Informacija
Tootekataloog

Mida basseini valimisel silmas pidada

Maapealse basseini ostmine on kindlasti põnev aeg sulle ja sinu lähedastele. On aga mõned asjad, mida enne maapealse basseini ostmist tuleks kaaluda. Kindlasti näiteks see, kuidas see sinu koduaeda mahub, kas see on pehmest või kõvast materjalist jne. Õnneks on basseinide ja vajalike tarvikute valik ja müük nii mitmekesine ja saadaval on piisavalt suured basseinid ja ka näiteks täispuhutavad ujumisrõngad või plastikust basseini mänguasjad. Seega lastele on basseini ja veemõnude nautimise võimalused kindlasti garanteeritud.

Basseini asukoht ja kuju

Maapealsed basseinid on saadaval erineva suuruse ja kujuga. Seetõttu on oluline mõõta ala, kuhu soovid oma basseini paigaldada. Lisa basseini perimeetrile paar täiendavat meetrit varustuse hoidmise ja liikumise hõlbustamiseks. Ideaalse keskkonna loomiseks otsi päikeselist ala, mis on tuule eest kaitstud ja puudest eemal. See tagab piisava soojuse ja vähendab lehtede hulka, mille tuul või sinu basseini puhuda. 

Nüüd kui tead, kui palju on sul ruumi, on aeg mõelda, milline on vajalik basseini kuju ja suurus. Eraldiseisvad basseinid on tavaliselt ümmargused ja ristkülikukujulised, aga saadaval on ka ovaalsed maapealsed basseinid. Kui sinu õu on kitsas, teenib sind tõenäoliselt kõige paremini ristkülikukujuline maapealne bassein. Ruudukujuline õu toimib suurepäraselt koos ümmarguse maapealse basseiniga. Jaluta kindlasti ümber visuaalselt loodud piiri, et veenduda, et seal on piisavalt ruumi vabalt liikumiseks või esteetiliste täiustuste lisamiseks. Lisaks uuri, kas soovitud kuju jaoks on vaja piki basseini perimeetrit täiendavaid tugesid. Need täiendavad osad võivad vajada veelgi rohkem ruumi.

Basseini ehitus

Maapealseid basseine on kolme tüüpi. Pehmed basseinid on valmistatud vastupidavast polüvinüülist, mis on nii pehme kui ka tugev. Veendu, et seda tüüpi bassein oleks kaugel puudest või põõsastest, mis võivad nende küljed läbi torgata. Kergesti paigutatavaid ja täispuhutavaid pehmeid basseine peetakse ajutiseks ning need tuleb lahti võtta ja külmadel kuudel siseruumides hoiustada. Metallraamiga basseinid tagavad erineva raskuse korral usaldusväärse tugevuse. Kui valid alumiiniumraami väheneb kogukaal, kuid selle hind võib olla kõrgem. Pea meeles, et metall ka roostetab. Vaigust valmistatud basseinid on nii vastupidavad kui ka roostekindlad. See materjal talub päikese ja vee mõju, jäädes samal ajal katsudes jahedaks. Kõigi ehituse tüüpide puhul vajab sinu maapealne bassein vooderdust ja basseini pumpa või basseini filtrisüsteemi.

Maapealse basseini esmatarbed

Lisaks maapealsele basseini karkassile, vooderdusele ja pumbale on veel mõned kohustuslikud esemed, mis tagavad kõigile lõbusa ja nauditava ujumishooaja. Basseiniredel mitte ainult ei aita inimestel hõlpsalt basseini siseneda ja sealt välja tulla, vaid vähendab ka pinget basseini seintele ja külgedele, mida muidu rohkem kasutataks. Kaitstes oma basseini liitekohti ja seinu redeliga, parandad oma basseini funktsiooni ja pikendad selle kasutusiga. Basseini kemikaalid säilitavad vee puhtuse ja kaitsevad ujujaid vee kaudu levivate haiguste eest. Puhastustarvikud, nagu skimmerid, eemaldavad kiiresti prügi või putukad, mis võivad basseini sattuda. Basseini katted aga aitavad reguleerida vee temperatuuri ja hoida vee puhtana. Basseinisoojendid hoiavad veetemperatuuri jahedamatel päevadel ja öödel meeldiva ujumiskogemuse jaoks. Basseinivalgustid lisavad öösel nähtavust ja loovad sinu hoovis sooja ja õdusa õhkkonna. Lisaks on olemas loomulikult erinevad basseini ujukid, basseini mänguasjad ning ära unusta kasutada ka päikesekaitsekreemi, mis muudab päikese käes viibimise lõbusaks.