Informacija
Tootekataloog

Gümnastika ja fitnessitooted

Gümnastika ja fitness tooted, mida tasuks osta

Võimlemiseks ja enda suurepärasesse kehalisse vormi viimiseks ei pea ilmtingimata tuhandeid kilosid rauda tõstma, vaid piisab ka üsna lihtsate võimlemisvahendite kasutamisest. Klassikaline jõuharjutuste tegemine eeldab ehk seda, et kasutusel on hantlid ja sangpommid, aga tegelikult on müük järjest enam kasvanud ka selliste võimlemisvahendite puhul nagu võimlemispallid, võimlemismatid, võimlemisrõngad, espanderid, rihmad, köied ja käimiskepid.

Võimlemispallid

Võimlemispallide kasutamine treenimise ajal võib pakkuda hämmastavaid eeliseid, nagu selja ja selgroo tervis, parem rüht ja lihaste tasakaal. Võimlemispall on tõhus selja taastusravis, kuna tugevdab ja arendab kere süvalihaseid, mis aitavad selgroogu stabiliseerida. Suurel võimlemispallil tasakaalu hoides sunnib see sind kasutama süvalihaseid, sealhulgas sügaval selja-, kõhu- ja vaagnapõhjas asuvaid lihaseid. See hoiab sinu lihased pikemat aega töös, kuid julgustab sind ka veidi rohkem põhiliste lihastega treeningut tegema.

Hantlid ja sangpommid

Hantlid ja sangpommid võivad olla kasulikud kodustes treeningutes. Hantlid on suhteliselt väikesed, odavad ja sobivad mitmesugusteks harjutusteks, mida inimesed saavad oma kodus teha. Sangpommid on seevastu tugevama jõutreeningu harrastajatele. Hantleid saab kasutada eraldi või koos harjutuspingiga. Olenemata sellest, millist lihaste rühma soovid treenida on hantlite ja sangpommidega sinu eesmärkide saavutamiseks palju erinevaid treeningu võimalusi. Ainuüksi hantlitega saad teha sadu harjutusi. Harjutuspingi lisamisega suureneb see arv veelgi, kuna saad sooritada täiendavaid harjutusi.

Võimlemismatid 

Tavaliselt on võimlemismatid vähemalt paari sentimeetri paksused. Neid kasutatakse venitusharjutusteks või muudeks üldisteks harjutusteks. Võimlemismatid neelavad teatud määral lööke ja pakuvad üldise treeningu ajal pehmendust sinu ja põranda vahel. Õhemad matid võivad aidata suurendada stabiilsust joogastiilide puhul, kus on aktiivsemad poosid või tasakaalustatud ja keskendunud poosid. Kasuta tekstureeritud pinnaga matte, et säilitada parem haardumine, kui poosid muutuvad keerulisemaks. Paksemad matid pakuvad täiendavat polsterdust ja sobivad kõige paremini terapeutilisteks asenditeks.

Espanderid

Espanderid on praktilised treeningtarvikud, mida saab kasutada kodus või jõusaalis. Espanderite abil saad proovida erinevaid harjutusi, mis lisavad sinu treeningule lisakoormust. Espanderid on ülimalt vastupidavad ja pakuvad progressiivset koormusega treeningut, aidates kasvatada lihaseid, suurendada jõudu ja parandada tasakaalu.

Võimlemisrõngad

Võimlemisrõngad on hea täiendus sinu treeningprogrammile, isegi kui suudad päeva jooksul paar korda vaid paar minutit harjutusi teha. Võimlemisrõngas võib aidata sul saavutada treeningu eesmärke ja pakkuda aeroobset tegevust. Jõu ja tasakaalu saavutamiseks peaksid rõngast keerutama mõlemal poolele võrdselt. Kui harjutad mõlema poole kasutamist, treenid oma keha tugevama lihasmälu arendamiseks.

Rihmad

Vastupanu rihmadega treenimine võib aidata parandada sinu tugevust ja painduvust. Rihmad on suured elastsed ribad, mida saad kasutada kõigi kehapiirkondade treenimiseks. Need võivad olla head piiratud liikumisvõimega inimestele, kuna paljusid harjutusi saab teha istudes. Harjutused muudavad sinu lihased tugevamaks, painduvuse harjutused aga venitavad neid, muutes igapäevased tegevused lihtsamaks. Kui sul on südamehaigus või kõrge vererõhk on oluline konsulteerida oma arstiga saamaks teada milliseid tegevusi võib ohutult teha ja kui palju peaksid harjutusi tegema.

Köied

Köiega treeningud annavad suurema jõu, painduvuse ja vastupidavuse. Järjepidevate raskete köiega treeningute lõpptulemus on toonuses lihased ja põletatud rasv. Köiega harjutused on ülakeha treening, mis kogub jõusaali huviliste seas kiiresti populaarsust. Jõusaali eksperdid soovitavad seda naistele just kõhurasva vähendamiseks.

Käimiskepid

Käimiskepid,on suusakeppidele sarnanevad kepid, mida kasutatakse peamiselt kõndimise hõlbustamiseks, asendi stabiilsuse või toe tagamiseks või hea kehahoiaku säilitamiseks. Käimiskepid parandavad tasakaalu ja stabiilsust ja aitavad säilitada õiget kehahoiakut.