Informacija
Tootekataloog

Kiivrid, kindad

Kiivrid, kindad - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Apura, ABUS, Bulls, LAZER, GLOBBER kaupa. Hinnad algavad 6,89 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 379 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Kindad ja kiivrid ohutuks ja mugavaks rattasõiduks

Me kõik teame, et laste turvalisuse tagamiseks peavad nad kandma kiivreid. Kuidas aga teada, kas sinu lapsel on tõesti õige kiiver? Lisaks sellele, et nii jalgrattasõidu kiivrid kui ka kindad peavad olema mugavad, peavad nad vastama ka nõutud standarditele. Kindlasti tasuks osta tuntud tootjate tooteid nagu Globber ja Softshell, mis tagab kvaliteedile vastavuse.

Miks lapsed peavad kiivrit kandma?

Noored on eriti altid jalgrattasõiduga saadud vigastustele. Statistika näitab 5-aastastel ja vanematel lastel ning noortel täiskasvanutel on kõige suurem jalgrattaga seotud vigastuste määr. Need moodustavad peaaegu 60% kõigist jalgrattaga seotud vigastustest, mis jõuavad erakorralise meditsiini osakondadesse. Kiivri kandmine võib vähendada sinu lapse peavigastuse ohtu kuni 85%. Pane tähele, et enamik jalgrattasõiduga seotud õnnetusi on just seotud sõitja pea ja näoga, mis muudab kiivri kasutamise ohutuse tagamiseks ülioluliseks.

Kuidas julgustada lapsi kiivrit kandma?

Alusta varakult. Kui lapsed hakkavad varakult kiivrit kandma, kipuvad nad selle harjumusega ka loogiliselt jätkama. Kõik rattasõitjad, ka kolmerattalise jalgrattaga sõitjad, peaksid kandma jalgrattakiivrit. Kaasa lapsed kiivri valimisse. Kuni kiiver istub korralikult, lase lapsel oma kiiver ise välja valida. Kui nad selle ise välja valivad on nad valmis ka kiivrit meelsamini kandma. Täiskasvanud peaksid rattaga sõites ise ka loomulikult kiivrit kandma, et julgustada lapsi sama tegema.

Hea uudis vanematele on see, et kallim kiiver ei tähenda tingimata turvalisemat. Löögikatsete tulemused ja ka jõudlus on kõigi kiivrite puhul hinnast sõltumata praktiliselt identsed. Mis kiivreid hindades eristavad, on kergus, sobivus, rohkem tuulutusavasid ja värvi. See on hea uudis vanematele, kes võivad valida hea hinnaklassi, muretsemata liigselt ohutuse pärast.

Millega arvestada enne kiivri kasutusele võtmist?

Kui kaalud kasutatud kiivrit, ära kunagi soeta ega kasuta katkist kiivrit või kiivrit, millel on mõrasid. Samuti ei tohi kunagi enam kasutada õnnetusse sattunud kiivrit. Pea meeles, et kasutatud või vanematel kiivritel võivad sees olla praod, mida sa ei näe ja kui need on toodetud kaua aega tagasi ei pruugi need enam vastata uutele kehtivatele ohutusstandarditele.

Kui sinu laps kinnitab kiivri lõuarihmaga, peab kiiver olema mugavalt istuv. Veendu, et kiivri rihmad oleksid ühtlased ja moodustaksid Y-tähe, mis koondub kõrvanibu allosas. Kui proovid kiivrit ühelt küljelt teisele või üles-alla liigutada, peaks see peas olema tihedalt kinni. Kui sinu laps oma suu avab, peaks ta tundma, kuidas kiiver tema peas allapoole tõmbub. Kiiver peaks asuma sinu lapse peas mitte tahapoole kallutatud ja toetuma otsaesisele.

Kontrolli, et kiivri alumine serv oleks ühe kuni kahe sõrme laiuselt kulmu kohal. Kui kiiver on kindlalt kinnitatud, testi oma last ja küsi, kas ta ikka näeb ja kuuleb selgelt. Veel üks meetod õige asendi kontrollimiseks on järgmine: sinu laps peaks ülespoole vaadates nägema kiivri serva.

Mida teha, kui sul on probleeme jalgrattakiivri sobitamisega?

Teine võimalus jalgrattakiivri sobivuse kohandamiseks on arvestada sisemise polstriga. Jalgrattakiivrid on saadaval mitmes erinevas suuruses ja erineva paksusega sisemise polstriga, et oleks võimalik neid kohandada. Mugavuse saavutamiseks aseta sisemised pehmendused kohtadesse, kus lapse pea ja kiivri vahel on ruumi piki kiivri esi- ja tagakülge ja/või külgedel. Peaksid asetama pehmendused ühtlaselt ümber kiivri sisemuse. Pea meeles, et korralikult rihmaga kinnitatud kiiver jääb kindlalt lapsele pähe, vaatamata selle liigutamisele või tõmbamisele.