Informacija
Tootekataloog

Kõik sülearvutid

Kategooria parimad pakkumised

Olulised näpunäited, mida enne sülearvuti ostmist teadma peab

Sülearvutid on piisavalt kompaktsed, et neid endaga kaasas kanda, kuid samas piisavalt mitmekülgsed nõudlike rakenduste käivitamiseks. Sülearvutid on parim tööriist tõsise töö tegemiseks või mängimiseks, olenemata sellest, kas olete kodus, teel või ülikooli klassiruumis.

Otsustage, kas soovite 2-in-1 sülearvuti

Paljud sülearvutid kuuluvad kategooriasse 2-in-1 sülearvutid, hübriidseadmed, mis võivad lülituda traditsioonilise klapirežiimi, tahvelarvuti režiimi ja muude asendite vahel, näiteks telk- või alusrežiimid. 2-in-1-id on üldiselt saadaval kahes erinevas stiilis: eemaldatavad ekraanid, mis tulevad täielikult klaviatuurilt maha, ja paindlikud sülearvutid, mille toetuspunktid  painduvad režiimide vahetamiseks 360 kraadi. Selliseid pakuvad firmad nagu Lenovo, Acer ja Asus.

Enamik neist süsteemidest teenib üht eesmärki palju paremini kui teist, kusjuures tagaküljed on esmalt sülearvutid ja eemaldatavate osadega seadmed pakuvad suurepärast kasutuskogemust tahvelarvutites. Kui te aga ei näe vajadust oma sülearvutit tahvlina kasutada, saate tavapärase klapiga sülearvutiga tavaliselt oma raha eest rohkem jõudlust.

Valige õige suurus

Enne tehniliste andmete või hindade vaatamist peaksite aru saama, kui kaasaskantav oma sülearvuti peab olema. 

Sülearvuteid liigitatakse tavaliselt ekraani suuruse järgi:

11–12 tolli: kõige õhematel ja kergematel süeadmetel on 11–12-tollised ekraanid 

13–14 tolli: tagab kaasaskantavuse ja kasutatavuse parima tasakaalu

15–16 tolli: kõige populaarsemad 15-tollised sülearvutid kaaluvad tavaliselt 1-2 kg. Kaaluge seda suurust, kui soovite suuremat ekraani ja te ei kavatse sülearvutit sageli kaasas kanda. 16-tollise ekraaniga sülearvutid on haruldased, kuid Apple võib selle trendi alustada oma 16-tollise MacBook Proga.

17–18 tolli: kui teie sülearvuti seisab tavaliselt terve päeva teie laual, võib 17- või 18-tolline süsteem pakkuda teile sellist töötlemisvõimsust, mida vajate tipptasemel mängude mängimiseks või tööarvutina kasutamiseks.

Klaviatuur ja puuteplaat

Maailma kõige muljetavaldavamad tehnilised andmed ei tähenda, et sülearvutil, mida ostate, pole hea ergonoomika. Kui plaanite arvutiga palju tööd teha, veenduge, et klaviatuur pakuks tugevat sidet, palju klahvi liikumist (vahemaa, mille klahvi vajutamisel väheneb, tavaliselt 1–2 mm) ja klahvide vahel on piisavalt ruumi. Kui ostate Windowsi sülearvuti, veenduge, et sellel oleks Precision puuteplaadi draiverid.

Otsige täpset puuteplaati, mis ei tekitaks hüppavat kursorit ja mis reageerib järjekindlalt mitme puudutusega liigutustele nagu suumimiseks kokkusurumine. Kui ostate ärisülearvuti, kaaluge selle hankimist osutuspulgaga (teise nimega nub) klahvide G ja H vahele, et saaksite töölaual ringi liikuda ilma sõrmi klaviatuurilt tõstmata.

Aku tööaeg

Kui ostate suure mahuka sülearvuti või mänguseadme, mida kasutate ainult laual pistikupesa lähedal, ei pea te aku kestvuse pärast muretsema. Kui aga kavatsete sülearvutit süles kasutada, isegi kui see on kodus ja/või tööl, on teil vaja vähemalt 7 tundi vastupidavust, kusjuures 8+ tundi on ideaalne. Dell , MSI, Huawei ja ka HP firmad pakuvad suurepäraseid sülearvuteid kestva aku tööeaga.

Pöörake tähelepanu kaubamärgile

Teie sülearvuti on täpselt nii hea, kui hea on selle taga seisev ettevõte. Täpne ja õigeaegne tehniline tugi on ülimalt tähtis. Eelmisel aastal hindasid suured tehnilised portaalid Apple esikohaga nende tehnilise toe eest, millele järgnes aasta suur lugu: Razer, samas kui Dell saavutas koha esikolmikus.

Tugi on vaid osa sellest, mis teeb sülearvutibrändi teie raha väärt. Samuti peate arvestama, kuidas tootja on disaini, väärtuse ja valiku, jõudluse ja muude kriteeriumide osas konkurentsis. Müügis on palju odavaid ja ka kallimaid sülearvuteid ning seetõttu peaks igaüks leidma endale sobivaima.