Informacija
Tootekataloog

Kaitseümbrised, seljakotid, kotid

Muud kategooriad: ArvutikotidArvuti seljakotidSülearvuti ümbrised14" arvutikotid13" arvutikotid

Kaitseümbrised ja arvutikotid

Kas olete hiljuti ostnud sülearvuti, mis on igas mõttes kallis? Käes või tavalises kotis kandmine pole mitte ainult ebaturvaline ja vastutustundetu, vaid ka lihtsalt ebamugav.

Te kindlasti vajate arvuti kaitseümbrist ning kaasas kandmiseks kotti või isegi seljakotti.

Kuidas valida seljakott või kott arvuti jaoks?

Millistel eesmärkidel te hakkate seda kasutama?

See küsimus võib tunduda veidi veider. Seljakott on muidugi arvutile. Siiski ei ole harvad juhud, kui arvutikotte, ümbriseid ja seljakotte kasutatakse muuks otstarbeks, seega tuleb arvestada mõne probleemiga.

Kõigepealt mõelge, kui sageli teie seljakott vihma või isegi lumega kokku puutub. Kui plaanite oma seljakotti arvutiga õues praktiliselt mitte kanda või enamasti siiski reisite auto, bussi või rongiga, siis ei tohiks seljakoti hüdroisolatsiooni teema teie jaoks kuigi oluline olla.

Samuti tuleks mõelda sellele, kui tihti plaanid oma seljakotti üldse kasutada. Kui kasutate seda ainult välismaal reisides, siis suure summa investeerimine lihtsalt ei ole seda väärt. Kui aga võtate arvuti iga päev tööle kaasa, on parem sellega mitte riskida.

Oluline on ka see, kas plaanite kaasas kanda ka täiendavaid esemeid. Sel juhul tasub valida ainult seljakott, kuna sinna mahub vabalt mitte ainult laadija, vaid ka veepudel, klaviatuur, hiir ja muud arvutitarvikud.

Kui suur on teie arvuti?

Sülearvuti seljakotid on loodud sobima teatud arvutisuurustega. Kui teie sülearvutil on väike 10-13-tolline ekraan, siis võite julgelt valida mis tahes koti või seljakoti, samas kui suuremate arvutimudelite omanikud peavad sellele erilist tähelepanu pöörama. Kui sul on 17,3-tollise ekraaniga arvuti, siis ei tasu sada protsenti usaldada tootjate juhiseid, et sellisele arvutile sobib kott või seljakott – internetis leiduvad ülevaated aitavad tõelise ühilduvuse paika panna.

Samuti, vaatamata sellele, et teoreetilisest küljest saab väikest arvutit kaasas kanda ka suuremas kotis või seljakotis, ei ole see ka kuigi hea lahendus, kuna see põhjustab sageli arvuti "libisemist", ning see põrutab vastu koti või seljakoti seinu. Kui soovid osta kaitseümbrist, siis pead veenduma, et see sobib sinu arvutile ideaalselt.

Tahvelarvuti ümbris

Kottümbris on mahukas ese tahvelarvuti ja erinevate pisiasjade, näiteks laadija, ekraanipuhastusrätikute, rahakoti või võtmete hoidmiseks. Lisaks on seda mugav kohvris või kotis kaasas kanda. 

Taskuümbris on üks parimaid variante müügis.

Kattekaaned – kaitseb tahvelarvuti tagapinda ja servi. Tänu sellele lisab tahvelarvuti vaid veidi kaalu ja mõõtmeid. Kasutajatele, kes soovivad oma stiili rõhutada, on kaaned tänu erinevatele disainilahendustele tõeline õnnistus.

Cover-cover – erinevalt eelmisest versioonist kaitseb see koos seadme tagapaneeliga ka ekraani. Lisaks saab katet-kaant kasutada alusena - see on mugav raamatuid lugedes ja videoid vaadates. Tahvelarvuti kinnitatakse korpuse külge erineval viisil: raami, neetide, aasade või elastsete ribade abil. Tahvelarvuti ohutuse seisukohalt on kate-kaas parim lahendus.

Materjal

Tahvelarvutite ümbrised on valmistatud samadest materjalidest kui sarnased sülearvutitooted. Samad nõuded on seatud ka tahvelarvuti korpuse materjalile. Lisaks sünteetikale (nailon, neopreen, polüuretaan) kasutatakse laialdaselt naturaalset nahka, kunstnahka, metalli ja kangast, silikooni ja plastikut. Mõnikord on vastupidavad ja kerged korkkatted.

Silikoon on odav, vastupidav ja kergesti puhastatav. See kaitseb ka tahvelarvuti ümbrist maha kukkudes. 

Komposiitmaterjalidest korpuse ostmine on hea valik. Selle valiku tugevuseks on erinevate materjalide eeliste kombinatsioon madalama hinnaga. Näiteks kunstnahast ja plastikust ümbris ei kaitse mitte ainult tahvelarvutit, vaid rõhutab oma suurejoonelise välimusega ka selle omaniku individuaalsust.