Informacija
Tootekataloog

Droonid

Muud kategooriad: Kaameraga droonidMinidroonid

Millist drooni endale valida

Droon võimaldab sul ümbritsevat kõrgelt taevast kaameraga vaadelda ja teha suurepäraseid õhupilte. Kui sul on soov drooni omada, siis tea, et need mini lennumasinad on tänasel päeval juba suhteliselt odavad. Olenemata sellest, kas uuendad oma olemasolevat drooni või ostad lastele kasutamiseks nende esimest mängudrooni on sul terve hulk valikuvõimalusi. Kuna erinevas hinnaklassis droonide müük on väga suur, võib igaüks kindlasti leida endale sobiva lennumasina.

Droonide tüübid

Droonide ostmisel ei pea sa arvestama nii paljude erinevate markide ja mudelitega kui näiteks endale uue nutitelefoni valimisel. Tegelikult saab droone jagada üldiselt kahte suurde kategooriasse: suured väljas lendavad droonid ja väiksemad, millel on madalama eraldusvõimega kaamera või puudub see üldse. Millist valida, sõltub juba sinu konkreetsetest soovidest ja vajadustest. Mõne jaoks ei tasu üldse drooni hankida, välja arvatud juhul kui see suudab jäädvustada suurepäraseid kaadreid taevast. Kuid teiste jaoks piisab samal ajal lihtsalt õhusõiduki juhtimisest ja nad ohverdavad madalama hinna eest veidi pildikvaliteedi.

Suurematel droonidel on tavaliselt oma juhtpult, mis võimaldab kasutajatel juhtida nii masinat kui ka tavaliselt nende külge kinnitatud integreeritud kaamerat. Väiksemaid mängudroone saad juhtida aga otse oma nutitelefoni rakenduse kaudu. Kallimad droonid lendavad kauem, teevad paremat video ja on varustatud täiustatud funktsioonidega, näiteks võime automaatselt tuvastada ja vältida takistusi. Mõtle läbi, mida sa drooniga tegelikult teha tahaksid või vähemalt kui palju raha kavatsed kulutada. Kas soovid lõbusalt elutoas ja aias väikese kopteriga sumiseda? Või eelistad suunduda õue ja teha laiaulatuslikke maastikufotosid? Kui oled oma prioriteetide üle otsustanud, oled edasi valmis ka drooni valima.

Funktsioonid, mida tähele panna

Hind ei anna täpset näitajat masina kvaliteedist, küll aga annab kiire ja ligikaudse hinnangu, millised droonid on teistest paremad. Üldiselt lendavad kallimad droonid kauem ja kaugemale, teevad paremaid pilte ning neil on rohkem kellasid ja vilesid. Kuid teadlikuma otsuse tegemiseks peate tutvuma tehniliste andmetega.

Nii nagu nutitelefonil saab ka droonil lõpuks aku tühjaks ja laadimiste vahelised lennuajad ei suuda isegi parimatel mudelitel ületada 30 minutit. Saad alati kaasas kanda täiendavaid akusid, ja kui arvad, et sul on seda vaja teha, lisa drooni hinnale kindlasti ka täiendavate akude maksumus. Kui soovid saada parima kvaliteediga videomaterjali, tuleks kaamera tehnilistele andmetele suurt tähelepanu pöörata, seega otsi kindlasti andmetest fotode ja video eraldusvõimet. Enamik korraliku suurusega mudeleid on varustatud sisseehitatud kaameraga, kuid mõned võimaldavad sul ka oma kaamera külge kinnitada.

Droonide turu esmaklassilisest otsast leiad integreeritud GPS-iga mudeleid. See uuendus aitab su droonil leida tee koju tagasi tänu funktsioonile, mida tabavalt nimetatakse koju naasmise funktsiooniks. Integreeritud GPS parandab ka drooni üldist stabiilsust ja navigeerimisoskusi, võimaldades näiteks paljudel neist hõlpsasti ühes kohas hõljuda. Jälgi mind režiim võimaldab su droonil sind jälgida, et saaksid ise keskenduda mägirattasõidule või lohesurfile samal ajal kui droon su edusamme salvestab.

Mõne esmaklassilise drooni esmaklassiline funktsioon, näiteks takistuste vältimine, maksab sulle raha, kuid see võib olla ainus asi, mis kaitseb sinu drooni vastu puud lendamast. Nagu jälgimise režiimi puhul, teevad mõned droonid seda paremini kui teised. Drooni lennuulatus annab teada, kui kaugele see sinust liikuda võib enne kui kaotad juhitavuse. Kallimatel professionaalsel tasemel droonidel on suurem lennuulatus, mis ulatub sinu tagahoovi äärealadest kaugemale.