Informacija
Tootekataloog

Jalgrattad (trenažöörid)

Jalgrattad (trenažöörid) - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Tunturi, Cecotec, Spirit, Schwinn, Hms kaupa. Hinnad algavad 17,43 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 114 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Trenažöörid statsionaarseks treeninguks

Statsionaarse trenažööriga sõitmine on tõhus viis kalorite ja keharasva põletamiseks, tugevdades samal ajal treeninguga ka südant, kopse ja lihaseid. Võrreldes mõne muu kardioseadmega, koormab statsionaarne jalgratas sinu liigeseid vähem, kuid annab siiski suurepärase aeroobse treeningu. Trenažööriga on rattasõitu võimalik jäljendada ka kodustes tingimustes ning just seetõttu on trenažööride müük viimastel aastatel järjest kasvanud.

Trenažööriga sõitmisel on palju eeliseid

Kardiovaskulaarsed või aeroobsed treeningud, nagu jalgrattasõit, tugevdavad sinu südant, kopse ja lihaseid. Need parandavad ka vere ja hapniku voolu kogu kehas. See omakorda võib olla kasulik sinu tervisele mitmel viisil, sealhulgas: paraneb mälu ja aju toimimine, sul on madalam vererõhk, parem uni, parem veresuhkru tase, tugevam immuunsüsteem, parem tuju, madalam stressitase ja rohkem energiat. Olenevalt treeningu intensiivsusest ja kehakaalust võid statsionaarse trenažööriga põletada rohkem kui 600 kalorit tunnis. See teeb sellest suurepärase treeningu võimaluse kiireks kalorite põletamiseks.

Statsionaarne rattatreening on kehale vähese pingega treening, mis kasutab sujuvaid liigutusi luude ja liigeste tugevdamiseks, avaldamata neile erilist survet. See teeb sellest ka hea treeningvõimaluse liigeseprobleemidega või vigastustega inimestele. Sinu pahkluud, põlved, puusad ja muud liigesed võivad joostes, sörkimisel, hüppamisel või muude suure mõjuga aeroobsete harjutuste tegemisel tugeva koormuse alla sattuda. Kuna statsionaarse ratta puhul jalad pedaalidelt ei tõuse ja nii on see valik liigestele õrnem, kuid pakub siiski väljakutsuvat ja tõhusat treeningut.

Statsionaarse rattaga sõitmine tugevdab sinu jalgu ja alakeha. Lisaks treenib see sinu südame-, selja- ja tuharalihaseid. Kui kasutad käepidemetega jalgratast, saad treenida ka ülakeha lihaseid, sealhulgas biitsepsit, triitsepsit ja õlgu. Õues jalgrattaga sõitmine võib olla suurepärane viis treenimiseks, kuid sellega kaasnevad teatud ohud, nagu tähelepanematud juhid, ebatasased või libedad teekatted ja halb nähtavus. Lisaks, kui on kuum ja niiske või külm ja märg, võib olla raske koguda motivatsiooni õue suunduda. Trenažööriga sõites ei pea sa muretsema liikluse, teeolude ega muude segavate elementide pärast. Võid treenida ohutult ja enda jaoks mugaval temperatuuril igal aastaajal.

Peamised trenažööride tüübid

Üldiselt on kolme erinevat tüüpi statsionaarseid jalgrattaid: püstised, lamavad ja elliptilised trenažöörid. Igaüks neist pakub veidi erinevaid eeliseid. Sõltuvalt sinu vormisoleku tasemest, liigeste tervisest ja treeningu eesmärkidest võid keskenduda ainult ühele rattale või suurema mitmekesisuse huvides võid proovida neid kõiki erinevatel aegadel.

Üks populaarsemaid statsionaarsete jalgrataste tüüpe on püstine jalgratas. See sarnaneb tavalise jalgrattaga, sest pedaalid on keha all. Püstine jalgratas pakub suurepärast kardiotreeningut, tugevdades samal ajal sinu jalalihaseid. Olenevalt sinu eelistusest saab seda jalgratast kasutada nii seistes kui ka istudes. Selle ratta miinus on see, et püstine asend võib avaldada survet kätele ja randmetele. Samuti võib väike iste olla ebamugav, eriti pikemate treeningute puhul.

Lamava statsionaarse jalgrattaga oled mugavas lamavas asendis suuremal istmel. Seda tüüpi jalgratas koormab vähem sinu ülakeha, liigeseid ja alaselga. Sinu keha on täielikult toetatud, mis võib muuta sinu treeningu vähem intensiivseks. Samuti tunned pärast treeningut vähem väsimust ja lihaste valulikkust. Lamava asendi jalgratas on hea valik, kui sul on piiratud liikumisvõime, liigeseprobleemid, vigastused või seljavalu. See on ka turvalisem valik vanematele täiskasvanutele või neile, kes ei ole väga treenitud.

Elliptiline trenažöör sarnaneb kõige vähem tavalise maanteerattaga. Sellel on juhtraud, mis liigub edasi-tagasi, et treenida ka sinu ülakeha lihaseid. Pedaalides ja jalgadega töötades saad ka tugeva ülakeha treeningu.