Informacija
Tootekataloog

Jalgrattahoidjad

Jalgrattahoidjad - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Thule, Peruzzo, Cycloc, Kita, FORCE kaupa. Hinnad algavad 5,51 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 89 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Jalgrattahoidjad jalgrataste mugavaks transpordiks

Kas jalgrattahoidjad ja autod on omavahel loomulikud vaenlased? Võid tõesti nii arvata, kui oled kunagi proovinud jalgratast auto tagaistmele toppida. Jalgratast tükkideks lammutamata on see ülesanne tihtipeale sama lihtne kui oma küünarnuki suudlemine. Kui sina ja sinu sõbrad ja pere soovite rattaid ühest punktist teise transportida ja kohale jõudes otse sadulasse hüpata, vajad autole jalgrattahoidjat. Õnneks on lahendused olemas ja näiteks Thule Velocompact jalgrattahoidjad võimaldavad mugavalt autole kinnitada koguni mitu jalgratast. Statsionaarsema jalgrataste hoidmise jaoks on olemas ka jalgrattahoidjad, mis kinnituvad seinale.

Jalgrattahoidjad on suurepärane tarvik, mis võimaldab sõitjatel jalgrattaid lihtsalt ja turvaliselt transportida veoauto, maasturi ja autoga ilma, et peaksid jalgratast täielikult lahti võtma või haagise ostmisesse investeerima. Jalgrattahoidjaid on erinevat tüüpi, mis on mõeldud erinevatele autodele paigaldamiseks. Seega, olenemata sellest, millise autoga sa sõidad või millist rattasõitu harrastad, leiad endale kindlasti sobiva jalgrattahoidja.

Erinevad jalgrattahoidjate tüübid

Turul on mitut tüüpi jalgrattahoidjaid, millest igaüks on mõeldud erinevate sõidukite ja erineva tasemega nõudmistele. Esiteks pead hindama, milline auto sul on. Kui oled teada saanud, millised võimalused sinu sõiduki jaoks olemas on valiku tegemine juba lihtsam ja küsimus on ainult jalgrataste arvus, mida pead transportima. Katusele kinnitatavad jalgrattahoidjad on üks populaarsemaid viise jalgrataste autoga transportimiseks. Enamiku nende puhul on vaja olemasolevat alusraami süsteemi või tehases väljastatud katuseraami. Mõned konstruktsioonid nõuavad jalgratta esirehvi eemaldamist, et see lukustada, kuid teised lukustavad ka kuni kuus täielikult kokkupandud jalgratast. Enne hunniku jalgrataste katusele kuhjamist veendu, et auto katus talub nii palju raskust. Samuti pea meeles, kui palju kõrgust jalgrattad sinu sõidukile lisavad ja kuhu sa sõidad.

Haakekonksu kasutamiseks pole vaja ratastega haagist. Sellele saab kinnitada ka teatud tüüpi jalgrattahoidjaid. Haagisekonks on loodud taluma parajal määral koormust, nii et sinu peamine mure on tagada, et kinnitus sobiks sinu haakekonksu suurusega. Need konksud hoiavad jalgrattaid tavaliselt sõidukist eemal vähendades kriimustuste ohtu. Haakekonksuga jalgrattahoidjad volditakse tavaliselt alla või pööratakse küljele, et võimaldada hõlpsamat juurdepääsu auto pagasiruumile. Need jalgrattahoidjad kannavad tavaliselt kahte kuni kuut jalgratast. Kui sinu Jeepile või maasturile on tagaküljele paigaldatud tagavararehv, siis on sul ideaalne koht väikese jalgrattahoidja kinnitamiseks. Kui paigaldamine kõrvale jätta, hoiavad need jalgrattahoidjad jalgratast samamoodi nagu haakeseadmega hoidjad. Pead lihtsalt rattaraami kinnitama ja oma kohale lukustama. 

Mida teha siis, kui sinu sõidukil pole haagisekonksu, tagumist rehvikinnitust või katuseraami? Pole probleemi, sest jalgrattahoidja kasutamiseks on vaja ainult pagasiruumi. Kokkuvolditavad jalgrattahoidjad sobivad paljudele pagasiruumi stiilidele, alates klassikalisest lamedast auto kuni peaaegu vertikaalsete maasturi tagausteni. Need lihtsalt lukustuvad ja kinnitatakse pagasiruumi külge. Pagasiruumi külge kinnitatavad jalgrattahoidikud on odavad ja piisavalt mitmekülgsed, et need sobiksid peaaegu igat tüüpi autodele.

Kui sul on avatud kastiga veoauto, võib sul tekkida kiusatus jalgrattad lihtsalt taha kasti visata ja minema sõita. See meetod võib säästa sinu aega, kuid see ei aita su jalgrattaid paigale kinnitada ega kaitsta nii veokit kui ka jalgratast kriimustuste ja võimaliku varguse eest. Mõned veoautode jalgrattahoidjad meenutavad traditsioonilise tänaval kasutavate jalgrattahoidjate väiksemaid versioone, millel on raamitud soon, millesse saab libistada jalgratta esirehvi. Teised nõuavad, et eemaldaksid jalgratta esiratta, et see oma kohale lukustada. Kuigi täpne disain on erinev, võimaldab lõpptulemus ühtemoodi paigutada jalgrattaid vertikaalselt, ilma et see ohustaks turvalisust või kahjustaks neid.