Informacija
Tootekataloog

Hakklihamasinad

Muud kategooriad: Elektrilised hakklihamasinad

Hakklihamasinad

Kui soovite endale valida kööki masinaid, siis kindlasti ei tohiks sealt puudu olla ka hakklihamasin. Tegemist ei ole küll kõige tavalisema seadmega, kuid võime teile kindlalt öelda, et kasutust saab see piisavalt. Muidugi on mugav osta poest endale valmis hakkliha, kuid sellisel juhul ei saa te täiesti kindel olla, mis seal sees on. Söögitegemine on siiski loominguline tegevus ning seda hästi tehes saab seda nautida. Loomulikult peavad olema abivahendid olemas ning tasemel. Mugavuseks on olemas ka elektrilised hakklihamasinad, mille abil saate lihtsalt enda liha muuta hakklihaks. Mehaanilised masinad töötavad tavaliselt vändaga, kuid nendega hakkliha valmistamine on füüsiliselt raskem ning kohati ka keerukam. Vaatame järgnevalt, mida tasuks jälgida endale masina ostmisel.

Võimsus

Nagu ka kõigi teiste masinate puhul, siis samamoodi ka hakklihamasinate tootlikkus sõltub masina võimsusest. Mida võimsam on masin seda rohkem liha suudab ta ka minutis hakkida. Saadaval on peamiselt kolmes erinevas võimsuses masinaid. Madala võimsusega masinad suudavad hakkida orienteeruvalt ühe kilo minutis ning selline masin sobib hästi pühapäeva kasutamiseks. Saate perele valmistada maitsva hakkliha ning nautida seda peale praadimist. Samuti on sellised masinad soodsad, ning ei mõjuta oluliselt teie köögi eelarvet. Keskmise võimsusega masinateks loetakse selliseid hakklihamasinaid, mis suudavad minutis hakkida kuni poolteist kilo liha. Kuna võimsus on suurem, siis saavad sellised masinad hakkama ka erinevate kõõluste ja muude tugevate osadega. Kõige võimsamad masinad suudavad hakkida üle kahe kilo liha minutis. Sellised tooted sobivad juba väiksematele restoranidele ja muudeks tööstuslikeks vajadusteks. Endale õige masina valimisel tasub arvestada enda vajadustega ning samuti eelarvega. Nagu ka eelnevalt mainisime, siis mida võimsam masin, seda kallim on ka hind.

Materjalid

Kindlasti tasuks hoolikalt valida materjale, millest masin on valmistatud. Mida vähem seal on plastikust osasi seda parem. Plastikust osad võivad lihtsalt puruneda ning sattuda hakkliha sisse. Soodsamad masinad on üldiselt tehtud alumiiniumist, kuid tegemist ei ole kõige vastupidavama masinaga. Kui soovite, et teie masin kestaks kaua, siis tasuks see valida roostevabast terasest või malmist. Mõlemad mainitud materjalid on tugevad ning vastupidavad. Algselt võib küll hind olla kallim, kuid tegemist on pikaajalise investeeringuga. Samuti on tegemist kvaliteetsemate masinatega, mida saate kasutada muretult aastaid. Oleme täheldanud, et mida aeg edasi, seda rohkem hindavad inimesed kvaliteeti ja müük on tõusnud just kallimatel masinatel. Selliseid masinaid toodab näiteks Bosch, kes on tuntud oma kõrge kvaliteedi ja vastupidavuse poolest.

Milline masin osta koduseks kasutuseks

Võime julgelt väita, et koduseks kasutamiseks ei vaja te kindlasti kõige võimsamaid masinaid, kuna te ei suuda nende tootlikkust ära kasutada ning kulutate asjata raha. Leiame, et koduses kasutuses on täiesti piisav masin, mis suudab hakkida kilo kuni poolteist minutis. Ilmselt ei ole palju olukordi, kus vajate rohkem hakkliha ühe korraga. Samuti tasuks valimisel jälgida masina tüüpi – kas valida elektrooniline või mehaaniline, sõltub peamiselt teie eelarvest, kuna tööga saavad ideaalselt hakkama mõlemad variandid. Kohati on isegi mehaaniline masin töökindlam, ning ei pea muretsema juhtme pärast. Sõltumata, millise valiku langetate võite olla kindel, et hakkliha saab hakitud ning maitsev roog on peatselt laual. Proovida tasub ka erinevaid otsikuid, mille abil saate valida, kui suure struktuuriga hakkliha te soovite. Mida suuremad augud sõelas, seda suurem ka hakkliha struktuur.