Informacija
Tootekataloog

Hiired

Arvutihiired

Esimene arvutihiir leiutati aastal 1963 ning aastaid hiljem esitleti see ka rahvale. Esimesed hiired olid juhtmega ning need ei olnud väga mugavad ja ka väga täpsed.  Logitech tõi aga aastal 2004 müüki esimene hiire, mis kasutas asukoha määramiseks laserit ning oli väga suur samm edasi hiire täpsuses ning aastatega on tehnoloogia väga palju edasi arenenud ja toodetakse parimaid arvutihiiri. Tänapäeval on ka väga palju erinevaid hiirte valikuid ning saab kas valida juhtmega või juhtmevaba hiire. Lisaks on ka optilisi või mehaanilisi arvutihiiri, kuid enamasti kasutatakse tänapäeval optilist hiirt, mis on palju tundlikum ning seda on ka mugavam kasutada. Suurimad hiire tootjad on kindlasti Logitech, Razer, Trust ja Steelseries, kuid on veel väga palju firmasid, kes toodavad väga häid arvutihiiri.

Kas juhtmega või juhtmeta hiir

Mõlemal variandil on palju erinevusi ja ka sarnasusi. Juhtmega hiirtel on üldjuhul suurem reageerimiskiirus, aga tänapäeval on väga palju ka juhtmevabasid arvutihiiri, mis on sama hea reageerimisvõimega kui juhtmega hiired. Juhtmega hiiri kasutatakse enamasti lauaarvutite puhul ning juhtmevabad hiired on kasutusel sülearvutitel, kuna neid on ka lihtsam kaasas kanda. Juhtmega hiired on ka enamasti kasutusel ettevõtetes või koolides. Juhtmevabad hiired ühenduvad arvutisse kas Bluetoothi või RF ühendusega, mis tuleb panna USB pessa. Bluetooth hiirte puhul peaks muidugi jälgima seda, et arvutis oleks Bluetooth ühenduse võimalus olemas. Juhtmega hiir on vaja lihtsalt ühendada arvutisse ning ei pea muretsema teiste ühenduste pärast. Valik on väga individuaalne ning hiire peaks valima enda vajadustele ja võimalustele vastavalt. 

Kuidas valida sobiv hiir

Arvutihiire valimise juures peaks enne mõtlema kas tahate juhtmega või juhtmevaba hiirt. Kindlasti peab olema hiir ka väga mugav ja ergonoomiline ning lisaks võiks see välimuse poolest ka ilus olla. Hiir peab olema ka õige suurusega, et tagada parim kasutamine ning see aitab ka vältida randme kahjustamist ja käe väsimist. Hiire ostmisel võiks vaadata ka millised funktsioonid ja lisanupud hiirel on. Lisanupud on mõeldud kõigile, mitte ainult mänguritele, sest lisanupud võimaldavad näiteks muuta hiire kiirust ja tundlikkust, mis on ka paljudes töökohtades oluline. Rullik peaks ka olema sujuv, et ei oleks probleeme näiteks veebilehtedel surfamisel või ka mängimisel. Väga paljud erinevad firmad toodavad tänapäeval väga häid hiiri, mis laseb võimaluse valida endale just see õige ja kõige mugavam hiir. Logitech, Razer ja Steelseries on neist kindlasti kõige tuntumad, mis toodavad väga häid ja ergonoomilisi hiiri ning hinna poolest on need ka väga mõistlikud. Mänguritele, õpilastele ja tööinimestele leidub väga palju erinevaid hiiri ning valik on ka väga suur.

Erinevad hiired

Praegusel ajal on väga palju erineva kuju, disaini ja suurusega hiiri, mis võimaldab endale valida just selle kõige mugavama hiire ning nagu ka mainitud, siis saab valida kas juhtmega või juhtmeta hiire vahel. Logitech toodab näiteks väga ilusa disainiga ja ka väga häid hiiri, mida kasutavad ka paljud ettevõtted ja koolid, kuna hiired on mugavad ning vastupidavad. Razer ja Steelseries arvutihiired on kindlasti rohkem tuntud mängurite seas, kuid neid kasutavad ka tavakasutajad oma igapäeva toimingutes. Iga päevaga tuleb aina rohkem juurde erineva disaini ja funktsioonidega hiiri, mis võimaldab endale soetada uue ja parema hiire ning käia ajaga kaasas.