Informacija
Tootekataloog

Jalgrattad

Jalgrattad - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Cannondale, GT, ..., Bulls, Pegasus kaupa. Hinnad algavad 14,83 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 1270 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Kuidas endale jalgratast valida?

Täiusliku jalgratta valimine võib segadusse ajada. Tugeva disaini ja lisafunktsioonidega professionaalsete jalgrataste otsimine pole kunagi lihtne. See nõuab täpseid teadmisi ja arusaamist selle kohta, millist tüüpi rattaga soovid sõita. Alles siis, kui tead, mille nimel oma uue rattaga sõita tahad, saad määrata oma ideaalse sobivuse. Võib-olla soovid ratast treenimiseks, matkamiseks, linnasiseseks pendelrändeks või päevasteks sõitudeks. Mõned inimesed vajavad raskel maastikul ja sellega kaasnevate konaruste, mustuse, juurte ja rohuga toimetulemiseks vastupidavamaid jalgrattaid. Alustada tuleks kindlasti ka sellest, kas sooviks on osta meeste, naiste või laste jalgratas. Neid valikuid pakub iga jalgrattapood ja müük ei piirdu ainult linnasõidu jalgratastega, vaid kindlasti on saadaval nii kallimad kui ka odavad maastikurattad. On ka jalgrattaid nagu Zeger Classic, mida on valikus saadaval praktiliselt igas suuruses ja värvitoonis nii, et igaüks leiab endale sobiva.

Õige suuruse leidmine

Esimene samm on oma kehaga jalgratta sobivuse mõõtmine. Soovid, et sinu jalad oleksid täielikult välja sirutatud, veidi painutades põlvedes mugava sõiduasendi saavutamiseks. Seega on sadula kõrguse ja pedaali mõõtmine oluline, et tekitada allapoole suunatud pedaalimine ilma jalga või põlvi vigastamata. Järgmine asi, mida teha, on istme kaldenurga reguleerimine. Enamik maastikurattaga sõitjaid soovib, et istmed oleksid maapinnaga paralleelsed, et tagada parem rüht ja püstine seljaasend. Istme ees/taga asend hoiab ära põlve-, õla- ja kaelavalu. Paljudel jalgratastel on reguleeritav juhtraua kõrgus, kuid fikseeritud disainiga jalgrataste puhul pead kindlaks määrama õige sobivuse. Fikseeritud lenksuga jalgrattad on üldiselt palju tugevamad kui reguleeritavad jalgrattad. Aga kui rattaga sõidab rohkem kui üks inimene, siis viimane kindlasti toimiks paremini.

Sobiva pidurisüsteemi valimine

Aeglaselt töötavate piduritega jalgratastega sõitjad on altid õnnetustele ja rasketele vigastustele. Pidurid peavad olema kogu aeg täpsed ja tõhusad, et vältida selliseid ohte. Õnneks on enamiku jalgrataste jaoks palju erinevat tüüpi pidureid, mis koguvad professionaalsete jalgratturite ja algajate seas populaarsust. Ketaspidurid sobivad suurepäraselt iga ilmaga. Nendest piduritest leiad mitmesuguseid tüüpe, nagu tross-ketaspidurid ja hüdraulilised ketaspidurid. Esimest on vähem keeruline hooldada kui teist. Enamikul jalgratastel on tross-ketaspidurid. Hüdraulilised ketaspidurid on seevastu täpsemini juhitavad. Kuid need nõuavad natuke rohkem hooldust kui tross-ketaspidurid.

Veljepidurid on populaarsuselt ketaspiduritest järgmised kuna need on kõige tõhusam pidurisüsteem. Need nõuavad väga vähe hooldust kuiva ilmaga ja neid on lihtne asendada. Kuigi need ei pruugi erinevate ilmastikutingimuste korral olla nii head kui ketaspidurid. Vastupidavad ja tihendatud trummelpidurid on vähe hooldust vajavad. Integreeritud ja suletud ratta tagumise rummu tõttu on need 100% tolmu-, vee-, niiskuse- ja igasuguse ilmastikukindlad. Vastupidavus muudab need tugevamaks kui velje- ja ketaspidurid.

Sobiva käiguvahetussüsteemi valimine

Maantee- ja hübriidratastelt leiad laias valikus käike. Mõned jalgrattad pakuvad ühe käiguga jõudlust, samas kui mõned pakuvad 30 käiku või võib-olla rohkemgi. Kui kaalud oma jalgratta jaoks õiget käiguvahetust, peaksid veenduma kahes olulises teguris. Paljude käikudega jalgratas hoiab mugavat sõidukiirust tõhusamalt, kui sa pole tugev jalgrattur. Seega sõltub sinu kasutatavate käikude arv sellest, kui tugev sa oled ja millisel maastikul sa sõidad. Kui kavatsed rattaga mäkke ja konarlikul maastikul sõita, vajad nii palju käike kui võimalik. Tasaste pindade või kõnniteede puhul ei ole vähemate käikude valimine samas üldse halb valik. See muudab ratta kergeks ja hõlpsamini käsitsetavaks. Kui oled aga tugev jalgrattur, ei pea sa sõitma liiga paljude käikudega jalgrattaga.