Informacija
Tootekataloog

Droonid ja droonide osad

Droonide ja droonide osade kasutamine

Mõiste droon on määratletud kui mehitamata õhusõiduk või masin, mida saab juhtida kaugjuhtimispuldiga või millele pääseb juurde nutitelefoni rakenduse kaudu. Droonid on väga populaarsed, kuna nendega on võimalus jõuda kõige kaugematesse piirkondadesse ilma piloodita. Kui osta endale ka spetsiaalsed prillid (goggles) on kaameraga drooni kasutades võimalik saavutada lendamise tunne. Lastele on kasutamiseks müük olemas ka mini droonide näol, mida võib kasutada isegi siseruumides. Nii droonid kui ka nende osad on tänaseks üsna odavad ja kvaliteetse aku ning näiteks suurepärase DJI drooni abil on võimalik lendama minna kuni 30 minutiks. Kuigi algselt olid droonid kavandatud ja välja töötatud sõjalistel eesmärkidel on tänapäevased droonid muutunud igapäevaseks ka paljude inimeste jaoks, kes kasutavad neid lihtsalt lõbu pärast.

Fotograafia ja filmindus drooniga

Droonide kasutamine on muutunud ligipääsmatute maastike, spordiürituste ja linnapiltide pildistamise sünonüümiks ning kaasaegsed fotograafid või influencerid on saanud meistriks droonide kasutamisel, et saada varem mõeldamatuid kaadreid. Droonid võimaldavad kasutajatel jäädvustada stseeni kõigi nurkade alt ja anda linnulennult perspektiivi, mis oli enne droonitehnoloogia väljatöötamist saavutatav vaid helikopteriga. Helikopterite kasutamine pildistamiseks oli uskumatult kulukas, kuna tuli rentida kopter ja palgata piloot, millega ennast ja oma varustust taevasse viia. Nüüd saavad fotograafid lihtsalt drooni külge kinnitada kaamera ja lennutada sellega kuhu iganes vaja. See on avanud potentsiaali võtete tegemiseks, millest kahekümne aasta tagused fotograafid poleks osanud unistadagi.

Droonide kasutamine korrakaitses

Droonide esialgne eesmärk oli kaitse ja julgeolek ning droonid töötasid välja ja täiustasid esmakordselt sõjatööstused. Nende mehitamata õhusüsteemide kasutamine õiguskaitses ja järelevalves on lihtne kasutusala. Valitsused ei pea enam riskima miljoni dollariliste lennukite kasutamisega avaliku turvalisuse kaitsmiseks või kuritegeliku tegevuse jälgimiseks ning droonide tehnoloogiast on nüüdseks saanud paljude politseijaoskondade nimekirja oluline osa üle maailma. Maksimaalse täpsuse ja piiramatu lennupääsuga mehitamata droonid võivad isegi asendada vajadust vanglates ja tööstusobjektides öises valves olevate turvameeste järele..

Logistika ja transport droonide abil

Kõikide tööstusharude ettevõtted on juba kasutanud uut tehnoloogiat mitmetes rakendustes, et muuta oma igapäevast tegevust. Näiteks on droonid avaldanud tohutut mõju kaubanduskettide ladudele ja laovarudele, kuna need võimaldavad töötajatel esemeid leida ja koguda ilma seda käsitsi tegemata. Tõhusust suurendades saavad kaasaegsed jaekaubanduse ettevõtted raha säästa ja tõhusamalt tegutseda. Tänu droonide edule ladudes otsib jaemüügi valdkond oma teenuse tõhustamiseks neile ka muid kasutusviise. Droonide kasutamine toodete kohaletoimetamiseks on kontseptsioon, mida lähiaastatel kindlasti katsetatakse, kuna see vähendab vajadust kullerite järele ja võib tagada klientidele, et nende kaubad toimetatakse neile kõikjal, kus iganes nad ka ei oleks.

Arhitektuur ja ehitus droonidega

Ehitus on meie elu oluline osa ja selle valdkonna töötajad otsivad alati võimalusi projekteerimise ja ehituse protsessi täiustamiseks. Reaalajas uuringute, objekti külastuste tegemine ning riskide ja ohtude jälgimine on nii aja kui ka töömahukas ning seega on droonitehnoloogia esimesed rakendused olnud populaarsed ka arhitektuuri ja ehituse vallas. Droonide abil pole ehitusobjektide õhust jälgimine kunagi lihtsam olnud. Droonid suudavad teha reaalajas uuringuid, kohapeal jälgida ning teha kiirvisiite andmete ja teabe kogumiseks; mille tulemuseks on parem ülevaade, suurem tootlikkus ning väiksemad kontrollimise ja turvalisuse kulud. Droonid vähendavad ka inimlikke eksimusi, kuna neid saab varustada täpsete kaamerate ja mõõteseadmetega, mis tagavad iga kord õiged andmed. Arhitektuuriprojektis võib aga isegi üks viga avaldada ehitusprojektile tohutut mõju.