Informacija
Tootekataloog

Kohvimasinad

Võib kindlalt väita, et kohvimasin on olemas praktiliselt igas majapidamises. Põhjus selleks on äärmiselt lihtne – inimesed soovivad oma hommikusöögi kõrvale värskendavat jooki, mis aitab päeva kenasti käima lükata. Loomulikult ei puudu korralik kohv ka kontoritest ning muudest töökohtadest. Eriti mõnus on kohvi nautida jaheda ilmaga, kui see annab teile vajaliku energia laengu ning ühtlasi ka soojendab olemist. Küll aga on masinat koju küllaltki keerukas valida. Erinevaid tooteid on väga palju ning tihti võib tekkida olukord, kus suure valiku seast seda õiget leida tundub peaaegu, et võimatu. Proovime järgnevalt teha kiire ülevaate põhilistest omadustest, mida tasuks jälgida, kui asute endale kohvimasinat otsima.

Kohvimasinad ja nende erinevad tüübid

Olete ilmselt kokkupuutes olnud filterkohvimasinatega, kuna nende puhul on tegemist kõige klassikalisemate masinatega. Küll aga on tänapäeval saadaval veel palju erinevaid tooteid, ning sarnaselt muule tehnikale on ka kohvimasinad edasi arenenud. Järgmisena on saadaval padjakohvimasinad, mis on oma olemuselt pigem soodsad, kui võrrelda neid täisautomaatsete masinatega. Kui olete suur kohvisemu, siis teie jaoks on kindlasti oluline ka masina kvaliteet. Sellisel juhul soovitame valida endale poolautomaatne või lausa täisautomaatne masin. Võite olla kindel, et valmistatud kohv on värske ning maitsev. Võib öelda, et viimasel ajal on olulises tõusutrendis olnud automaatsete masinate müük. Inimesed ehk tarbijad on järjest rohkem mõistma hakanud, et kvaliteetse kohvi jaoks vajate ka head masinat. Loomulikult on hind märkimisväärselt kõrgem, kuid samas saate ka oluliselt parema joogi. Valik jääb teie enda teha, kuid leiame, et kõrgema klassi masin aitab tagada ka parema kogemuse ning on mõistlik investeering. Enne soetamist tasub endale selgeks mõelda, kui palju kohvi teie pere tarbib ning otsustada lähtuvalt sellest.

Milline siiski on see õige kohvimasin minule?

Sellele küsimusele ühene vastus kahjuks puudub. Kindlasti peate selgeks tegema, kui palju te kohvi tarbite ning kas teil on leibkonnas ka kohvisemud, kes soovivad masinat kasutada. Samuti võib määravaks saada jookide mitmekülgsus. Kallimad masinad suudavad lisaks tavalisele kohvile valmistada ka erinevat tüüpi jooke ning lisaks ka kakaod. Lühidalt öeldes tuleb enda jaoks selgeks mõelda, millised on vajadused ning vastavalt sellele valida ka korrektse funktsionaalsusega seade. Lisaks saab kindlasti määravaks ka tootele märgitud hind. Mida rohkem funktsioone ja automaatsust, seda kallim on ka üldjuhul hind. Kui teie eelarve on piiratud, siis tasuks oma pilgud pöörata pigem klassikalistele ning soodsatele toodetele. Alati on võimalik endale soetada uhkem masin, kui leiate, et olemasolev kohvimasin ei suuda teie vajadusi piisavalt rahuldada.

Küsimused ja vastused

Ilmselt olete tihti sattunud enda käest küsima, millist kohvimasinat valida või milline masin täidab teie vajadused? Järgnevalt proovime vastused anda kõige populaarsematele küsimustele, mis meile esitatakse.

·         Millise väljaminekuga peaksin arvestama?

Peamiselt sõltub hind masina tüübist, kaubamärgist ning funktsionaalsusest. Soodsamad masinad maksavad paarkümmend eurot ning kallimate masinate hinnad on mitu tuhat eurot.

·         Millist masinat eelistada koduseks kasutamiseks?

Alustada tuleks enda kohvi tarbimise kogusest. Kui hindate kvaliteetset kohvi ning olete valmis ka investeerima, siis tasub vaadata automaatsete masinate maailma. Hinnad on küll kõrged, kuid samas saate endale teha väga uhke joogi.

·         Millist masinat eelistada kontorisse?

Eelduslikult on kontoris tarbimine suurem, kui kodustes oludes. Sellest lähtuvalt peaks kontorisse valima kohvimasina, mida on lihtne hooldada ning oleks vähemalt poolautomaatne.