Informacija
Tootekataloog

Droonide osad

Muud kategooriad: Droonide akud

KKK

Kaup toimetatakse enamasti kohale 1-3 tööpäevaga. Täpsem tähtaeg on märgitud konkreetse toote juurde.

Droonide osad, mis teevad drooni kasutamise uskumatuks

Droonid on väga populaarsed mehitamata väiksed õhusõidukid, millega fotograafid ja filmitegijad jäädvustavad kaadreid hoopis uute nurkade alt. Väikeseid lennumasinaid kasutab aga ka nii kaitsevägi kui ka lihtne põllumees. Tegelikult on nendest võimekatest abilistest kasu väga erinevatel eesmärkidel ja elualadel. Droon on ehk parim viis tekitada väikestes lastes huvi tehnika vastu. Võid olla päris kindel, et drooni kasutades veedab laps rohkem aega õues ja drooni arenevad ka tema motoorsed oskused. 

Kuid drooni kasutamine võib olla uskumatu kogemus ka täiskasvanu jaoks. Drooniprillid (goggles) annavad sulle virtuaalse lennukogemuse saamiseks vaate sellest, mida sinu drooni kaamera näeb. Enamik drooniprille kasutab pea jälgimise tehnoloogiat, mis võimaldab sul juhtida droonil oleva kaamera suunda või mõnel juhul drooni lennusuunda enda pealiigutuste kaudu. Tagamaks, et sinu droon töötab laitmatult vajad sellele erinevaid täiendusi ja osasid. Kõige lihtsam ja kindlam moodus osade valimisel on valida sama tootja toodete seast. Ehk näiteks DJI drooni kasutades osta endale vajadusel DJI Goggles drooniprillid ja DJI aku.

Kuidas drooniprillid toimivad

Peaaegu kõik meist on mõelnud, kuidas see maa peal nähtav asi linnulennult välja näeb ja me kõik teame nüüd, et saame drooni kaamerast selle vaatenurga. Kuid FPV (First Person View) kogemus viib selle idee virtuaalreaalsuse uuele tasemele, võimaldades drooni kasutajal otse silme ees näha kõikehõlmavas kogemuses seda, mida droonikaamera näeb ja isegi omada kontrolli droonikaamera üle. Drooni liigub lihtsalt läbi pea liigutamise.

Lihtsamalt öeldes on FPV prillid lihtsalt ekraan droonikaamera videovoo vaatamiseks, olgu see siis reaalajas või salvestatud hilisemaks vaatamiseks. See on alternatiiv drooni kaamerast videovoo vaatamisele drooni juhtpuldiga ühendatud nutitelefonis või tahvelarvutis või juhtpulti sisseehitatud ekraanil. Video esitatakse prillides ja otse sinu silme ees. Üks asi, mis võib uue piloodi jaoks segadust tekitada on see, et kui sinu droon pööratakse ümber ehk näoga sinu poole, mitte sinust eemale on juhtnupud tahapoole või tunned end tagurpidi ja järgmisena soovid vasakule pöörata, kuid sinu arvates vasakpoolne juhtseade saadab sinu drooni paremale poole. FPV vaate üks eeliseid drooniga lennates on see, et läbi prillide vaadates vaatate alati samas suunas, kus sinu droon on ja sul ei teki kunagi seda ümberpööramise efekti.

Paljudel drooniprillide tüüpidel on pea jälgimise tehnoloogia, mis jälgib pea liikumist, et suunata kaamera orientatsiooni. Näiteks drooni lennu ajal, kui liigutad pead üles või alla või vasakule või paremale, jälgivad prillide andurid liikumist ja annavad drooni gimbalile märku, et kaamera pööraks samas suunas. See võimaldab saavutada uskumatult vapustava kaasahaarava lennukogemuse. Isegi kui sellest kaugemale minna, on mõned drooniprillid, mis võimaldavad sul ka oma drooni lendu juhtida pea jälgimise kaudu. See tähendab, et pea vasakule pööramine ei suuna kaamerat lihtsalt vasakule, vaid suunab kogu drooni vasakule. Pea uuesti välja sirutamine saadab drooni sirgelt uues suunas edasi.

Kaua droonide akud kestavad?

Aku kestvus on üks olulisemaid omadusi, millele drooni puhul tähelepanu pöörata. Lõppude lõpuks, mida pikem on sinu drooni aku tööiga, seda rohkem on sul aega fotode ja videote tegemiseks või ringi lendamiseks. Enamiku kvaliteetsete droonide tüüpiline lennuaeg on umbes 20 minutit. Madalama kvaliteediga droonide aku tööiga on 5 kuni 10 minutit, keskmise ulatusega droonide lennuaeg on 15 kuni 20 minutit. Professionaalsete droonide lennuaeg on kuni 30 minutit.