Informacija
Tootekataloog

Jooksurajad

Jooksurajad - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Tunturi, Spirit, King Smith, Bowflex, Sole kaupa. Hinnad algavad 229,49 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 70 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Jooksurajad on treenimiseks sama efektiivsed kui jooksmine

Jooksurada kodus pole päris sama, mis väljas jooksmine, kuid mõned nipid ja trikid võivad selle kasutamise teha peaaegu sama efektiivseks. Kodus olev jooksulint või trenažöör välistab  tuuletakistusest saadava lisakoormuse ja kalorite põletamise ning kodus olevate treeningseadmete tööks tuleb aeg-ajalt kasutada silikoonõli, kuid ometi on nende seadmete müük näitamas järjest suurenevaid numbreid.

Jooksurajal jooksmine on suurepärane algajatele jooksjatele, sest saad kontrollida oma tempot ja jooksu raskusastet. Mõistlik on alustada kõndimisega enne jooksma hakkamist järk-järgult suurendades lühikesi jooksuintervalle, näiteks joosta 30 sekundit, kõndida üks minut. Seejärel võib pikendada jooksuaega ja vähendada kõndimise aega. Algajad jooksjad peaksid püüdma teha nädalas kolm 30-minutilist jooksulindil treeningut. Mõne nädala pärast lisa veel üks päev jooksulindil jooksmist ja nii edasi. Vältimaks tunnet, et sa ei saa oma jooksmisega kunagi valmis, ära vaata ekraani. Näib, et numbrid ei liigu kunagi piisavalt kiiresti. Säästa ennast sellega segamisest.


Jooksmine jooksulindil ja õues

Väljas jooksmine pakub tuuletakistust ning mõnusat segu tõusudest ja langustest. Jooksurajal jooksmine seda automaatselt ei tee. Jooksulint lukustab täpse tempo ja kalde, kui sa seda ei muuda. Õues jooksmine sisaldab kõrguse ja tempo variatsioone. Muutes jooksulindil joostes kaldenurka ja tempot, jäljendad väljas jooksmist. See mitte ainult ei vähenda monotoonsust, vaid vähendab ka korduvatest liigutustest tuleneva ülekoormusvigastuste ohtu. Kalde muutmine valmistab sind paremini ette väljas jooksmiseks, kulutab rohkem kaloreid ja parandab sinu vormi. 1% kaldenurgaga alustamine jäljendab kõige paremini väljas jooksmist, kompenseerides õhutakistust.


Milline on õige jooksurajal jooksmine?

Jooksuraja joostes proovi joosta samamoodi nagu väljas. Ära kummardu ette ja ära vaata alla. Püüa ka mitte vaadata ekraani ning ära lühenda ega pikenda oma sammu. Hoia käed küljel, kael ja õlad lõdvestunud ning keha keskendunud jalgadele. Tee perioodilisi keha jooksuasendi kontrolle kogu jooksu ajal. See on muuseas suurepärane harjumus ka õues jooksmisel. Tihti tekib kasutajatel küsimus kuidas vältida jooksulindi ekraani vaatamist, kui see on alati otse su nina all. Kõige lihtsam soovitus siin on katta ekraan lihtsalt rätikuga ja eemaldada rätik ainult hetkedeks kui soov on ekraanilt informatsiooni saada või jooksutempot või lindi kaldenurka muuta. Pane vastu soovile toetuda külgedele ning tee kindlasti soojendust ja peale jooksmist ka jalgade lõdvestust. Jooksuraja järsk käivitamine ja seiskamine suurendab vigastuste ohtu.

Kuidas jooksulindil joostes ei hakkaks igav?

Suurim kurtmine jooksulindil jooksmise kohta on igavus. Oled ju joostes oma kodus või jõusaali seinte vahel, kus silmale avanev vaade on pigem üksluine. Aga sinu enda võimuses on jooksulindil joostes oma meelt lahutada. Tegelikult on täna meie käsutuses nii palju ressursse lõbusalt kilomeetrite läbimiseks. Vaata näiteks telekast huvitavaid saateid või lae alla filme treeningu ajal vaatamiseks. Paljudele meeldib teha kiirusintervalle kui ekraanil on reklaam või teha seda teatud enda lemmiklaulu ajal, mis on motiveeriv pingutama. Kuula audioraamatuid, taskuhäälingusaateid ja muusikat. Mõned jooksjad loevad isegi raamatuid ja ajakirju, kasutades nende kinnitamiseks pesulõksu, et vältida lehtede sirvimist. Võid isegi helistada sõbrale või pereliikmele ja nendega suhelda kui tempo on jooksul või kõndides piisavalt madal. Nii saad jooksurajal jooksmise ajal ühendada mitu tegevust ja säästa sellega aega muudeks tegevusteks. Muutes jooksurajal jooksmise enda jaoks piisavalt huvitavaks on hiljem selle juurde vaimselt meeldivam tagasi pöörduda.