Informacija
Tootekataloog

Filmimise tehnika

Filmimise tehnika jäädvustamaks kõike mida soovid

Erinev filmimise tehnika aitab sul oma kaameraid kasutada täpselt nii nagu sa soovid. Selleks tehnikaks võivad olla seikluskaamerad, pardakaamerad või lihtsalt stabilisaator, millega oma salvestuse kvaliteedi saad muuta oluliselt paremaks välistades käte värisemisest põhjustatud pildi udusust.  

Milleks kasutatakse pardakaameraid?

Pardakaamera või autosisene kaamera on kaamera, mis asetatakse liikuvale objektile, näiteks sõidukile. Mootorsõidukites kasutatakse sageli pardakaameraid, et anda parem ülevaade juhi vaatenurgast. Kui oled näinud veebis või uudistes videoid hulludest juhtidest või hull julgetest liiklejatest, siis on need tõenäoliselt salvestatud pardakaameraga. Tuntud ka kui armatuurlaua kaamerad on need paigaldatud auto armatuurlauale või tuuleklaasile ja võivad olla kasulikud õnnetuste või liiklusõnnetuste korral tõendite salvestamiseks.

Mis on seikluskaamerad?

Seikluskaamera või tegevuskaamera on digitaalkaamera, mis on loodud tegevuse salvestamiseks sellesse tegevusse sukeldudes. Seikluskaamerad on seetõttu tavaliselt kompaktsed ja vastupidavad ning veekindlad. Tavaliselt kasutavad nad pildiandureid ning suudavad teha fotosid sarivõtte režiimis ja aeglustatud režiimis ning salvestada kõrglahutusega videot (kesk- kuni tipptasemel kaamerad suudavad salvestada 4K videot 60 kaadriga sekundis). Levinud funktsioon on ka aegluubis videosalvestus kiirusega 120 või 240 kaadrit sekundis. Seikluskaamera on tavaliselt paigaldatud nii, et see suudab pildistada kasutaja vaatepunktist. Mõned näited levinud kohtadest seikluskaamera paigaldamiseks on mütsil või kiivril, rinnal või jalgratta juhtraual. Neid saab ka käeshoitavaks kasutamiseks paigaldada statiivile või monojalale. 

Seikluskaamera on tavaliselt loodud nii, et pärast salvestamise algust on vaja minimaalset interaktsiooni, kuna see võimaldab tegevust pidevalt jäädvustada ilma kaameraga suhtlemata. Tavaline seikluskaamera salvestab micro SD kaardile ja sellel on kas Micro USB või USB-C pistik. Seikluskaamerad on tihti seotud välispordiga ning sageli kiivrite, surfilaudade või lenksu külge kinnitatuna on paljude ekstreemspordialade, nagu langevarjuhüpped ja tiibkostüümiga lendamine, lahutamatu osa. Mõnikord kasutatakse konkreetsete vaatenurkade jäädvustamiseks mitut kaamerat, näiteks kiivrikaamerat, mis näitab kasutaja vaatenurka koos teise kaameraga, mis on kinnitatud mõne sõiduvahendi külge, nagu lainelaud või jalgratta juhtraud ja mis on suunaga tagasi kasutajale ja salvestab tema reaktsioonid.

Milleks kasutatakse kaamera stabilisaatoreid?

Kaamera stabilisaator või kaamera stabiliseeriv kinnitus on seade, mis on ette nähtud kaamera hoidmiseks viisil, mis hoiab ära või kompenseerib kaamera soovimatut liikumist, näiteks kaamera värisemist. Mõned kaamera stabilisaatorid kasutavad häiriva liikumise tuvastamiseks güroskoope. Kaamerat võib olla raske paigal hoida ja kaamera stabilisaator aitab sul seda teha ilma oma kätes pinget tundmata. Sellel on tavaliselt olema ka USB toiteallikas salvestusseadme laadimiseks. 

Väikeste käeshoitavate kaamerate puhul hoiavad rakmed või kontuuriga raam kaamera vastu filmija keha. Mõnel mudelil on kaamerakinnitus käel, mis ulatub fotograafi ette; kaamera all on käepide. Teine variant asetab kaamera tugipunkti kohale, mis on kinnitatud fotograafi rinnale või kõhule. Olenemata sellest, kas teed filmi või lühivideot, soovid suure tõenäosusega luua kvaliteetset salvestust ja selleks on vaja mitmeid asju, nagu hea kaamera, õiged mikrofonid heli jäädvustamiseks, redigeerimise tarkvara ja palju muud. Üks asi, mida ei saa aga tähelepanuta jätta ja mida amatöörid sageli teevad on kvaliteetse kaamera stabilisaatori peale mitte mõtlemine.