Tootekataloog

Helitehnika

Helitehnika - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Energy Sistem, Sony, Audio technica, Muse, Panasonic kaupa. Hinnad algavad 22,88 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 11 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Helitehnika

Teie helisüsteem on üks suurimaid investeeringuid, mille oma karjääris teete. Loodame, et alljärgnev info aitab teil valida heliseadmeid, mis annavad teile jõudluse, töökindluse, kaasaskantavuse ja kasutusmugavuse pikaks ajaks.

Põhilisel helisüsteemil on mitu komponenti: mikrofon, võimendi/mikser, muusikaallikas, näiteks plaadimängija, sülearvuti, minidisc, MP3 või MP4 -mängija või CD-mängija, diktofon ,kõlarid ja vahepeal ka vinüülmängija. Kaasaskantavate heliseadmete valimisel pöörake tähelepanu kasutusmugavusele, vastupidavusele ja teisaldatavusele.

Millised funktsioonid peavad mul olema? Teil on vaja piisavalt jõudlust, et katta saalid, milles töötate ja teie suurusgrupid. Kui teil pole oma gruppide katmiseks piisavalt jõudlust, olete teinud halva ostu hoolimata sellest, kui palju raha säästsite. Kas vajate muutuva kiirusega plaadimängijat või lindimängijat? Mis on teie muusikaallikas? Kui kasutate sülearvutit või MP3-mängijat, vajate helisüsteemi õiget sisendit. Kas ühendate korraga rohkem kui ühe muusikaallika? Kui jah, siis vajate helisüsteemis rohkem kui ühte abisisendit. Mikrofoni tooni juhtnupud peavad olema muusika juhtnuppudest täiesti sõltumatud, vastasel juhul kõlab iga kord, kui muusikas kõrgeid helisid lõikate nii, nagu oleksite kaevu all. Kas teil on vaja salvestusi teha ja/või taasesitada? Muud saadaolevad sisseehitatud funktsioonid, mida tuleks arvesse võtta, on näiteks vumeetrid, helivoo lähtestamine, seirevõimalus jne. Kui teil on neid võimalik kasutada, siis jätkake; kui te seda ei tee, võite maksta lisatasu millegi eest, mida te kunagi ei kasuta. Üks võimalus, mida paljud peavad väga kasulikuks, on muusika helitugevuse kaugjuhtimine. Kui olete otsustanud, kui palju võimsust vajate ja millised valikulised funktsioonid teile kasulikud on, tuleb valiku tegemisel arvestada veel mitme asjaga.

Vinüülmängijad

Iga plaadimängija teeb kahte väga olulist asja. Esiteks pakub see stabiilset platvormi, mis keerutab plaate ühtlase kiirusega. Teiseks võimaldab see nõelal jälgida salvestussoont ja salvestatud teavet "lugeda". Lisaks sellele on materjalides ja konstruktsioonis palju erinevusi, mis võivad selle kõla muuta.

Vinüülmängija põhiosad

Platter — Plaat istub selle peal (loodetavasti on hea matt paigas).

Spindel ja laager – tagavad taldriku sujuva ja vaikse pöörlemise.

Mootor ja rihmaratas – leidub ainult rihmajamiga mängijas, see annab pöördemomendi, mis vaagnat pöörab.

Toonarm – valmistatud tugevatest ja kergetest materjalidest, nagu alumiinium või süsinikkiud, jälgib see rekordilisi sooni suure täpsusega.

Kassett – sees olev mähis ja magnetid muudavad plaadivao kineetilise energia elektrilisteks signaalideks.

Sokkel – tagab liikuvatele osadele stabiilse, resonantsivaba aluse.

Jalad — neelavad vibratsiooni nii, et plaadimängija ei võtaks kõlaritest kostuvat mürinat ega liikumist ruumis.

Rihmajamiga vs otseajamiga

See ütleb teile, kuidas mootor on taldrikuga ühendatud ja miks see on oluline.

Otseajamiga plaadimängijad pakuvad taldriku ülitäpset pöörlemist, mis vähendab või kõrvaldab "vau ja laperdamise". Samuti saavad need peaaegu koheselt hoogu ja plaat pöörleb takistusest vabaks, kui mootor välja lülitada. Viimased omadused muudavad need professionaalsete DJ-de seas väga populaarseks.

Rihmajamiga laual keerab plaati mootoriga ühendatud elastne riba. Rihmülekande austajad usuvad, et see lahtisidumine vähendab mootorimüra ja võib aidata salvestusel rohkem nüansse esile tuua.

Mõlemal sõidustiilil on audiofiilide valdkonnas suured fännid. See on tegelikult isiklike eelistuste küsimus.

Kokkuvõte

Kas diktofon või vinüülmängija, peate aru saama, mida te sellest tehnikast soovite ning kuidas plaanite seda kasutada. Müügis on päris mitu varianti erinevat helitehnikat, seetõttu võtke aega, sirvige ja loodame, et saate otsustatud suurepärase mudeli kasuks.