Informacija
Tootekataloog

Digitaalkaamerad

Digitaalkaamerad - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Kodak, Agfaphoto, Easypix, Sony, Denver kaupa. Hinnad algavad 25,00 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 55 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Digikaamerad ja fotokaamerad erinevatele fotograafidele

Digikaamera või fotokaamera ostmisel võib tekkida tihti mõningane segadus eriti kui oled alles amatöörfotograaf või lihtsalt fotode tegemise maailmas asjaarmastaja. Turul on nii palju erinevate funktsioonidega digikaamera tüüpe, et võib olla raske teada, mis just sinu pildistamise stiiliga sobib. Canon, Kodak ja Sony on ehk tuntumad ja kvaliteetsemad kaubamärgid, mis müüvad digikaameraid, kuid kindlasti ei piirdu erinevate kaamerate müük vaid nende brändidega. Isegi kui oled juba üsna asjatundlik fotograaf ja soovid oma kaamerat uuendada, võib olla kasulik enne uue mudeli valimist spetsialistidel nõu küsida ja omandada enne ostmist hea ülevaade erinevatest saadaval olevatest kaamera mudelitest ja nende kõigist pakutavatest funktsioonidest.

Põhifunktsioon mida peaksid otsima on korralik suum, digitaalne pildiotsija ja autofookus. Täiustatud kaameras võid nendele peamistele funktsioonidele lisaks soovida ka täiendavaid lisafunktsioone. Parima pildistamise kvaliteedi saavutamiseks jälgi tähelepanelikult digikaamera objektiive ja ülitundlikke andureid. Kui oled ära otsustanud, millise mudeli endale valid, proovi leida ja lugeda spetsiaalseid kaamera soovitusi igat tüüpi fotograafidele. 

Alustada võib ka lihtsamast ja soodsamast fotokaamerast

Kui alustad fotograafina või soovid lihtsalt enda meelelahutuseks lõbusaid pilte teha on kompaktne fotokaamera sulle ideaalne valik. Need fotokaamerad on kõige lihtsamad mudelid, mis on turul saadaval, mis tähendab, et need on sageli turul saadaval ka väga mõistliku hinnaga. Neil on küll vähem funktsioone kui mõnel teisel kvaliteetsemal kaameral, kuid see tähendab, et neid on sul ka palju lihtsam kasutada ja sul peaks siiski olema võimalik teha väga häid pilte üsna vähese vaevaga. Neid kaameraid tuntakse oma kasutamise lihtsuse poolest üldiselt kui “sihi ja pildista” kaamerad.

Kui ostad lihtsa fotokaamera, peaksid otsima endale kaamera, mis suudab salvestada faile minimaalselt JPEG vormingus ning millel on digitaalne ekraan fotode eelvaateks. Lisaks peaksid otsima kindlasti kaamera, millel on automaatse teravustamise funktsioon juhuks, kui sinu käsi on pildistamisel veidi ebakindel. Pea meeles, et kuigi võib tunduda, et sinu kompaktkaameral on samad funktsioonid kui keerukamal mudelil, ei ole need kindlasti päris sama kvaliteediga.

Mida on veel vaja digikaamera ostmise kohta teada?

JPEG on digitaalse pildivormingu standard andmekandja. Enamik digikaameraid salvestab sinu pildid vaikimisi JPEG vormingus, mis peaks enamiku fotograafide jaoks ka väga hästi sobima. Kvaliteetsemad kaamerad ehk tavaliselt vahetatavate objektiividega kaamerad, suudavad mõnikord pildistada ka RAW vormingus. RAW vormingus pilt sisaldab täielikku teavet sinu kaamera andurilt ja annab fotograafile veidi rohkem paindlikkust piltide järeltöötlusel. Teisisõnu JPEG vormingus pildid sisaldavad vähem teavet kui RAW vormingus pildid, kuigi nende kahe kvaliteedis ei tohiks olla väga suuri erinevusi.

DSLR kaamerad on professionaalne standard, mistõttu on need ideaalsed kogenumatele fotograafidele, kes soovivad oma pildistamise kvaliteeti veelgi paremaks muuta. DSLR ehk digitaalne ühe objektiiviga peegelkaamera võimaldab sul pildistamiseks objektiive vahetada, et saaksid jäädvustamise tüübi ja kvaliteedi üle täielikult kontrolli omada. Mõnel DSLR kaameral võivad olla kaasas ka varuobjektiivid või neid müüakse kaameraga komplektis, samas kui teistel tuleb varuobjektiivid eraldi osta. Ostmise ja kaamera hinna hindamise juures tuleks kindlasti siis sellega arvestada, kas varuobjektiivid on juba hinna sees, või tuleb nende osas teha tulevikus täiendavaid kulutusi. DSLR kaameratel on äärmiselt tundlikud andurid, mis tähendab, et võid saada igal võttel absoluutselt parima pildikvaliteedi. Need sisaldavad kõiki fotokaamerate parimaid funktsioone, kuid veelgi kõrgemal tasemel.