Informacija
Tootekataloog

Klaviatuurid

Klaviatuurid

Klaviatuur on üks tähtsamaid ja vajalikumaid osasid arvuti juures, sest ilma selleta ei oleks võimalik teha tööd, kirjutada kirja ja ka mängida oma lemmik mänge. Klaviatuurid kasutavad enamasti väga lihtsat süsteemi, mis võimaldab meil igapäevaselt kirjutada ja teha kõike muud vajalikku. Arvuti klaviatuur on kasutusel olnud juba aastasadu ning algne klaviatuur leiutati aastal 1874. Nüüdseks on klaviatuurid ja ka muu tehnika väga palju edasi arenenud ning klaviatuure saab kasutada väga mitmel erineval moel ja ka välimuse poolest on klaviatuurid muutunud palju kasutajasõbralikumaks. Lisaks on olemas mehaanilisi klaviatuure kui ka juhtmevabasid klaviatuure, mida toodavad ettevõtted nagu Razer, Marvo, Trust, Logitech ja paljud teised teada tuntud firmad.

Mehaaniline klaviatuur

Mehaanilisel klaviatuuril on iga nupp eraldi komponent, mis võimaldab ka nuppe ise muuta. Igaüks saab ise valida kuhu panna nupud, et oleks endal mugavam klaviatuuri kasutada. Lisaks on ka selle tõttu võimalik klaviatuuri kergemini puhastada, kuna kõik nupud saab eemaldada ja teha klaviatuurile sügavam puhastus. Mehaanilised klaviatuurid on ka väga vastupidavad ning need kestavad väga pikka aega. Müratase on veidi kõrgem, aga see ei tohiks olla suureks probleemiks. Paljud mängurid kasutavad mehaanilist klaviatuuri just sellepärast, et selle nuppusid on võimalik muuta ja ka sellepärast, et see on väga vastupidav. Razer pakub väga suures valikus mehaanilisi klaviatuure, mis on väga vastupidavad ning värvilised LED tuled on ka samuti väga kaunid ja annavad kohe parema mänguelamuse. Razer BlackWidow V3 Pro juhtmevaba mehaaniline klaviatuur on väga hea näide ilusast ja ka väga kvaliteetsest klaviatuurist, mis sobib väga hästi mänguritele. Marvo KG917 juhtmega mehaaniline klaviatuur on samuti väga hea valik, ka just oma hinna poolest.

Juhtmevaba klaviatuur

Tänapäeval on ka peale juhtmega klaviatuuri väga palju juhtmevabasid klaviatuure, mis võimaldavad teha nii tööd kui ka mängida ilma, et juhtmetega mässamist ja probleeme oleks. Juhtmevabad klaviatuurid on väga hea valik neile, kes ei taha liigseid juhtmeid oma laua peale. Kuna tehnoloogia areneb ka pidevalt edasi, siis enamus elektroonikast ongi juba juhtmevaba. Juhtmevaba klaviatuur on väga mugav ja seda saab ka lihtsamini endaga kaasas kanda ja ei pea muretsema sellepärast, et juhtmed kotis sassi lähevad. Juhtmevabad klaviatuurid on ka väga vastupidavad ning kasutavad ühendumiseks enamasti Bluetooth ühendust. Juhtmevabasid klaviatuure on ka erinevates mõõtudes ja värvitoonides, et igaühel oleks võimalik endale valida just see õige. Razer BlackWidow V3 Mini juhtmevaba klaviatuur on mõnusalt väike, aga väga vastupidav ning sobib suurepäraselt nii mängurile kui ka tavakasutajale, kes tahab endale väiksemat klaviatuuri.

Kuidas valida sobiv klaviatuur

Sobiva klaviatuuri valimine ei ole kindlasti kerge, kuna valikus on väga palju erinevaid klaviatuure. Ennekõike peaks klaviatuur olema sõrmede all mugav ja peaks olema õige suurusega. Lisaks peaks otsustama kas soetada endale juhtmega või juhtmevaba klaviatuur, olenevalt sellest, kas tahate seda endaga kaasas kanda või mitte. Muidugi peaks vaatama ka klaviatuuri välimust, et see oleks ilusa disainiga ning kvaliteetsest materjalist. Paljudel klaviatuuridel on ka värvilised LED tuled, mille värvust saab muuta ja mida kasutavad enamasti mängurid, aga ka kõik teised, kellele meeldib ellu rohkem värvi tuua. Hinnad on ka klaviatuuridel väga erinevad, aga kindlasti leiavad kõik endale just selle kõige parema hinnaga, ilusama ja mugavama toote.