Informacija
Tootekataloog

Helikaardid

Helikaardid - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Asus, Logilink, Creative, EPOS, Gembird kaupa. Hinnad algavad 7,74 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 6 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

KKK

Kaup toimetatakse enamasti kohale 1-3 tööpäevaga. Täpsem tähtaeg on märgitud konkreetse toote juurde.

Helikaart

Helikaart on väga oluline komponent arvuti juures ning selle ülesanne on väljastada ja vastu võtta helisignaale. Helikaart võib olla nii emaplaadile integreeritud, kuid võib olla ka eraldiseisev. Helikaardil on pesad, mis on ühendatud kas kõrvaklappidega või kõlaritega, mis annavad meile helisignaali edasi ning osadel sülearvutitel või tahvelarvutitel on kõlarid ja mikrofon juba sisseehitatud. Helikaarti kasutavad kõik arvutid ja seadmed, millest on vajalik kuulda ja edastada heli ning helikaardid on kasutusel ja väga vajalikud meie igapäevases elus. Helikaarte toodavad paljud firmad nagu näiteks Asus, Gembird ja paljud teised.

Kuidas valida arvutile helikaart

Helikaardi ostmine pole kindlasti kõige kergem, kuna valikuid on mitmeid ning kindlasti tahate endale osta just selle parima. Enne helikaardi ostmist peab kindlasti mõtlema sellele, kas on vaja sisemist või välist helikaarti, mis ühildub teie arvutisse USB-ga. Lisaks võiks mõelda ka sellele, millisel otstarbel te helikaarti kasutada plaanite, kas muusika kuulamiseks või millekski muuks. Loomulikult peab soetama endale head helikvaliteeti tagava helikaardi, mis tagab ka parema helikvaliteedi oma lemmik mänge mängides. Helikaardil võiks olla vähemalt 44,1 kHz diskreetimissagedus, mis võimaldab edastada heli nii, nagu see on ette nähtud. Kindlasti võib diskreetimissagedus olla kõrgem, näiteks 96 kHz või isegi veel kõrgem, tagamaks veelgi parema heli. Helikaardil on ka väga tähtis jälgida bitisügavust, mis võiks olla vähemalt 24 bitti, tagamaks kvaliteetsema heli. Helikaardid on enamasti mõeldud kasutamiseks koos kõrvaklappide või arvutikõlaritega, kuid piisavalt hea helikaardi kasutamisel saab ka näiteks muusikat kuulata ilma kõlariteta. Helikaart peab olema hea, kvaliteetne ja vastupidav, kuna see on väga oluline tagamaks parima helikvaliteedi ja mugavuse.  

Erinevad helikaardid

Helikaarte on väga palju erinevaid ning need erinevad üksteisest oma helikvaliteedi, suuruse ja kuju poolest. On olemas kahte tüüpi helikaarte: sisemised helikaardid ja välised helikaardid. Sisemised helikaardid on juba arvuti sisse ehitatud ning on integreeritud emaplaadile. Välised helikaardid on aga eraldi seadmed, mida saab ühendada oma arvutisse või teise seadmesse USB pesa kaudu. USB- helikaarte on hea kasutatda ka arvutites või seadmetes, millel puuduvad helikaardid, kuna neid on hea ja mugav ühendada erinevate seadmetega. USB- helikaardid on ka palju väiksemad, mis võimaldab neid endaga kaasas kanda ja kasutada neid kõigis seadmetes, kus on olemas USB pesa. Lisaks on erinevatel helikaartidel erinev arv helikanaleid. Enamasti piisab täiesti kahest helikanalist, kuid mida rohkem neid on, seda parema heli saab saavutada.

Parimad helikaardid

Enamus tänapäeva helikaartidest on väga hea kvaliteediga ning tagavad parima helikvaliteedi. Lisaks on ka helikaardid üsna hea hinnaga, arvestades nendega edastatavat helikvaliteeti ja muid näitajaid. Parimal helikaardil on kindlasti väga hea diskreetimissagedus, rohkem kui kaks helikanalit ja ka hea bitisügavus. Bitisügavus võimaldab meil kuulda kvaliteetset heli ning mida sügavam on bitisügavus, seda kvaliteetsem on heli taasesitus ja salvestatud heli. Neile kes tahavad tavalist helikaarti, võivad valida 24 bitise, kuid väga hea ja mõnusa heli saab ikka siis, kui kasutada 32 bitist helikaarti. Tänapäevased helikaardid on mõeldud kvaiteeti armastavale inimesele, kes tahab tunda ennast muusikat kuulates ja ka oma lemmik mänge mängides suurepäraselt ja nautida parimat helikvaliteeti. Tehnoloogia arenedes muutuvad ka praegused helikaardid ja ka teised tehnikaseadmed palju paremaks ning heli edastamise ja salvestamise kvaliteet paraneb samuti pidevalt.