja pakuvad uusi elamusi. Kindlasti tuleks kaasa osta ka vajalikud pudelid või termosed, et soovitud vedelik oleks terve päeva jooksul sinu käeulatuses. Vabaaja vahendite müük on sulle käepärast, et kõik sinu vajadused looduses puhkamiseks saaksid rahuldatud.

Magamiskott

Magamiskotte on erinevas suuruses ja erinevatest materjalidest ning nende parameetreid tuleks endale sobiva valikul arvestada. Kui magad külmas, soovid magamiskotti, mis on ümber sinu keha, et sinu enda kehasoojus aitaks sul seda kiiresti soojendada. Õige materjal tagab, et sul pole suvel liiga palav ja talvel on piisavalt soe. Magamiskotid on vaid osa puslest, samuti võiksid investeerida mugavasse magamismatti. Veendu, et valid lamamiseks õige pinnase, sest materjalid on õhukesed ja tunned maad, millel magad.

Telk

Sinu varjualune on ilmselt kõige olulisem varustus, millesse pead investeerima ja seetõttu pead enne telgi ostmist olema hästi kursis, mida ja milleks sa ostad. Kui soovid võimalikult suurt mugavust ja seda, et ka sinu varustus oleks ilmastikuolude eest kaitstud, siis suuruse osas veendu, et kasutad telki, mis mahutab kaks korda rohkem kui sa tegelikult kasutad. See tähendab, et kahe inimese jaoks peaksid kasutama 4-kohalist telki.

Termosed, mis hoiavad su joogi temperatuuri

Termosed hoiavad kuumad vedelikud kuumana ja külmad jahedana pikki tunde. Termos koosneb topeltseintega anumast, mis on kahjustuste eest kaitsmiseks ümbritsetud metall- või plastikkorpusega. Seinte vaheline ruum on vaakum, mis vähendab juhtivusest ja konvektsioonist tulenevat soojuskadu. Siseseina välispind ja välisseina sisepind on hõbetatud. Sellised pinnad vähendavad kiirgusest tulenevat soojuskadu. Anuma ava sulgemiseks kasutatakse isoleerivat kaant või korki. Seega kuumus ei välju ega sisene kergesti ning kuumad vedelikud jäävad kuumaks, külmad aga jäävad termoses külmaks. Kui oled kevadises või sügiseses või koguni talvises looduses matkanud, siis on endale üsna lihtne ette kujutada, et vajaksid päeva jooksul mõnda head lonksu kuuma teed või kohvi. Tegelikult tulevad termosed appi ka kuumades suvistes tingimustes matkamisel, sest need hoiavad su joogi jahedana peaaegu kogu päeva vältel.

Vahendid kirglikele kalameestele ja veesportlastele

Mitte kõik inimesed ei soovi oma puhkust veeta mööda metsasid või matkaradu sammudes. Paljude jaoks on kõige meeldivam puhkus vaikuses või rahulikult üle vaikse veekogu libisemine. Kalameestele või lihtsalt veespordi harrastajatele on olemas erinevad kummipaadid, süstad ja nende kasutamiseks vajalikud aerud. Neile, kes soovivad oma kalapüügi kogemuse viia täiesti uuele tasemele on olemas ka sonarid ehk kalaleidjad. Veespordi harrastajad võiksid mõelda endale süsta ostmise peale. Lisaks võimalusele veekogul aega veeta on süsta ja aerude kasutamine ka üsna hea treening lihasgruppidele, mis igapäevaselt ehk piisavalt palju koormust ei saa. Loomulikult võib veelaua ja aerulaua abil minna ka veemõnusid nautima lainetevasse veekogusse ja piisavate oskuste omandamisel ei ole see enam lihtsalt treening, vaid juba üsna klassikaline meelelahutus, mis teeb suvest, veest ja päikesest juba tõelise naudingu.