Informacija
Tootekataloog

Juhtmed

Juhtmed - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu LANBERG, Gembird, TB, SAVIO, Unitek kaupa. Hinnad algavad 0,34 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 2155 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Juhtmed

Täna müügil olevaid televiisoreid on võimalik hõlpsasti ühendada näiteks nutitelefoni või tahvelarvutiga, kuid need ei ole ainsad seadmed, mida on võimalik teleriga ühendada. Kui soovite, siis on teil HDMI kaablit kasutades võimalik televiisoriga ühendada ka oma sülearvuti. HDMI juhtmeid on erinevaid, peamiselt võiks öelda, et need kõik erinevad üksteisest pigem juhtme pikkuse ja tootja poolest, sest ei ole mitmeid erinevaid nii öelda HDMI mudeleid. HDMI pesa on ühesugune mis tahes seadmest me räägime. Otseloomulikult on juhtmeid ka erinevas hinnaklassis, odavamad ja lühemad HDMI juhtmed on võimalik kätte saada võib olla juba paari euro eest. Kuigi nagu juba eelnevalt mainitud, siis need juhtmed erinevad peamiselt tootja ja näiteks juhtme pikkuse poolest ning ei tasuks ära unustada, et juhtmel ja juhtmel on ka vahe. Ei vaidle vastu, et mõni juhe võib olla väga odav ja soovitegi seda just seetõttu osta, aga selle kvaliteet ei pruugi hiljem teie ootustega kokku minna. Kui me räägime aga nutiteleritest, siis ei tasu ära unustada, et lisaks WiFile on võimalik televiisorit interneti võrku ka otse juhtmega ühendada. Selleks on Sul vaja kindlasti internetikaablit. Erineva pikkusega kvaliteetseid kaablid on leitavad ka meie veebipoest.

Millised juhtmed valida

Ei ole võimalik koostada ühte kindlat listi juhtmetest, mis teil kodus kindlasti olemas olema peavad. Nagu enne televiisori soetamist tuleb teil kaardistada oma soovid ning vajadused, selleks, et jõuda sobivaimate teleriteni, nii on ka erinevate juhtmetega. Peamiselt saabub erinevate juhtmete vajadus alles siis kui soovid midagi televiisoriga ühendada. Kõik teleri üles seadmiseks ning vooluvõrku ühendamiseks vajalik on juba televiisoriga kaasas. Välja arvatud juhul kui me räägime Smart TV teleritest. Selle teleri kõikide funktsioonide kasutamiseks on vajalik internetiühendus. Otse loomulikult võid ühendamiseks kasutada ka WiFi ühendust, kuid mida stabiilsem on internet seadmes, seda sujuvam on selle töö erinevate internetti vajavate rakendustega. Ehk teisisõnu on teil vaja selleks internetikaablit, et teler ruuteriga ühendada. Ülejäänud juhtmete olemasolu vajadus tekib juba kasutamise käigus. Mõni inimene on ostnud suurema ekraaniga teleri, et seda kasutada ka monitori asemel ehk siis aeg ajalt suuremaid plaane või muud olulist vaadata just teleka ekraanilt. See pigem on ebatavaline, aga kui see nii on, siis peate juba vaatama ja mõtlema sellele, et millist juhet on teil vaja, et oma arvuti ühendada teleriga selliselt, et saaksid teleka ekraani kasutada monitorina. 

USB juhtmed

Eelnevalt sai räägitud, et oma sülearvuti ühendamiseks televiisoriga on hea kasutada HDMI juhet, kuid see ei tähendaks, et see oleks ainuke juhe, mida on võimalik teleriga ühendada. Nimelt kui soovid ühendada televiisoriga näiteks välist kõvaketast, siis tavaliselt kasutatakse selleks just USB juhet. USB on üks enim levinud nii öelda ühendamise tüüp. On ju ammusest ajast teada, et näiteks kõik juhtmeta klaviatuurid ja hiired vajavad siiski ühendust arvutiga ning selleks on tavaliselt pisike USB pea, mis arvutisse USB pessa kinnitatakse. USB abil ei ole muidugi võimalik televiisorit ja arvutit omavahel ühendada selleks on siiski vaja HDMI kaablit. USB juhtmeid on igas erinevas pikkuses, seega kui soovid oma välist kõvaketast või midagi sellist televiisoriga ühendada, siis tasub meeles pidada, et see juhe võiks olla pigem natuke pikem, et seadet oleks teleriga mugav ühendada ja see ei jääks kuskilt nii öelda kiskuma.

Type-C 

USB tuntuim pistikühenduse tüüp, kuid tema uusimaks täiustuseks on kindlasti USB-C ehk USB type-C. Mille poolest see erineb oma eelkäijast - peamiselt selle poolest, et võrreldes eelkäijaga on tegemist pistikuga mida on võimalik ühendada mõlemat pidi. USB-C töötati välja just seetõttu, et tekkis vajadus pakkuda võimalust luua universaalne ühendus, mis pakuks väga kiiret andmeedastust. USB-C peamiseks eesmärgiks ongi välja vahetada kõik varasemad USB tüübid. Antud tüübi eeliseks on kindlasti see, et tegemist on väga väikse ja mugava pistikuga. Ning see sobib kasutamiseks mobiiltelefonidel, samas olles piisavalt võimekas ning tohutult vastupidav, et sobib ka sülearvutite ning tahvelarvutitega.