Informacija
Tootekataloog

Fotokaamerate välklambid ja tarvikud

Fotokaamerate välklambid ja tarvikud - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Godox, YONGNUO, Formax, Canon, NIKON kaupa. Hinnad algavad 3,03 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 110 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Fotokaamerate kasutamiseks vajalikud välklambid ja tarvikud

Enamik algajaid fotograafe alustab oma teekonda ainult loomuliku valgusega. Arenedes ja oma stiili arendades otsustavad mõned õppida välguga fotograafiat, teised aga viimistlevad ja täiustavad loomulikku valguse esteetikat. Fotokaamera välklambid annavad fotograafile täieliku kontrolli stseeni üle, olenemata ilmast või ümbritsevast valguse tingimustest. See ei tähenda, et kõik fotograafid peaksid kasutama välku, vaid pigem seda, et neil peaksid olema teadmised ja asjatundlikkus selle kasutamiseks, kui see loob parema pildi või annab nende loomingulisele visioonile paremini vastava pildi. Populaarsemad välklambid on Sony HVL-F60RM, Godox speedlite TT685II Canon kaamerale ja Nikon Speedlight SB-N7, samas kui Godox välgupäästik Xpro aitab välgu tugevust kontrollida. Fotograafile vajalike tarvikute hulka kuuluvad kindlasti ka reflektorid.

Mõista, miks sa vajad välklampi

Pärast teatud hetke igal päeval loomulikust valgusest lihtsalt enam ei piisa. Kuigi päike on võimas valgusallikas, võib nii suure valgusallika muutmine olla keeruline ja välklamp võimaldab seda teha. Kui oled kaotanud loomuliku päikesevalguse tuleb appi välklamp. Välguga saad juhtida ka valguse suunda. Võid ajastada oma võtteid päikesetõusu ja -loojangu ajaks, kuid mis juhtub siis, kui olete sunnitud pildistama pärastlõunase päikese käes või hilisõhtul? Välklambi kasutamine võimaldab sul vabalt muuta valgusallika nurka ja suunda. Samuti saad juhtida valguse kvaliteeti. Välklamp annab võimaluse luua täpne valguse kvaliteet. Lisaks saad kontrollida ka valguse värvi. See on koht, kus välgu loovus ületab päikese võimsuse, eriti kui töötad siseruumides.

Mis erinevus on TTL-i ja manuaalse välgu vahel

Kui rääkida professionaalsest fotograafiast, siis soovid selles kontrolli ja täpsust. Sa ei soovi, et kaamera teeks otsuseid sinu eest, kuna see raskendab kaamera seadete kopeerimist, tõrkeotsingu väljaselgitamist või isegi loomingulise kontrolli saavutamist.  TTL välklamp loeb valgust ja teeb oma parima oletuse. Välklamp käivitab eelvälgu, mis mõõdab valguse näitu, ja seejärel vallandab välgu võimsuse tasemel, mis on TTL arvates õige. Suurim pluss on see, et see on automatiseeritud ja mõtleb sinu eest, kuid sellel on ka terve nimekiri puudustest, mistõttu eelistavad paljud välklampi käsitsi juhtida. Käsitsi välklambiga fotograaf kontrollib täpselt välgu võimsust. Lõppkokkuvõttes omavad professionaalsed fotograafid sellega valguse üle täielikku kontrolli.

Tee selgeks erinevate valguste liigid

Lame valgus on suunatud objektiivi nurga all otse objektile. Lame valgustus on kõige vähem dramaatiline valgustuse muster, kuna see heidab subjekti näole kõige vähem varje. Liblika valgustus maandub otse objekti näo ette ja kohale. See loob varjud, mis jäävad otse subjekti näojoonte alla. Silmuse valgustus langeb otse meelitava lameda valguse ja dramaatilise jaotatud valguse vahele. See on kena kuldne kesktee, kus suurem osa näost on endiselt valguses, kuid sul on siiski piisavalt varje pildile isikupära loomiseks. Rembrandti valgustus jätab peamiselt ühe näopoole varju, kuid põsesarnale ja silmale jääb valguse kolmnurk. Jaotatud valgustuse saamiseks sea valgusti 90° otse pildistatava näo paremale või vasakule küljele. Valgust ja varju eraldav joon jääb nii nina ja lõua keskele. See loob kõige dramaatilisema valguse. Valgustuse tasakaalustus on teoreetiliselt lihtne: väiksem välgu võimsus koos pikema säriajaga annab loomulikuma välimuse ja suurem välgu võimsus lühema säriajaga loob midagi dramaatilisemat. Vaata stseeni, mida pildistad ja mõtle kuidas soovid tausta näha pööramata nii palju tähelepanu sellele, kuidas objekt saab üles võetud.