Informacija
Tootekataloog

Foto- ja videokaamerate tarvikud

Foto- ja videokaamerate tarvikud, mida tasub soetada

Lisaks juba soetatud foto- ja videokaamerale peaksid kindlasti mõtlema ka nende kasutamiseks vajalikele tarvikutele. Nendeks on kindlasti mälukaardilugerid, SD, MicroSD, MMC kaardid, fotokaamerate objektiivid, välklambid, statiivid, vajalikud laadijad, täiendavad akud, fotoaparaatide kaitseümbrised ja kotid ning mikrofonid. 

Milliseid fotokaamerate objektiive peaksid omama

Kõigi oma vajaduste katmiseks peaksid omama kolme erinevat objektiivi. Üldotstarbeline (standardne) suum on vahemikus 18 mm kuni 70 mm. Laiemas otsas saad keskkonna piltide jaoks laia vaatevälja. Ja pikemas otsas saad inimsilmale lähedase vaatevälja. Need suumid on väga populaarsed ning neid on erineva kuju ja suurusega. Näiteks võid osta 18–55 mm komplektobjektiivi või kallima 24–70 mm objektiivi.

Makroobjektiiv võimaldab sul oma objektile läheneda, et jäädvustada hämmastavaid putukate ja lillede detaile, samuti teha rõivaste või ehete lähivõtteid. Pane tähele, et sinu makroobjektiivi pikkus ei ole nii oluline kui selle suurendusvõime. Makroobjektiivi omamine avab pildistamiseks täiesti uue pisikeste objektide maailma. Samuti, kui pildistad mis tahes tüüpi tooteid (ehted, toit jne), võimaldab see objektiiv sul jäädvustada palju suuremat detailsust kui mitte makroobjektiivide puhul.

Kõige kasulikumad telefoto suumid ulatuvad umbes 70 mm kuni 200 mm – nii saad jäädvustada standardse vaateväljaga võtteid laias otsas ja kitsaid kaadreid pikas otsas. 70–200 mm objektiivi saad kasutada ka spordi, arhitektuuri, pulmade ja muude selliste ürituste pildistamiseks. Laiem ava võimaldab pildistada ka pikema säriajaga, et jäädvustada liikuvaid objekte, nagu linde ja muid metsloomi. Ja 70-200 mm objektiiv on mugav portree objektiiv; fookuskaugus minimeerib moonutusi ja ahendab vaatevälja, et täita kaader objektiga.

Kuidas valida sobivat statiivi?

Statiivi valimine võib olla segadusse ajav kogemus, arvestades seda, kui palju erinevaid tüüpe ja valikuid pakutakse. Ühest küljest on statiiv väga lihtne tööriist, mis hoiab meie kaameraid paigal, kui kasutame neid rasketes valgustingimustes. Teisest küljest tuleb statiivi valimisel mängu palju erinevaid muutujaid. Kui kõrge see peaks olema? Kui kerge see peaks olema? Kui stabiilne see peaks olema? Millist kaalu see peaks taluma? Kui palju peaks statiivile kulutama? Need on vaid mõned küsimused, mis võivad kerkida uue statiivi ostmisel.

Esimese asjana tasuks tähelepanu pöörata sellele, kui palju raskust statiiv talub. Paljud fotograafid teevad vea ostes statiivi, mis talub vaid mõne kilogrammist raskust ja mis pole mõeldud raskete kaamerate jaoks. Mis lõpuks juhtub, on ilmne – ühel või teisel hetkel variseb kogu asi kokku, lõhkudes kaamera ja objektiivi. Veendu alati, et statiiv, mida ostad, taluks vähemalt 1,5 korda rohkem kui sinu kaamera ja kõige raskema objektiivi kogukaal. Soovitatav lähenemine on osta ka oma pikkusele vastav statiiv, et sa ei peaks pildistamiseks kummarduma. Kui oled kaamera statiivile asetanud, peaks kaamera olema täpselt sinu silmade kõrgusel.

Mõned täiustatud statiivid võimaldavad sul vahetada statiivi jalgu erinevate tingimuste ja olukordade jaoks. Sise- (kummist või plastikust) ja välistingimustes (metallist) statiivi kasutamiseks on erinevat tüüpi statiivijalgu. Kui sa ei plaani pildistada jäistes, vihmastes/libedates tingimustes, peaksid statiiviga kaasas olevad standardsed kummijalad suurepäraselt töötama. Raske statiiv ei tähenda alati, et see on stabiilne. On palju statiive, mis on rasked ja vastupidavad, kuid millel puudub erinevates ilmastikutingimustes kasutamisel vajalik stabiilsus. Kui statiiv on täielikult üles seatud, peab see taluma mitte ainult tuult, vaid ka põrutusi ja koputusi, mis võivad ette tulla.