Informacija
Tootekataloog

Kuidas valida pesukuivatitPesukuivatid on koduperenaistele kui ka peremeestele tõeline lunastus, kuna linnades ning asulates on pesu kuivatamine ruumi puudusel tihti probleemiks.

külma ilmaga, kuna pesu kuivamine üldiselt võtab kaua aega. Siin aitavad meid pesukuivatid. Pesukuivati mitte ainult kuivatab pesu 100% ära, lisaks ruumi ja aja säästmisele omavad kaasaegsed kuivatid mitmeid teisi kasulikke omadusi, nagu näiteks triikimisrežiim või jalanõude kuivatamise võimalus, mis teevad elu oluliselt mugavamaks

Millist pesukuivatit valida?

Tänapäeval on erinevaid pesukuivateid, aga kõik töötavad kahe põhimõtete järgi: energiaklassi järgi või elektritarbimine tsükli ajal. Tähelepanu tuleb pöörate ruumile, kuhu soovite pesukuivatit paigaldada. Kui nt. selle ruumi põrand on soojendatav, või mõne teise põhjuse pärast see ruum on soojem teistest (tavaline õhutemperatuur ruumis on +18 ºC), siis soovitatav valida A klassi kuivatit, vastasel juhul B klassi. B klassi kuivatiga, vastavalt tööprintsiibi järgi, kuivatamine võib kesta isega pool päeva.
On olemas kahte tüüpi pesukuivateid: Ventileeriv kuivati väljastab niiske jääkõhu ventilatsiooni.
Ventileerivad kuivatid on harilikult soodsamad kui kondenseerivad kuivatid ning tarbivad vähem energiat
Samas vajavad ventileerivad kuivatit korralikku ventilatsioonisüsteemi.
Kondenseeriv kuivati kogub kuivatusprotsessi käigus tekkiva vee kogumispaaki, mida on hiljem lihtne tühjendada.
Mõningaid mudeleid on võimalik ka ühendada otse kanalisatsiooniga.
Eesti oludesse sobib paremini kondenseeriv kuivati, samuti on tootjate poolt pakutav kondenseerivate kuivatite valik palju suurem.

Mida peab teadma A-klassi kuivatite kohta?

Need kuivatit on kallimad, sest nendes on lisatud uusi tehnoloogiaid, mille abil kuivati on kasutab vähe energiat ja kuivatamise efektiivsus oluliselt suureneb. Kõikides A klassi kuivatid kasutavad temperatuuri- ja niiskusandureid. Andurid jälgivad kuivatustsükli kulgu, vältides ülekuumenemise ning peatades kuivatustsükli, kui pesu on saavutanud soovitud kuivusastme.

A-klassi kuivatid tavaliselt soojusvaheti asemel kasutavad soojuspumpa, seetõttu kuivatid tarbivad vähemalt 50% vähem elektrit kui B- või C klassi soojusvahetiga kuivatid.

A-klassi kuivatites on paigaldatud invertermootor, mis aitab vähendada kompressori tööd, seepärast esinevad väiksemad soojuskaod, kuna tavaline mootor, teatud ajavahemikel töötab ainult maksimaalse kiirusega. Teine suur erinevus on kuivatite sisetemperatuur, mis erineb isegi 50% võrra. See tähendab, et B- ja C klassi pesukuivatite sisetemperatuur kerkib isegi kuni 100 ºC, aga A-klassi kuivatitel vaevalt kuni 45-50 ºC.

Mida peab teadma B- ja C klassi kuivatite kohta?

Võrreldes A-klassi kuivatitega, need kuivatid on odavamad, kuid nende elektritarbimise kulud on oluliselt suuremad, erinevus on isega 50%. Sellise kuivati valimisel peab teadma, et kuivati kasutab ruumis olevat õhku, ja kui see ruumi õhk on soe, siis pesukuivatamine võtab kaua aega. Seepärast, ei peaks muretsema kui ruumi õhutemperatuur on + 18-30 ºC.

B- ja C klassi kuivateid soovitatav valida neile, kes harva kuivatavad oma pesusid, ja finantsarvutuse järgi, A-klassi kuivati eest oleks oluliselt ülemakstud. Aga pidage meeles, et B- ja C klassi pesukuivatite sisetemperatuur kerkib kuni 100 ºC, see võib mõjutada kangastruktuuri muutust.

Väljendid, mida oleks vaja teada kuivati valikul:

Niiskusandur – kuivati valikul, see on oluline, sest olevad andurid fikseerivad trumli niiskusesisaldust ja automaatselt muudab kuivatusaega, s.t. kuivatusaeg võib muutuda, sõltumatu esialgsest programmi infost.

Aurugeneraator – eriline mahutus, mida peab destilleeritud veega täitma. Selles mahutis toimub vee kuumutamine, kuni ilmuvad aurud, mis pritsitakse pesu peale, seetõttu, pesu ei vaja rohkem triikimist ja sobib igapäevaseks kandmiseks.

Topi filter – eriline filter, mis kaitseb kondensaatori reostuste eest.

Rest õrnade riiete kuivatamiseks - teatud rõivad vajavad spetsiaalset hoolt, eriti kuivamisel. Villaste rõivaste või jalanõude kuju moondumise vältimiseks kuivatamisel kasutatakse spetsiaalset kuivatusalust ja programmi, mis on loodud kandmaks hoolt õrnemate asjade eest.

Ajaline viivitus – funktsioon, mille abil määrate kuivatustsükli algust, siis kui kedagi ei ole kodus või öösel, see on eriti kasulik neile, kellel on päevane ja öine elektritariif.

Ekraan – kuivatil oleva ekraani abil, on Teil võimalus teostada rohkem parandusi, samuti saate rohkem valikuvabadust, s.t. saate määrata ajaviivitust kuni 24- tunnini, määrata kanganiiskust ja kuivatusaega.

Energiaklass – näitab elektrienergia kulusid, kõrgeim on A-klass, siis B, ja peale seda madalaim - C-klass. A- ja B-klassid erinevad kuni 50%.

Automaatne kondensaatori puhastamine - kuivatamisel tekkivad riideebemed kogunevad kondensaatori juures olevasse filtrisse, mida tuleb harilikult käsitsi puhastada.
Automaatse puhastuse funktsiooniga kuivatid kasutavad kuivatamise käigus tekkivat vett filtri puhastamiseks, suurendades kasutusmugavust.

Kortsumisvastane režiim - kortsude vähendamise režiimi juures vähendatakse trumli pöördeid ning liigutatakse trumlit mõlemas suunas, vähendades kortsude tekkimist.
Kortsumisvastase režiimi kasutamisel võtab kuivatustsükkel tavalisest kauem aega.

Madal kuumus ja õrnade kangaste režiimid - mitmetel kuivatitel on olemas erilised vähendatud kuumusega kuivatusprogrammid, mille abil kuivatusprotsess võtab kauem aega, kuid sobib õrnast materjalist riiete kuivatamiseks. Eriti delikaatsest materjalist, nagu villast riidesemete kuivatamiseks on olemas eriprogrammid, mille abil koheldakse kangast eriti õrnalt.

Värskendusrežiim - pestavad pesud ei ole alati väga mustad, sageli vajavad need lihtsalt värskendamist. värskendusprogramm eemaldab kortsud ja ebameeldivat lõhna. Selle programmiga saab värskendada ka keemiliselt puhastatavad rõivaid.

Triikimisfunktsioon - kasutab auru kortsude ja voltide eemaldamiseks. Pärast auruga töötlemist vajavad Teie riided, sõltuvalt kangatüübist, vähest triikimist või ei vaja seda üldsegi.

Kui puudub ruumi: pesumasin koos kuivatiga - kaks-ühes seade omab enamasti kõiki pesumasina ja kondenseeriva kuivati võimalusi, kuid väiksema trumli tõttu on nende kuivatuskogus piiratud. Kui soovite pesta ja kohe ka kuivatada, siis tuleks pesumasinasse juba laadida õige pesukogus.
Kui triikiva kuivatiga saab kuivatada ja triikida, s.t. teha operatsioone järjest, siis triikiva pesumasin-kuivatiga tuleb enne pesu ära kuivatada ja siis kuiv pesu triikima panna. Kuivatiga pesumasin ei tee triikimisfunktsiooni järjepidi.
Kuivatiga pesumasina energiatarve ja veekulu on arvutatud pesupesemine + kuivatus kokku. Kuivatiga pesumasin kasutab vett rohkem, sest kuivatamisprotsessil kasutab ka vett. Kuum aur jahutatakse maha massiveega. Niiske ja kuum õhk jahutatakse maha ja vesi kondenseerub välja.

 Naujosios energijos efektyvumo etiketės

- - -

Jälgige Bigboxi kampaaniaid ja uudiseid sotsiaalvõrgustikes:

Facebook: Bigbox | Instagram: Bigbox 

Bigbox ülevaated | Facebook: bigbox ülevaated | Google review: bigbox ülevaated 

- - -