Informacija
Tootekataloog

Hiired

Hiired - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Razer, Logitech, Genesis, Corsair, Asus kaupa. Hinnad algavad 4,87 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 103 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Arvutihiired

Arvutihiired on kasutusel olnud juba pikka aega, kuid nagu kõik asjad siin elus, siis ka arvutihiired muutuvad aina paremaks ja mugavamaks. Arvutihiiri on väga palju erinevaid ning leidub juhtmega, juhtmevabasid ja ergonoomilisi hiiri. Ka mänguritele toodetakse eraldi hiiri, mis muudavad mängimise paremaks ja mugavamaks. Arvutihiiri toodavad väga paljud firmad nagu SteelSeries, Lenovo, Razer, Marvo ja paljud teised. Kõigile leidub sobiva hinnaga hiir, mis teeb nii mängimise kui töö tegemise palju mugavamaks.

Kuidas valida hiirt

Hiire valides peaks kindlasti mõtlema, millisel otstarbel hiirt kasutama hakkate, kuna hiirte valik on väga suur. Juhtmevabad hiired on väga hea valik neile, kes soovivad lihtsat hiirt, millega saab internetis surfata ja igapäevaseid toimetusi teha. Juhtmevaba hiir on ka väga mugav kaasas kandmiseks ja ei pea muretsema juhtmete pärast. Juhtmega hiir on aga hea valik neile, kes veedavad arvutis pikemalt aega ja ka mänguritele oleks juhtmega hiir parem valik. Muidugi peab ka vaatama hiire suurust ja kuju, kuna sellest sõltub mugavus ja käe õigesti hoidmine. Saab ka valida optilise või laseriga hiire vahel. Optilised hiired on head, kuna need töötavad pea igal pinnal ja need on hea valik kõigile. Laseriga hiired on täpsemad, kuid vajavad enda alla eraldi hiirematti. Samas on laseriga hiired mängurite ja täpsust vajavat tööd tegevate inimeste lemmikud. Osadel hiirtel on ka veel külgedel nupud, kust saab valida hiire tundlikkust ja kiirust. Seega, valik on suur ja võimalusi palju, et valida endale sobivaim hiir.

Mängurihiired

Tänapäeval on väga palju erinevaid arvutihiiri ja ka mänguritele tehakse erinevaid huvitava kujuga ning LED tuledega hiiri. Mänguritele mõeldud hiired on enamasti mõeldud mugavuse ja ka täpsuse tagamiseks, kuna keegi ei taha endale aeglast ja halva kvaliteediga hiirt, mis keset mängu töötamast lakkab. Mängurihiiri on samuti olemas nii juhtmega kui ka juhtmevabasid, aga kindlasti on mängurite esimeseks valikuks juhtmega hiir. Juhtmega hiir ei vaja eraldi patareisid ega Bluetooth ühendust ja juhe muudab ka hiire palju töökindlamaks. Mängurite lemmikuks on ka laseriga hiired, sest need tagavad parema täpsuse ja on kiiremad, kui optilised hiired. Lisaks on mänguri hiirel erinevad tuled ja ka nupud, mis võimaldavad muuta hiire kiirus, tundlikkust ja täpsust mängus olles. Razer Naga Trinity on kindlasti üks eriline näide, kuna sellele hiirele on võimalik paigaldada küljele eraldi klaviatuur. Kolme erineva võimalusega hiir on paljude mängurite soov ja sellise hiirega saab mängus teha nii mõndagi. Lisaks pakuvad ka teised firmad mänguritele väga häid ja huvitavaid hiiri, mis muudavad mängimise paremaks ja saad tunda ennast terve mängu kestel mugavalt tunda.

Ergonoomika ja mugavus

Ergonoomika ja mugavus on hiire juures väga oluline, kuna hiir peab olema käes hoides mugav. Õige suuruse ja kujuga hiir toetab kätt ja rannet ning ei lase tekkida erinevatel terviseprobleemidel. Pikalt arvutis olles on tihti tunne, et käsi sureb või hakkab ebamugav ja see võib olla tingitud valest hiirest. Lisaks tasub ka kindlasti mõelda väga heale hiirematile, mis koostöös mugava hiirega tagavad parema mugavuse. Praegusel ajal on saadaval väga palju erineva suuruse ja kujuga hiiri, mille seast saab endale sobiva valida. Vana ja väsinud hiire peaks kindlasti uuema vastu välja vahetama, kuna iga seade muutub pika aja jooksul nõrgemaks. Asus, Logitech, SteelSeries, Razer ja paljud teised tootjad toodavad väga mugavaid hiiri ja samas on need ka väga hea hinnaga. Ergonoomiline hiir ei pea olema kallis vaid see peab olema käe all mugav ning see peab aitama tagada mugavuse ja olema ka töökindel.