Informacija
Tootekataloog

Kuidas valida oma lapsele parim kolmerattaline jalgratas

Põhiline asi millega tuleks lapsele kolmerattalist jalgratast valides arvestada, on ohutus. Soovitav on ka, et laste kolmerattalised jalgrattad oleks vastupidavad, kuid siiski ka piisavalt kerged, et sinu laps suudaks seda hõlpsasti kaasas kanda. Turul on palju erinevat tüüpi kolmerattalisi jalgrattaid ja valik ning erinevate jalgrataste müük on piisavalt lai, seega võib kuluda veidi aega, enne kui leiad just selle, mida otsid.

Soovitused parima kolmerattalise jalgratta valimiseks

Soovid leida kolmerattalist jalgratast, millega on lapsel eelkõige mugav sõita ja mille materjal on lapsesõbralik ja lisaks et selle puhastamine ei tekita probleeme. Mittetoksilistest materjalidest valmistatud kolmerattaline jalgratas on kasulik ka sinu lapse tervisele.

Kui soovid osta kolmerattalist jalgratast, mis on turvaline, peaksid veenduma, et see on valmistatud plastikust ja sellel peaks olema sirge raam ja ketikaitse. Samuti vähendab polster võimalust, et sinu laps saaks rattakomponentide tõttu vigastada. Jalgratta puhul on oluline jälgida ka, et iste oleks reguleeritav, samuti on hea, kui sellel on raami külge kinnitatud jalatugi. See võimaldab sinu lapsel end jalgrattaga sõites mugavalt tunda.

Milliste funktsioonidega kolmerattalist jalgratast osta?

Kui otsid oma lapsele parimat kolmerattalist jalgratast, mõtle, milliseid funktsioone ta vajab. Mõnede funktsioonide puhul tuleks vaadata,, mis on jalgratta kaalupiirang. Kolmerattalise jalgratta kaalupiirang on seega lapse jaoks oluline. Kolmerattaline jalgratas, mis on lapsele käsitsemiseks liiga raske, väsitab teda kiiresti. Pea meeles, et lapsed võivad nii ka viga saada, kui nad ei ole kolmerattalise jalgrattaga sõitmiseks piisavalt tugevad.

Mõnel kolmerattalisel sõidukil on olemas päikesekaitse. Kolmerattalise jalgratta päikesekaitse aitab lapsel kuumal päeval ennast jahedana hoida. See on lapsele lisaboonus, sest ta ei pea vändates nii suure palavusega toime tulema. Enamikul kolmerattalistel sõidukitel ei ole tagaratta pidurit. Nii võib laps kolmerattalise ratta üle kontrolli kaotada, mis võib lõppeda tõsise õnnetusega.

Ära unusta kaaluda kõiki funktsioone, mida oma lapse kolmerattalisel jalgrattal soovid näha enne kui lõpliku valiku üle otsustad ja tark on ka küsida oma lapselt, milliseid funktsioone ta oma kolmerattalisele jalgrattale sooviks.

Lapse ohutuse tagamise nõuanded

Pedaalide ohutus väga oluline. Võib tekkida kiusatus osta madala kvaliteediga ja odavat kolmerattalist jalgratast, kuid pea meeles, et need mudelid võivad sinu lapsele ohtlikud olla. Kõige turvalisem laste kolmerattaline jalgratas on tugevate pedaalidega ja laia teljevahega. Lapsed peaksid ulatuma pedaalideni ning neil ei tohiks olla raskusi jalgrattale peale minemisega ja jalgrattalt maha tulekuga.

Ka madala raskuskeskmega kolmerattaline jalgratas on turvalisem, sest vähendab ümbermineku ohtu. Lõpuks on hea valik ka kokkupandav kolmerattaline jalgratas, kuna see muudab lapse jaoks kolmerattalise jalgratta transportimise erinevate asukohtade vahel lihtsamaks.

Lapsele kolmerattalise jalgratta ostmisel on lisaks oluline arvestada selliste teguritega nagu lapse vanus, tema kaal ja pikkus. Enne kui ostad oma lapsele kolmerattalise jalgratta vii ta võimaluse korral ka proovisõidule.

Üldised näpunäited kolmerattalise jalgratta valimiseks

Parim aeg lapsele esimese kolmerattalise jalgratta ostmiseks on siis, kui sinu laps on saanud vähemalt kaheaastaseks. Lapsed on selles vanuses liikuvamad ja suudavad kasutada kolmerattalist jalgratast pikema aja jooksul, ilma et nad liiga kiiresti väsiksid. Parim kolmerattaline jalgratas sinu lapsele on see, mis vastab tema vajadustele ja aitab tal õppida hilisemalt suuremate jalgrataste kasutamiseks vajalikku tasakaalu hoidma. Samuti peaksid lapsed oma esimese jalgrattaga sõitmisel alati kandma kiivrit.