Informacija
Tootekataloog

Espanderid

Espanderid - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu TOORX, Sveltus, Avento, PTP kaupa. Hinnad algavad 5,57 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 6 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Espanderiga musklite treenimine raskuseid kasutamata

Espanderid, kummipaelad ja spordikumm ei asenda küll hantlite ja raskuste ja jõusaalis olevate masinate kasutamist täielikult, kuid need on siiski võimaluseks teha tõhusaid harjutusi funktsionaalse jõu kasvatamiseks. Rindkere espanderid suurendavad sidemete ja kõõluste tugevust ning toniseerivad ka sinu rinnalihaseid. Kui otsid harjutustest oma jõu suurendamist on õige soetada raskema vastupanuga kummipaelad, kuid tasub ka lihtsalt uurida rindkere espandereid, et oma senist rutiini täiendada. Kui sul on vigastusi on rindkere espanderid tugevate raskustega võrreldes neile väiksema mõjuga. 

Espanderid on põhiline ja kõige laiemalt levinud treeningseade, mis kasutab lihaste kasvatamiseks kummile või muule elastsele materjalile omast takistust. Seade koosneb kahest käepidemest, mille üks ots võib olla fikseeritud näiteks jalatallaga või mähitud ümber liikumatu eseme nagu näiteks ukselink. Espanderid on oma olemuselt vanamoodne treeningu tehnoloogia, mis koosnevad kummist või elastsest torust, mille mõlemal küljel on käepidemed. Sellel seadmel on olemas mitu mudelit. Kui käepidemed on enamasti ühtlase disainiga, siis kummid ise pakuvad erinevaid takistusi, mis peaksid sobima kõigile algajatest kuni treeninguga juba väga edasijõudnud sportlasteni. Võrreldes traditsiooniliste masinatega on rindkere espanderi abil tehtavad harjutused odav ja tõhus viis jõu ja painduvuse suurendamiseks.

Mitmekülgsus ja juurdepääsetavus

Lisaks espanderiga treeningu füüsilistele eelistele on treeningu üheks ilmseks eeliseks veel ka nende pakutav mitmekülgsus ja juurdepääsetavus. Espanderid on suhteliselt odavad ja saad neid kasutada peaaegu kõikjal. Selle lihtsa spordivahendi abil saad simuleerida paljusid samu ülakeha harjutusi nagu lihtsalt raskustega treenides, nagu lõuatõmbed, triitsepsi treening ja õla musklite treening ning saad lisaks teha espanderitele ainuomaseid harjutusi.

Espanderite kasutamise ohutus

Rindkere espanderitega treeningu veel üks ​​eelis on harjutuse suhteline ohutus võrreldes suurema raskusega treeningmeetoditega, nagu hantlite või raskuste kasutamine ja treeningmasinad. Suured raskused nõuavad tõstmisel märkimisväärse inertsuse peatamist, mis võib liigestele koormavalt mõjuda. Espanderid on kasutamisel sujuvamad ja vähem ebastabiilsed ning pakuvad vähem takistust. Kuivõrd rindkere espanderiga võib täiendada või asendada kogu ülakeha treeningu rutiine, piirab harjutusi, mida saad teha, vaid sinu kujutlusvõime.

Espanderite kasutamise eelised

Üheks espanderite kasutamise eeliseks on kindlasti see, et harjutuste valikut piirab ainult sinu enda käte ja jalgade füüsiline võimekus, kuna saad venitada käepidemete vahele jäävaid kumme normaalsete treeningmasinate jaoks võimatute nurkade all. Rindkere espanderid sobivad ideaalselt kõigile, kes on huvitatud nii jõu kui ka painduvuse parandamisest, maadlejatest või tennisemängijatest kuni vibulaskjateni. Rindkere espanderid pakuvad unikaalseid eeliseid, sealhulgas treenitud deltalihased ja rinnalihased ning paranenud hingamisvõime. Espanderite harjutused sobivad suurepäraselt jõutreeninguks. Kummide venitamine tekitab pinge mitte ainult sinu lihastele, vaid ka sageli tähelepanuta jäetud kõõlustele ja sidemetele, mis neid lihaseid toetavad. Lisaks suureneb takistus pidevalt, kuna kumme venitatakse ilma pausita liikumisel, mis võimaldab sujuvat ja väljakutseid pakkuvat treeningut.

Rindkere espanderi elastsed kummid tagavad muutuva takistuse, mis põhineb sinu tõmbetugevusel ja pikkusel, samas kui traditsioonilised raskused tagavad raskusjõul põhineva fikseeritud staatilise takistuse. Seega võib rindkere espander muuta harjutused lihtsamaks või raskemaks, olenevalt sellest, mida proovid ja soovid oma treeninguga saavutada. Raskustega, nagu hantlid, treenides kasutab sinu keha palju tarbetut energiat, toetades nii hantlit kui ka sinu enda keharaskust. Rindkere espanderid on aga suhteliselt kerged ega suuna sinu keharaskust põrandasse. Ainult lihased, mida tegelikult treenitakse, kulutavad sinu energiat, võimaldades pikemaid treeninguid väiksema üldise väsimusega.