Informacija
Tootekataloog

Kaasaskantavad kõlarid

Kaasaskantavad kõlarid - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu JBL, Rebeltec, Denver, Bose, Marshall kaupa. Hinnad algavad 6,62 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 165 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Kuidas valida sobivaim kaaskantav kõlar?

Bluetooth kõlarid on väga mugav viis muusika kuulamiseks. Üha enam muusikat salvestatakse mobiiltelefonidesse või võib-olla ka muudesse Bluetoothi toega seadmetesse.

Bluetooth kõlarit kasutades on võimalik kuulata muusikat nendest väikestest kaasaskantavatest seadmetest mõistliku helitugevusega ja ilma kõrvaklappe kasutamata.

Turul on tohutu valik Bluetooth-kõlareid, seega milliseid funktsioone tuleks parima Bluetooth-kõlarite ostmisel otsida. Nagu arvata võis, on kvaliteedis ja jõudluses tohutu erinevus, seega on hea, kui saate kontrollida, mida vajate ja tehniliste tingimuste osas ning seejärel otsustada, milline on selle hinna jaoks parim kvaliteet.

Kuidas Bluetoothi kõlarid töötavad?

Nagu nimigi viitab, kasutavad Bluetooth-kõlarid Bluetooth-ühendust, et luua side muusikaallika ja Bluetooth-kõlari vahel. Bluetooth-kõlar sisaldab Bluetooth-ühendust, võimendit ja kõlareid. Kaasas on ka aku, mis muudab kõlari iseseisvaks ja kaasaskantavaks. Sageli võidakse pakkuda ka abisisendit, mis võimaldab vajadusel juhtmega ühendust luua.

Bluetooth-kõlari juhtnupud koosnevad üldiselt sisse- ja väljalülitus nupust, helitugevuse nuppudest, ühendusnupust ja indikaatorist ning mõnel juhul võib ühenduse loomise hõlbustamiseks olla saadaval NFC.

Kuidas valida parim Bluetooth kõlar?

Parima Bluetooth-kõlari valimise esimene etapp on otsustada, milleks täpselt soovite seda kasutada. Mõned kõlarid võivad olla mõeldud kasutamiseks koduseks helisüsteemiks – teised võivad olla mõeldud väljas kasutamiseks, kolmandad võivad olla kaasaskantavad kõlarid reisimiseks.

Enne kui saate otsustada, milline kõlar teile sobib, peate kindlaks määrama, milleks seda soovite. Parim Bluetooth-kõlar koju ei pruugi olla parim reisimiseks, kuna nõuded on täiesti erinevad.

Bluetooth-kõlarite ostmisel tuleb arvestada mitme punktiga:

Aku tööiga: aku eluiga on oluline parameeter, mida tuleb arvestada. Te ei soovi kõlarit iga tund laadida. See peaks kestma nii kaua, kui eeldate, et seda vajate. Väikestel kõlaritel on tavaliselt väiksemad akud ja need ei kesta nii kaua, kuid mõned suuremad kõlarid võivad kesta 24 tundi! Tüüpilisem tööaeg võib olla neli kuni kümme tundi ja see määratakse keskmise aku tööeana. Selle põhjuseks on asjaolu, et mida valjemini kõlarit mängite, seda rohkem voolu see kasutab ja aku ei pea nii kaua vastu, enne kui see vajab laadimist. Bluetooth-kõlarit ostes veenduge, et aku tööiga oleks teie jaoks piisavalt pikk. 

Helikvaliteet: Ilmselgelt on tore omada Bluetooth-kõlarit, mis kõlab hästi. Sageli annavad need täieliku harmoonilise moonutuse spetsifikatsioonid ja alla 1% on hea eesmärk. Mida madalam, seda parem. Mõned kõlarid ei anna selle kohast spetsifikatsiooni, seega võiksite seda kuulata. Samuti on väga oluline sageduskarakteristik. Mõned kõlarid kõlavad paremini kui teised ja see on sageli palju parema sagedusreaktsiooni tulemus. Arvud hõlmavad ülemist ja alumist sagedust. Võib näha selliseid arve nagu 100 Hz kuni 20 kHz. 100 Hz on madalsagedus ja 20 kHz ülemine sagedus. Kuna enamik meist ei kuule kuni 20 kHz, eriti vananedes, pole tippsagedus nii oluline. Madala sagedus näitab, millist bassi taset võime oodata – mida madalamaks see langeb, seda parem.

Stiil: Bluetoothi kõlarite jaoks on saadaval väga palju erinevaid stiile ja värve. See tähendab, et on võimalik valida kõlar, mis sulle kõige paremini sobib.

Suurus: Bluetoothi kõlareid on erineva suurusega. On olemas väikesi koonilisi või silindriliseid tüüpe, mis on mõeldud väga kaasaskantavaks kasutamiseks ja pagasisse pakkimiseks ja suuremaid, mis pakuvad paremat heli kvaliteeti. Need võivad olla ristkülikukujulised või isegi silindrilised. Üldiselt, mida suuremad need on, seda parem on helikvaliteet ja suurematel võib olla pikemaks kasutamiseks suurem aku.