Informacija
Tootekataloog

Kaitseümbrised- ja kotid

Kaitseümbrised- ja kotid - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Lowepro, Tamrac, WANDRD, Cooph, Case logic kaupa. Hinnad algavad 6,12 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 199 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Kaitse hinnalist kaamerat kaitseümbrise ja kaamerakotiga

Ostsid just endale uue kaamera või võib-olla uue objektiivi. Nüüd avastad end vajavat uute ostude jaoks uut kaitseümbrist või kotti. Lõppude lõpuks kaitsevad hea kaitseümbris ja kott sinu varustust ja kaamerakott võib olla ideaalne koht ka pildistamise varustuse hoidmiseks, kui sa seda parasjagu ei kasutata. Endale sobiva kaamerakoti valimine ei pruugi olla nii lihtne, kui esmalt tundub, kuid see on midagi, millele tuleks mõelda. Õige koti valimine võib muuta pildistamise sinu jaoks nauditavamaks, kuna see võib aidata kaasas kanda varustust lihtsamalt ja mugavamalt. Üldise otstarbega õlakoti kõrval on valikuvõimaluseks ka seljakott, sling kott, ja vöökott. Aga milline neist on sinu Nikon või Canon kaamera jaoks õige? Milline neist sobib sulle ja sinu varustuse vajadustele kõige paremini?

Kaitsekoti valimise kriteeriumid

Vasta esmalt küsimusele palju seadmeid sul on ja kas soovid kaasas kanda kõike või ainult osa neist. See aitab sul otsustada, millise suurusega kotti peaksid vaatama. Samuti mõtle ette sellele, kas ostad tulevikud rohkem varustust, näiteks lisaobjektiivid. Kõik lisatarvikud suurendavad ilmselt sinu komplekti suurust ja mõjutavad ostetava kaamerakoti suurust kui soovid kotti kasutada kõigi oma asjade jaoks. Kuid pea meeles, et mida suuremat komplekti kaasas kannad, seda raskem on ka kott. Samuti pea meeles, et kui kasutad professionaalse suurusega kaamerat ei pruugi mõned kotid sinu kaamerale sobida, kuna kott ei ole selliste suuruste jaoks piisavalt sügav. Tavaliselt annavad kottide tootjad nimekirja sellest, mis kotti mahub, et saaksid näha, kas professionaalses suuruses peegelkaamerad sobivad selle konkreetse kotiga.

Koti suuruse valimine on suhteliselt lihtne. Tihti on kõige keerulisem valida koti stiili ja see on koht, kus enamik inimesi võib pisut jänni jääda. Saadaval on lihtsalt nii palju valikuid, et see taandub tõesti isiklikule eelistusele. Võib-olla eelistad sina kasutada õlakotti, kuid mõni teine inimene võib eelistada seljakotti. Oluline on kaaluda, kui palju varustust soovid kotis kaasas kanda, kuna see võib mõjutada koti stiili, mille lõpuks ostad. Üks koti tüüp ei ole parem kui teine ja see, mis töötab ühel korral ei pruugi sama hästi töötada teisel juhul. 

Üldiselt võib öelda, et üks kaamerakott ei sobi kunagi igasse olukorda. Paljud fotograafid kasutavad seetõttu huvitavat kontseptsiooni, mida võiks nimetada aktiivseks kotiks ja passiivseks kotiks. Aktiivne kott on selline, mis võimaldab sul hõlpsalt varustust kaasas kanda ja olla liikuvam ehk selline kaamerakott, mis võiks sinuga kogu aeg kaasas olla. Selleks sobivad seljakotid, sling kotid ja õlakotid. Passiivsed kaamerakotid sobivad suurepäraselt kogu varustuse transportimiseks võttekohta ja sealt tagasi ning pakuvad isegi suurepärast hoiustamise lahendust komplekti hoidmiseks ajal, mil sa seda ei kasutata. Kuid need kotid ei sobi pidevalt liikvel olevale fotograafile. Kõige paremini toimib nii aktiivsete kui ka passiivsete kottide kombinatsioon. Kasutada tuleks komplekti võttekohta transportimiseks suuremat kaamerakotti, sest see pakub transpordi faasis suurepärast kaitset.

Hea koti sees peaks olema kenasti polsterdatud, eemaldatavad vahelülid. Need võimaldavad sul kohandada kotti vastavalt varustusele ning polsterdus pakub suuremat kaitset ja aitab vältida varustuse kokkupuutumist. Üldiselt on kaamerakoti puhul hea tõmbluku otsimine väga oluline. Ebakvaliteetne tõmblukk võib ootamatult katki minna ja põhjustada sinu varustuse väljakukkumise ja purunemise. Samuti soovid, et sinu kott kestaks, seega veendu, et kasutatud väliskangad oleksid tugevad ja kulumiskindlad.