Informacija
Tootekataloog

Graafikakaardid

Graafikakaardid - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Gigabyte, Asus, MSI, Zotac, Afox kaupa. Hinnad algavad 10,79 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 508 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Graafikakaardid

Graafikakaart on väga oluline komponent arvuti juures, mis muudab arvuti mälus oleva kujutise kuvarile arusaadavaks signaaliks. Hea graafikakaart tagab ka parima ekraani resolutsiooni ning laseb videotel ja mängudel sujuvalt mängida. Graafikakaardid on kasutusel igas laua- ja sülearvutis ning ilma graafikakaardita ei saaks me oma igapäevatoiminguid arvutis teha ning me ei saaks ka mängida oma lemmik mänge. Graafikakaarte toodavad väga paljud erinevad elektroonikaga tegelevad ettevõtted nagu Asus, Dell, Lenovo, MSI, kuid peamised ja ka enimtuntud graafikakaartide tootjad on AMD ja Nvidia. Lisaks tuleb elektroonika arenedes pidevalt juurde uusi ja paremaid graafikakaarte, mis muudavad meie elu veel mugavamaks ja lihtsamaks.

Erinevad graafikakaardid

Graafikakaarte on tänapäeval igasuguseid ning on võimsamaid ja mitte nii võimsaid graafikakaarte. Graafikakaardid jagunevad kaheks: integreeritud graafikakaart ja väline graafikakaart. Integreeritud graafikakaart on ehitatud emaplaati ja seda ei ole võimalik muuta. Väline graafikakaart on eraldi komponent, mida saab vajadusel kergesti vahetada. Lisaks jagunevad graafikakaardid ka erinevateks tüüpideks, mis näitab nende mälumahtu - GDDR2, GDDR3, GDDR4, GDDR5 ja GDDR6. Tavakasutajatele piisab GDDR3 või GDDR4 tüüpi graafikakaardist, kuid mänguritele ja nõudlikumatele kasutajatele oleks hea valida lausa GDDR6 tüüpi graafikakaart. Sülearvutitel on kasutusel väiksemates mõõtmetes graafikakaardid ning sülearvutitel pole graafikakaardi vahetus väga kerge, kuid selleks on eraldi vahendid, mis võimaldavad seda vajadusel teha. Lauaarvutites kasutatakse suuremaid ja ka võimsamaid graafikakaarte ning graafikakaartide uuendamine ja vahetamine on lauaarvutite puhul palju kergem. 

Kuidas valida graafikakaart

Graafikakaardi valimisel on väga oluline jälgida millist graafikakaarti teil vaja läheks. Graafikakaarti peab sobima ka teie arvutiga ja graafikakaardi mälu on kindlasti väga oluline näitaja. Hinna poolest on samuti graafikakaardid väga erinevad ja sellele võiks samuti tähelepanu pöörata. Tavakasutajatele sobib kuni 2GB suuruse mäluga GDDR3 tüüpi graafikakaart, kuid nõudlikumale kasutajale ja ka mänguritele oleks tarvis suurema mäluga graafikakaarti, mis võimaldaks muuta mängimise sujuvamaks. Suurema mäluga graafikakaart suudab paremini meelde jätta detaile ning aidata meil näha värve ja varjundeid palju paremini. Nvidia graafikakaardid on enamasti kasutusel just mängurite poolt ning neid kasutavad ka inimesed, kes teevad foto või videotöötlust. Lisaks kasutavad ka mängurid ja näiteks videotöötlejad GDDR5 või lausa GDDR6 tüüpi graafikakaarte, kuna need on mälu poolest suuremad. Graafikakaartide valik on tänapäeval väga suur ning igaüks leiab kindlasti endale just selle kõige võimsama ja ka parima hinnaga toote.

Parimad graafikakaardid

Kõik tahavad endale kindlasti kõige võimsamat ja parimate näitajatega graafikakaarti. Parimad graafikakaardid on kindlasti need, millel on suur mälu ning on vastupidavad ja lisaks on valmistatud ka parimatest materjalidest. Hea graafikakaart peab suutma tagada parima resolutsiooni ning sujuvuse, et tagada kasutajatele parim kasutuselamus. Tänapäeval toodavad parimaid graafikakaarte AMD ja Nvidia. Nii AMD kui ka Nvidia graafikakaardid on väga head, kuid mänguritele sobib kindlasti Nvidia graafikakaart paremini. Asus toodab väga häid ja vastupidavaid graafikakaarte, mida saavad kasutada nii mängurid kui ka kõik need, kes tahavad endale paremat graafikakaarti. Asus Nvidia GeForce RTX 2060 Super on väga hea näide parimast graafikakaardist. Sellel on 8GB mälu ning GDDR6 tüüpi graafikakaart on just praeguse aja parim ja ka kindlaim valik. Parimad graafikakaardid teevad kõigi elud palju mugavamaks ja lihtsamaks ning tänu parimale graafikakaardile saavad kõik mängida oma lemmik mänge ja teha ka tööd suurepärase resolutsiooniga.