Informacija
Tootekataloog

Joogipudelid ja termotooted hoidmaks temperatuuri

Joogipudelid võivad olla väga käepärased vahendid kui soovid vedelikke tarbida oma kodust eemal viibides. Saadaval on klaasist ja metallist joogipudeleid, mis on piisavalt suured ja mahutavad kuni 1L vedelikku. Laste joogipudelid on valmistatud just lastele mõeldes ja sobivad neile kasutamiseks. Termosed on samal ajal omamoodi praktilised tarbeesemed nii kodus kui ka kontoris. Tehnoloogia arenguga on tekkinud mitmesuguseid uudseid termoste stiile. Termose kvaliteetne sisemus pole tegelikult liialt keeruline. Termose sisemuses on topelt klaasikiht ja  kahe kihi vaheline ruum viiakse vaakumisse ja see aitab vältida soojuse konvektsiooni. Hõbetatud klaas peegeldab anuma seest väljapoole kiirgavat soojust. Kui aga hoiad külmasid vedelikke termoses, saad vältida hoopis soojuse kiirgumist väljastpoolt pudelisse. See võib vedelikku teatud aja jooksul pidevalt samal temperatuuril hoida.

Omadused, mille järgi endale termost valida

Aeg, mille jooksul termos suudab sinu jooki külmana või soojana hoida on loomulikult väga oluline. Mõned termosed hoiavad sinu joogi temperatuuri ka kuni 24 tundi, samas kui teised peavad vastu vaid umbes 6 tundi või veelgi vähem. Kui lähed reisile ja soovid terve päeva juua auravat kuuma kohvi, siis soovid ka, et termos hoiaks sinu joogi soojas nii kaua kui võimalik. Kui sul on vaja jooki soojana hoida aga vaid paar tundi, siis see kriteerium ei ole sama oluline.

SInu termose kaas peab olema turvaline ja tõhus. See ei tohiks kergesti pealt ära tulla ja loomulikult ei tohiks see ka lekkida. Kõige lõpuks peaks seda olema ka lihtne puhastada. Kaas peaks kergelt lahti tulema ja sulguma ning see peaks sobima laitmatult sinu termosega. Mõnel termosel on olemas ka kork, mis hoiab selle suletuna, kuid korgid ei ole sageli nii tõhusad. Keeratavad korgid on üldiselt parem valik, kuna need püsivad tõenäolisemalt paigal.

Paljud termose kaantest võivad toimida ka tassina, mis on tõesti kasulik kui viibid õues ja sa ei soovi täiendavat tassi endaga pidevalt kaasas kanda. Termose tass peaks olema valmistatud samast materjalist kui termos ja see peaks suutma soojust säilitada täpselt samamoodi. See võimaldab sul nautida jooki soovitud temperatuuril ilma, et see liiga kiiresti maha jahtuks.

Materjal, millest sinu termos on valmistatud võib oluliselt mõjutada selle vastupidavust ja kestvust. Roostevaba teras on levinud ja populaarne valik, kuna see on vastupidav ja kergesti puhastatav materjal, mis suudab üsna hästi soojust säilitada. Plastikust ja klaasist termoseid tuleks võimalikult palju vältida, kuna need purunevad tõenäolisemalt, ei hoia nii hästi soojust ja võivad ka üsna kergesti roostetada.

Samuti soovid kontrollida, kui hästi sinu termos on isoleeritud. Kui termos on kahekihiline, ei lase see kuumusel sinu joogist välja pääseda ja kui see on vaakumkinnitusega hoiab see soojust veelgi tõhusamalt kinni. Võib-olla on parem hankida kehvemast materjalist valmistatud vaakumkinnitusega termos kui roostevabast terasest termos, mis pole nii hästi isoleeritud, kuna esimene hoiab sinu jooki tõenäoliselt kauem soojana.

Termose otsimisel võiksid kontrollida ja vaadata, kas sellel on käepidemed, kuna see muudab selle käes hoidmise ja kaasaskandmise lihtsamaks. Samuti võid soovida valida termose, millel on garantii. Garantii on sinu kaitseks, sest kui sa ei saa termost eelnevalt testida, saad selle raha tagastamiseks või termose välja vahetamiseks tagasi saata, kui see ei toimi nii nagu loodetud.