Informacija
Tootekataloog

Beebimööbel

Kvaliteetne beebimööbel

Üks sinu esimesi ülesandeid lapsevanemaks saamisel on väikese lapse lastetoa sisseseadmine. Ja osa sellest kogemusest on beebimööbli ostmine. Raske on piiritleda, mida sa oma imiku jaoks tegelikult vajad, kuid häll esimesteks elukuudeks, madratsiga lastevoodi, beebivärav ja korralik tool on kindlasti see mööbel, mida on igas lastetoas vaja, Õnneks on nende toodete müük väga mitmekesine ja iga lapsevanem leiab enda ja lapse vajadustele vastava toote.

Kui palju sul ruumi on?

See on üks olulisemaid kaalutlusi oma väikese lapse lastetoa kujundamise ostuotsuse tegemisel. Toa suurus määrab, kas sulle mahub sinna väike, standardne või suur võrevoodi. See määrab ka selle, kas sul võiks lastetoas olla nii kummut ja mähkimislaud või pead valima, millise mööbli võtad ja milleta saad hakkama.

Kui ruumi on piisavalt, on sul natuke rohkem vabadust hoida ja korraldada kõiki sinu lapsele vajalikke esemeid. Kuid kui ruumi on vähe pead olema loominguline. Näiteks eraldi kummuti ja mähkimislaua asemel võib vaja minna kummut/mähkimislaua kombot.

Enne millegi ostmist tee ruumis mõned mõõtmised. Ära unusta oma plaani koostades mõelda ka mängukohtadele. Ideaalis soovid, et sinu lastetoa mööbel sobiks mugavalt ruumi. Sa ei taha olukorda, kus kõik mööblitükid on nii lähestikku, et millegi muu jaoks pole ruumi.

Kas sa vajad palju kapiruumi?

Muidugi tunduvad lapsele vajalikud asjad pisikesed, kuid sa oled üllatunud, kui palju ruumi tema väikesed riided, mänguasjad ja esemed võtavad. Kui toas on suur kapp, on see suurepärane uudis ja tõenäoliselt ei pea sa liiga palju muretsema, kas kõik vajalik sinna ära mahub. Kui sul aga pole palju kapiruumi, kaalu investeerimist riidekappi. Seda tüüpi mööblil on tavaliselt sahtlid, riiulid ja ala, kuhu saad ka riideid riputada.

Kas peaksid hankima mööblit, millega laps saaks kasvada?

Kui sinu laps on veel väike ei mõtle sa palju mööbli kahjustamise peale. Kuid liigu paar aastat edasi ja tõenäoliselt muudad oma meelt. Lastetoa mööbel kipub kahjustuma, eriti kui lapsed jõuavad väikelapse elufaasi ja soovivad hakata uurima oma kunstilisi ja akrobaatilisi võimeid.

Enamikul vanematel pole raha, et iga paari kuu tagant mööblit välja vahetada. Seetõttu on oluline investeerida kvaliteetsesse mööblisse, millel on hea konstruktsioon. Näiteks tugevate hingede ja nuppudega kapiuksed, mida aktiivne pisike ei saa kergesti lahti.

Üldiselt kipub kvaliteetne mööbel, eriti lastetoa jaoks, olema kulukam. Kuid teadmine, et sul on kindlad mööbliesemed, mis kestavad, annab sulle suurema meelerahu juba siis kui koostad eelarve kõige vajaliku jaoks.

Mis on sinu maitse?

Sinu väike ei märka ja mäleta kõiki imearmsaid asju, mida oled tema lastetoa jaoks välja valinud. Kuid rahustava ja nauditava kujunduse valimine on midagi, mille poole püüelda, olenemata sinu maitsest. Lõppude lõpuks, kui sinu laps sünnib, veedad ka sina selles konkreetses ruumis üsna palju aega.

Kuigi on oluline kaaluda põhilisi esemeid, mida ruumis vaja läheb, on oluline keskenduda ka asjadele, mis pakuvad sinule rõõmu. Kas on näiteks mõni konkreetne värv, mis aitab sind rahustada? Kas sulle meeldib tapeet või eelistad värvi? Suurepärase ruumi loomiseks, millest nii sina kui sinu laps tunneb rõõmu, pole palju vaja.