Informacija
Tootekataloog

Elektrilised jalgrattad

Elektrilised jalgrattad - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Engwe, ..., ADO, Bulls, Telefunken kaupa. Hinnad algavad 139,91 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 202 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Kõik mida peaksid teadma enne elektrilise jalgratta ostmist 

Elektrilised jalgrattad on muutunud üha populaarsemaks. Populaarsuse kasvuga on loomulikult kasvanud ka elektrijalgrataste müük. Enne ostmist tuleks siiski arvestada erinevate asjaoludega, näiteks elektrilise jalgratta kaal, selle mootori positsioon ja aku maht. Piisavalt võimsad ja parimad elektrilised jalgrattad vastavad alati ka selle kasutajate vajadustele ning seepärast tuleks alati enne ostmist selgelt mõista, millised on ootused ja lootused ostetavale liiklusvahendile ning millistel teedel ja kui tihti jalgratast hakatakse kasutama

Kuidas elektrijalgrattad töötavad?

Ainus erinevus elektrijalgratta ja tavalise jalgratta vahel on see, et elektrilisel jalgrattal on lisaks tavalistele pedaalidele veel ka akul töötav mootor, mis aitab sul jalgrattaga sõita. Väike digitaalne ekraan võimaldab sul valikutega liikuda väiksema või suurema mootorisisendi vahel. Neid nimetatakse sageli ka mootori poolt antavateks abitasemeteks. Seega pedaalides saad valida endale abitaseme, et mootor sobiks sinu soovitud pingutuse tasemega. Kuni teatud kiiruseni. See ei tähenda, et sa ei saaks e-jalgrattaga sõita teatud kiirusest kiiremini, vaid seda, et elektrilise jalgratta mootor lülitub teatud kiiruse juures välja. Kui soovid kiiremini sõita, pead sellise kiiruse juures juba ise tugevamini pedaalima või sõitma allamäge.

Milline elektrilise jalgratta mootor ja aku on parim?

Kahtlemata on mootor elektrilise jalgratta kõige olulisem osa. Märkimisväärne hulk elektriliste jalgrataste tootjaid ostab aga oma mootorisüsteeme kolmanda osapoole tarnijatelt. See tähendab, et turul on palju erineva kaubamärgiga kuid sama mootori, aku ja ekraani kombinatsiooniga elektrijalgrattaid. Elektrilistel jalgratastel on ka erineva suurusega akud. Et teada saada, kui kaugele see ühe laadimisega sõidab uuri selle võimsust, mida mõõdetakse vatt-tundides (Wh). Akud jäävad tavaliselt vahemikku 300–500 Wh. Üldine rusikareegel on, et mida suurem on aku võimsus, seda pikem on ka selle ilma laadimiseta kasutusaeg. Kuid seda mõjutab siiski ka mootor, millega aku on ühendatud: näiteks võib sama 400 Wh aku sõita 10 kilomeetrit vähem, kui see on ühendatud vähem tõhusa mootoriga. Aku suurus mõjutab ka seda, kui palju abi mootor sulle vajadusel kiirust juurde annab. Kui elad künklikus piirkonnas või plaanid rattaga sõita mägistel teedel tasub valida suurema võimsusega aku.

Akud vananevad aja jooksul ja pärast paariaastast intensiivset kasutamist võid märgata, et need ei kesta enam nii kaua ega vii sind sõites nii kaugele kui vanasti. Tegelikult on tavaline, et aku garantiiaeg on palju lühem kui ülejäänud jalgrattal. Seetõttu on äärmiselt oluline valida vahetatava akuga elektriline jalgratas. Vastasel juhul sõltub sinu jalgratta kasutusaeg aku elueast.

Muud asjaolud, mida peaksid ostmisel kaaluma

Erinevatel elektrijalgratastel on pisut erinevad seadistused, kuid enamik neist pakub samaväärset madala, keskmise ja kõrge abirežiimiga mootori tööd. Tavaliselt tähendab see seda, et mootor vastab sinu pedaalitavale sisendile, annab sinu pedaalitavast sisendist poolteist korda rohkem või kahekordistab sinu sisendit. Elektrilise jalgratta juhtpaneel asub tavaliselt juhtraual ja võimaldab sul liikumise ajal mootori poolt antava täiendava võimsuse taset reguleerida. Üks levinumaid ratta ostmisel tehtavaid vigu on üle- või alamõõduline jalgrattaraam. See võib rikkuda sinu rattasõidu naudingu, kui pead juhtraua jaoks end liiga kaugele sirutama või sa lihtsalt ei leia mugavat sõiduasendit. Elektriliste jalgrataste suurenenud kiirus tähendab, et vajad neile ka korralikku pidurikomplekti. Elektrilise jalgratta pidurid ei erine aga tavalise jalgratta piduritest, seega valik peaks siin olema üsna lihtne ja arusaadav