Informacija
Tootekataloog

Imikute toitmiseks

Tarvikud imikute toitmiseks

Rinnaga toitmine ei ole alati lihtne ja mõnikord vajad selles abi. Siia alla käivad kindlasti rinnapump (manuaalne või elektriline), pudelisoojendaja, beebilusikas ja erinevad plastmass materjalist valmistatud kausid. 

Mõned neist esemetest muudavad imetamise lihtsamaks ja mugavamaks; teised on olulised kui sul tekib imetamisega probleeme.

Rinnapump

Rinnapumbad eemaldavad rinnast rinnapiima. Neid saab kasutada piima kogumiseks, et toita sinu äraolekul last, leevendada rindade turset, hallata liigset piima varustust või suurendada piimavarusid. Samuti võimaldab pumpamine anda oma lapsele rinnapiima kui ta on haiglas. Kui ema plaanib kiiresti tööle naasta on kvaliteetne rinnapump lausa hädavajalik.

Saadaval on erinevat tüüpi rinnapumpasid, olenevalt pumpamise sagedusest. Kui plaanid  ainult aeg-ajalt pumpamist, võib piisata manuaalsest pumbast, mida juhitakse käega pigistades. Kui naased tööle või plaanid regulaarselt pumpamist teha, võiksid hankida elektrilise rinnapumba.Piima säilituskotid ja konteinerid

Rinnapiima säilituskotid ja konteinerid on spetsiaalselt valmistatud rinnapiima kogumiseks ja säilitamiseks. Need on vajalikud kõigile, kes plaanivad rinnast piima välja pumbata. Need tooted on loodud taluma külmumist ja sulatamist ning võivad sinu rinnapiima ohutult säilitada pikka aega.

Sõltuvalt vajadusest võid kasutada rinnapiima säilituskotte või plastmassist rinnapiima säilituspudeleid. Otsi säilitusmahuteid, mis on BPA-vabad ja mõeldud spetsiaalselt rinnapiima säilitamiseks.

Kui plaanid tööle naasta, vajad tõenäoliselt suurt hulka rinnapiima säilitamise mahuteid (kavanda pumpamist ja säilitamist 3 kuni 4 korda päevas või iga 2 kuni 3 tunni järel). Võid siiski alustada väiksema koormusega ja pumbata rohkem kuni hakkad oma rutiini sisse saama ja oma vajadusi paremini mõistma.

Rinnapiima pudelisoojendajad

Sinu rinnapiima säilitamise süsteem on paigas, kuid mis juhtub siis, kui otsustad kogu säästetud piima ära kasutada? Sul võib vedada kui sul on laps, kes joob ka külma rinnapiima, kuid enamiku laste puhul seda ei juhtu.

Selle asemel pead mingil viisil soojendama rinnapiima ohutult vähemalt toatemperatuurini, ilma et see mõjutaks toiteväärtust või, et piimas tekiks kuumemad kohad. Pead välja mõtlema, kuidas lutipudelit ohutult soojendada ja siin tuleb mängu pudelisoojendaja.

Pudelisoojendajad soojendavad sinu lapse jaoks rinnapiima ilma kuumade kohtadeta ja ilma seda põhja kõrvetamata. Lisaks pole nende puhul olemas ohtliku kütteelementi, mida unised vanemad võiksid kogemata puudutada ja sellega endale viga teha.

Kokkuvõtteks imikute toitmise kohta

Uue lapse tervitamine siia maailma ja rinnaga toitmise teekonna alustamine on põnev aeg. Kuid see võib olla ka stressirohke. Võib-olla oled kuulnud, et kuigi rinnaga toitmine võib olla suurepärane kogemus, seisavad paljud emad alguses silmitsi väljakutsetega ja võid avastada, et soovid teha kõik endast oleneva, et valmistuda eelseisvaks. Sealhulgas osta kõik olulised imetamist toetavad tarvikud.