Informacija
Tootekataloog

Fritüürid

Muud kategooriad: Õlivabad fritüürid

Fritüürid

Kas friikartulid on teie lemmikud ning sooviksite neid ka kodus valmistada? Sellisel juhul on meie tootevalikus olemas erinevad fritüürid, mis aitavad teie murele lahenduse leida. Leidke sobiva suurusega ning korrektse tüübiga fritüür ning juba peatselt saate nautida fritüüris küpsetatud toitu kodust lahkumata. Järjest enam leiavad inimesed tee enda kööki ja soovivad uute asjadega eksperimenteerida, see on ka põhjuseks miks järjest rohkem fritüüride müük on kasvutrendis. Võite olla kindel, et see seade on täielik õnnistus, kui valmistate lastele friikartuleid. Oleme veendunud, et tegemist ei olnud esimese ega ka viimase korraga, kui teid tänatakse maitsva õhtusöögi eest. Kogu protsess on lihtne ning ei nõua palju ettevalmistamist. Aeg-ajalt peab vahetama õli, kui teie poolt osutus valituks õli baasil töötav seade. Meie valikust leiate ka ilma õlita tooted, mis töötavad kuumaõhu abil – tegemist on oluliselt tervislikuma alternatiiviga. Lõplik valik tuleb teil endal langetada, ning keelatud ei ole proovida ka mõlemat varianti.

Mahutavus

Üheks peamiseks tingimuseks fritüüri valides on selle maht ehk suurus. Kui valmistate selles toitu vaid endale, siis ei pea sellepärast väga muretsema ning sobivad kõik tooted. Küll aga tekib probleem, kui terve pere soovib korraga süüa ja fritüür mahutab vaid ühe maksimaalselt kahe inimese portsjoni. Sellises olukorras peaksite valima suurema mahuga toote. Lühidalt öeldes võib kõik seadmed liigitada mõõdu järgi – keskmise fritüüri suurus on vahemikus 1-5 liitrit, kuid võib leida ka suuremaid. Sellisel juhul on tegemist pigem tööstuslike seadmetega. Samuti on maht oluline suuremate toodete küpsetamisel. Valmistades vaid snäkke või friikartuleid, siis saate hakkama iga fritüüriga, kuid näiteks liha küpsetamisel võib see jääda liiga väikeseks. Eeldades, et plaanite soetada endale kuumaõhuga töötavat fritüüri, siis ärge kindlasti pange seda ääreni täis, sest vastasel juhul teie toidu küpsemine ei pruugi olla ühtlane ja pettute tulemuses.

Populaarsed tootjad

Populaarsete tootjate hulgas tasub kindlasti mainimist Tefal, kes on aastaid valmistanud töökindlaid ning vastupidavaid fritüüre ja ka muid köögis kasutusel olevaid tooteid. Soodsamate toodete jaoks sobib hästi ka Severin kaubamärk, kes valmistab samuti kvaliteetseid tooteid, kuid funktsionaalsus ei ole kohati võrreldav teistega. Kindla peale minek on alati ka Philips, kelle kvaliteedis ei pea kahtlema. Tegemist on kogemustega firmaga, kes on aastaid oma klientidele pakkunud vastupidavaid ja kvaliteetseid tooteid väga erinevates valdkondades. Viimasel ajal oleme märganud ka kasvutrendi Beper kaubamärgi toodete hulgas. Võib öelda, et müük on oluliselt suurenenud ning inimesed on enda jaoks avastanud uue kaubamärgi, mida usaldada. Loomulikult võite valida ka mõne tootja, keda me ei nimetanud.

Mida fritüüris valmistada

Antud valdkonnas on praktiliselt ainsaks piiriks teie kujutlusvõime. Saate lihtsalt valmistada erinevaid köögivilju, liha, friikartuleid ning Eestis kogub järjest rohkem populaarsust ka pelmeenide valmistamine. Ära ei tohi unustada ka erinevaid paneeritud tooteid, mille fritüürimisel on tulemuseks äärmiselt maitsev ning krõbeda koorikuga hõrgutis. Soovides tervilikumat alternatiivi, siis soovitame kasutada kuumaõhuga töötavat fritüüri, sest see ei hõlma endas õli. Küll aga valmib toit sarnaselt õlis praadimisele, ning maitses ei ole vahet. Kogu asja juures on suurimaks positiivseks omaduseks selle kiirus. Kvaliteetsed fritüürid suudavad ennast valmis panna kõigest mõne minutiga ning üldiselt annavad sellest märgutulega teada. Küpsetamine ise on samuti kiire protsess ning sõltuvalt valitud toorainest võtab see mõne minuti. Küpsetades liha on aeg pikem, sest peate veenduma liha küpsuses.