Informacija
Tootekataloog

Elektroonilised lugerid

Elektroonilised lugerid

E-raamatud on põnev ja arenev tehnoloogia, mis pakub ühe elektroonilise lugeja kaudu juurdepääsu paljudele raamatutele. Nagu kõigi uute tehnoloogiate puhul, tuleb enne ostmist arvestada paljude teguritega, et mitte raisata oma raha ega osta midagi, mis teie jaoks ei tööta. Elektrooniliste lugerite seas on palju erinevaid firmasid ja mudeleid. Nagu näiteks Pocketbook, aga et aru saada, kas see sobib teile peate eelkõige kaaluma mitmeid tegureid.

Mis on e-raamat?

E-raamat on seade raamatuid kujutavate elektrooniliste failide sirvimiseks. E-raamatul on tavaliselt madala eraldusvõimega, kuid vähese helkivusega must-valge ekraan, sageli ilma tagavalgustusega, mis on pehmekaanelise raamatu lehe suurune. Võrreldes tavalise arvuti või nutitelefoniga, mis on sageli taustvalgustusega, on e-raamat õhuke ja kerge ning sellel on pikk aku tööiga. E-raamatud loevad tavaliselt ühte või mitut mitmest patenteeritud e-raamatu failivormingust. Mõned e-raamatud on võimelised lugema ka muul kujul dokumente, näiteks avatud standardiga "ePub" e-raamatuid, lihttekstifaile, PDF-e, Wordi dokumente ja nii edasi ja mõned võimaldavad teil ka märkmeid teha ja teiste seadmetega sünkroonida. jne. Neil on mõned eelised nagu kerge ja kaasaskantav ning mahutavus palju rohkem, kui ühes pehmekaanelises raamatus eales oleks. See muudab need ideaalseks puhkusele kaasa võtmiseks või liikvel olles lugemiseks.

Mida e-raamatu valimisel arvestada

E-raamatu valimisel peate arvestama paljude asjadega. Üks oluline asi, mida meeles pidada on see, et e-raamatu valimine on üsna sarnane paljude muude elektrooniliste vidinate ja isegi autode valimisega – kõik sõltub sellest, mida sellega teha tahate ja pole olemas ühte õiget e-raamatut iga inimese jaoks. Erinevad funktsioonid võivad teie valikut muuta. Kuna funktsioonid loevad enim, tuleb praegu tähelepanu pöörata järgmistele funktsioonidele.

Mälu: kui palju e-raamatuid või muid dokumente e-raamat mahutab? Kas seda mälumahtu saab suurendada?

Vormingu tüüp: kas e-raamat suudab töödelda mitut tüüpi faili või ainult ühte tüüpi (vt eelmist lõiku)? Kas see võime (või selle puudumine) kajastub hinnas?

Ühenduvus: kas e-raamatu lugejal on 3G- ja WiFi-ühendus? 

Ekraanisõbralikkus: siin peaksite muretsema vaadatavuse, värvi, suuruse ja peegelduvuse (pimestuse) pärast.

Vaadatavus: kas seda on lihtne lugeda? Millised e-raamatute lugejad tunduvad kõige rohkem raamatu lehtede moodi? Mõnel on seda tunnet rohkem kui teistel.

Värv: must-valge või värviline? Mõlemal on eelised ja puudused. Mustvalge on romaanide ja päikese käes lugemise jaoks silmale meeldiv (vt puntki "Vaadatavus"), samas kui raamatud ja muud esemed nagu ajakirjad või koomiksid, mis vajavad värvi oma ilu ja fotode ülekandmiseks (nt kunstiraamatud, kokaraamatud, graafilised romaanid) jne), ei ilmu tavalistes must-valgetes e-raamatute lugejates nii hästi ja seda tuleks kasutada värvilisena.

Suurus: võrrelge e-raamatu lugeja ekraani mittespetsiaalsete e-raamatute lugejate (nt iPad või sülearvuti) ekraaniga, et näha, kumba eelistate ja kas soovite oma ekraani lugemiskogemust vähendada.

Peegeldusvõime: mustvalgete e-raamatute lugejate (kasutades E-tindi tehnoloogiat) üks eeliseid on see, et erinevalt sülearvutist, värvilisest e-raamatust või iPadist saab neid lugeda päikese käes ilma peegeldumise, pimestamise või pildi kadumiseta. 

Allalaadimise lihtsus: kas e-raamatuid on lihtne alla laadida? Kas peab arvutiga ühendama või saab ilma arvutita vahendajata? See võib olla oluline, kui valite e-lugeri kingituseks eakale inimesele, kes ei ole nii innukas tehnoloogiaga.

Muud funktsioonid: millised muud funktsioonid on e-raamatu lugejal? Näiteks, kas see võimaldab teil lisada märkmeid? Mõnel lugejal on klaviatuurid, mis töötavad hästi. Kui lihtne on "tagasi lehitseda" ja midagi leida? Kas sõnaraamatuid on ja kas on võimalik uusi alla laadida?