Informacija
Tootekataloog

Batuudid

Batuudid kui treeningvahendid igasse kodusse

Unusta jõusaalis jooksulindil jooksmine ja igavad jooga treeningud. Kõige viimane trend fitnessi maailmas on suurepärase kehalise vormi saavutamine batuudi abil. Aeroobne treening pole enam mõeldud ainult lastele. Ka täiskasvanud loobuvad igavatest rutiinidest lõbusate harjutuste kasuks. Parimad batuudid on saadaval mitmes erinevas formaadis. Kvaliteetne batuut võib olla täispuhutav, maapealne või väike mini versioon. Olemas on ka loomulikult suuremad versioonid, mille 4m läbimõõt annab sulle erinevate harjutuste tegemiseks piisavalt liikumisvabadust. Batuutide müük on iga aastaga järjest suurenenud, seda peamiselt selle tõttu, et need sobivad treeninguks või lõbutsemiseks igas vanuses inimestele.

Batuudi kasutamine on uskumatult lõbus

Kui sageli tundub peale väsitavat tööpäeva jooksma minemine parajalt tüütu kohustusena, siis batuutidega seda muret kindlasti ei ole. Kui sa oled kunagi hüpanud batuudil saad kindlasti aru, et need on ühed suure lõbutsemise ja rõõmu tundmise allikad. Batuudil tehtavad treeningud ei erine sellest. Kuigi sa hüppad ja pingutad praktiliselt kogu aeg kõvasti ja põletad rasva, ei märka sa rasket pingutust nii palju kui jooksulindil või jooksurajal. Aeg lendab, kui sul on lõbus ning enne kui arugi saad, oled 45 minutilise treeningu batuudil juba edukalt läbinud.

Jõusaali jooksulint või füüsiline jõutreening jätab su keha ja liigesed tihti valusaks. Kui sulle on vastumeelsed jalaliigestele suurte koormustega harjutusted, nagu näiteks jooksmine ja kükitamine, on batuut suurepärane viis südame-veresoonkonna tugevdamise harjutuste lisamiseks oma treeningrutiini. Batuudiga treenimine tagab südame-veresoonkonna jaoks piisava koormuse, kuid vähendab treeningu koormuse mõju kehale märkimisväärselt. Tõenäoliselt on enda vigastamise oht seetõttu palju väiksem ja kõik see on hea uudis sinu liigestele. Niisiis on batuudil hüppamine suurepärane kardiotreening. Batuudil hüppamise lõbusust ei saa keegi eitada. Ja kuigi selle hüppelise mängu- ja treeningu varustusega kaasnevad mõned batuudile omased riskid ja suuremate batuutide puhul on kindlasti oluline ka ettevaatus ning ohutusvõrkude olemasolu, võib batuudil treenimine pakkuda sulle ka üllatavalt head kardiovaskulaarset treeningut.

Batuudiga treening on palju efektiivsem

Batuudiga hüppamine võib olla lõbus, kuid see lõbus treening võib põletada ka suure hulga kaloreid. 10 minuti pikkune batuudil treenimise seanss võib põletada sama palju rasva kui 30 minuti pikkune rahulik jalutamine. Batuudi kasutamine muudab jooksujalatsite varna riputamise ja sokkide jalga tõmbamise efektiivseks treeninguks. Ja see pole veel kõik. Väidetavalt käivitab see treeningvorm ka aktiivsemalt sinu ainevahetust. Kui sinu ainevahetuse kiirus on intensiivsem, suudab sinu keha toitaineid tõhusamalt töödelda. Kui soovid tõsiselt kaalust alla võtta on soovitatav 30 minutit batuudiga treeningut päevas. See on saavutatav eesmärk isegi inimestele, kellel on tavaliselt raskusi aeroobse treeninguga. Selle põhjuseks on asjaolu, et näiteks mini batuudi treeningud ei sõltu intensiivsusest, et need oleksid tõhusad. Kaalukaotuse heade tulemuste saavutamiseks on batuudiga treeningute puhul oluline pigem järjepidevus.

Batuudi kasutamise füsioloogilised eelised

Teadlased ütlevad meile, et batuudil hüppamisega kaasnev kiirendus ja aeglustumine paneb keha tõlgendama liikumist kui gravitatsioonilise tõmbe suurenemist. Meie luud muutuvad treeningu tulemusel tugevamaks ja tihedamaks, mis aitab pikas perspektiivis vigastusi vältida. Batuudi pinna ebastabiilsuse tõttu olete kogu batuudiga treeningu jooksul pidevalt teadlik oma tasakaalu säilitamisest. See teadlikkus paneb sind keskenduma tasakaalu säilitamisele, eriti kõrgete hüpete ja raskete positsioonide ajal. Mida rohkem neid erinevaid hüppeid harjutad, seda enam näed oma motoorsete oskuste ja koordinatsiooni paranemist.