Informacija
Tootekataloog

Fotoaparaadid ja tarvikud

Fotoaparaadid ja tarvikud - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Canon, Sony, NIKON, Panasonic, Fujifilm kaupa. Hinnad algavad 1,01 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 228 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Pildista või filmi oma elu parimaid hetki

Olenemata sellest, kas oled ettevõtte omanik, kes soovib teha sotsiaalmeedia jaoks paremaid fotosid, või ema, kes soovib oma lastest paremaid pilte jäädvustada on oluline teha kvaliteetseid pilte, et mälestused jääksid piltidele eredad ja meeldivad. Erinevad fotoaparaadid, digitaalkaamerad ja kiirpildikaamerad on tänapäeval juba piisavalt professionaalsed, et tagada vähemalt hea kvaliteet sõltumata sellest, kes ja kuidas klõpsu teeb. Loomulikult on ka professionaalsete videokaamerate müük järjest suurenemas. Kõige selle juures peaksid sina aga püüdlema täiuslikkuse suunas kasutades väikseid nippe kuidas piltide kvaliteeti veelgi paremaks muuta.

Kuidas endale sobivad fotokaamerat valida?

Pildistamiseks pole kunagi olnud paremat aega. Tänapäeval on kaamera tootjad oma tooteid palju arendanud ja leidnud viise, kuidas uskumatut tehnoloogiat väiksematesse korpustesse pakkida, menüü süsteeme sujuvamaks muuta ja anda fotograafidele enneolematu kontroll pildi tegemise protsessi üle. Kuid koos meie käsutuses oleva rikkaliku tehnikaga kaasneb väljakutse valida oma vajadustele vastav kaamera. Mõtle kaamera ostmisele nagu maja ostmisele. Kui saad maja ostes oma eelarvet laiendada, et osta koht, kus on natuke rohkem ruumi on see sinu pere jaoks tulevikukindel ost. Sama põhimõte kehtib ka fotoaparaadi ostmisel. Kui soovid tegeleda fotograafiaga tõsiselt on mõistlik investeerida kaamerasse, millega saad alguses õppida ja hiljem juba fotograafiks kasvada.

See, millist kaamerat osta, sõltub mitmest tegurist: sinu rahalised võimalused, sinu võimete tase ja mida sa soovid pildistada. Üldiselt määravad palju rahalised võimalused, kuid oletades, et raha ei ole probleemiks, siis hea rusikareegel on osta digitaalne kaamera, mis vastab sinu võimete tasemele, kuid jätab ka arenguruumi. Mõnel digitaalse kaamera mudelil on juhitud režiimid algajatele fotograafidele. Need liidesed juhendavad sind samm-sammult, kuidas saavutada erinevat tüüpi võtteid ja efekte. Kuid kui oled need omandanud, võid avastada, et vajad oma töö edasiviimiseks muid funktsioone või võimalusi, mida neil põhikaameratel pole. Ja kui sul on fotograafina konkreetsed eesmärgid, soovid osta fotoaparaadi, mis vastab nendele vajadustele. Näiteks kui tead, et soovid saada metsloomade fotograafiks või pildistada sporti, vajad kaamerat, mis suudab pildistada suure kaadrisagedusega. Kui sinu kireks on maastikud, siis soovid maksimaalse eraldusvõimega digitaalset kaamerat.

Milline kaamerafirma on parim?

Iga kaamerafirma on toonud turule midagi ainulaadset ja kõigil neil on omad eelised. Enamik professionaalseid fotograafe osutaks tõenäoliselt Canonile, Sonyle ja Nikonile kui turuliidritele. Kolm suurt juhivad kindlasti müügi ja turuosa osas, kuid ka nende tehnoloogilised edusammud aastate jooksul on aidanud fotograafia valdkonda edasi arendada. Iga bränd on midagi turule panustanud ja endast märku andnud. Vastus küsimusele, milline kaamerafirma on parim, sõltub sellest, milline kaamera funktsioon on sinu jaoks kõige olulisem.

Leia õige valgus

Peamine erinevus tõeliselt ilusa foto ja hea foto vahel on valgus. Sõltumata oma fotoaparaadist tee alati kindlaks kus on peamine valgusallikas ja seejärel vaata, kuidas see valgus sinu fotoaparaadi objektile langeb. Proovi asetada valgus objekti taha, et saada loomulik sära või otse pildistatavale objektile. Nii tehes märkad, kuidas sinu piltide värvid muutuvad. Värvid ja taevas on elavamad. Objekti taga olev valgus annab aga pildile hajutatud ja pehmema tunde. Lihtne nõuanne on leida oma objekti jaoks parim valgus ja siis leida selle valguse sees taust, mida soovid pildistada. Enamik inimesi leiab kõigepealt tausta ja valgus võib selles kohas olla ebasobiv, mis röövib suurepärase foto.