Informacija
Tootekataloog

Kõlarid

Kõlarid

Kõlarid määravad teie stereosüsteemi üldise helikvaliteedi, seega tasub enne otsuse tegemist kindlasti kulutada lisaaega mitme erineva mudeli kuulamiseks.

Ainuüksi head kõlarid ei taga alati soodsaid tulemusi. Muud olulised elemendid hõlmavad kõlari tüüpi, kuulamisruumi, isiklikke eelistusi ja muid koduheli stereokaalutlusi.

Milleks te neid kasutate?

Suurepärase heli saamiseks ei pea te tingimata suuri kõlareid ega täisvõimsust 7.1-kanalilist ruumilist helisüsteemi valima. Võtke hetk, et mõelda, millised on teie kuulamisharjumused.

Kui kuulate peamiselt muusikat, võib üks kõlaripaar olla täpselt see, mida vajate, et nautida muusikat aeg-ajalt ka telesaadete ja filmidega.

Kui olete passiivne muusikakuulaja ja ei näe end pikka aega maha istumas, et heli nautida, võib sobida kvaliteetsete raamaturiiulikõlarite paar või seinasisesed kõlarid. Kas soovite rohkem bassi? Väike bassikõlar suudab pakkuda teile soovitud kvaliteeti.

Kui olete rohkem aktiivne kuulaja, võib monitoride paar või põrandakõlarid sobida. Pidage meeles, et mitme draiveriga väike põrandakõlar võib pakkuda tõeliselt täiskõlalist ja väga rahuldust pakkuvat muusikakogemust ilma palju ruumi võtmata.

Kui soovite lihtsalt oma teleri heli täiustada üldiseks tele ja filmide vaatamiseks ning võib-olla aeg-ajalt muusika kuulamiseks, võib heliriba ja juhtmevaba bassikõlari kombinatsioon olla suurepärane valik. Müügis on mitmeid kvaliteetseid valikuid.

Oletame, et olete filmihuviline ja ruumiline heli on kohustuslik. Sel hetkel peate hakkama mõtlema, kuhu ruumilise helisüsteemi kõik kõlarid paigutatada. Selleks vaatame teie ruumiga seotud tegureid.

Teie ruumi mõõdistamine

Kõlarite otsingu täpsustamise protsessis on oluline arvestada ruumiga, kus nad tegutsevad. Vaatame kõige olulisemaid tegureid, mis on seotud teie kõlarite uue kodu loomisega.

Ruumi suurus: küsige nõu professionaalilt ja üks esimesi küsimusi, mida nad tõenäoliselt küsivad, on "kui suur on teie tuba?" Ideaalis ei püüa nad hinnata, kui suure kõlariga nad teile aidata suudavad. Pigem peaksid nad püüdma kindlaks teha, millist mõju teie ruumi omadused teie kõlarite helile avaldavad. Ruumi suurus on aga vaid üks kaalutlus. Peame mõtlema ka sellele, kui avatud on ruum.

Üldiselt ei ole väikestes, suletud ruumides, mille seinad on igast küljest, suurepärane keskkond tõeliselt suurte kõlarite jaoks. Esiteks võtavad nad palju ruumi. Teiseks kipuvad nad ruumi "koormama" bassiga, mis võib põhjustada halva heli. Vastupidi, suured avatud ruumid muudavad väikese kõlari väikese ja lokaalse heli. Suuremad kõlarid aitavad hoida helilava elutruuna, sujuvana ja kaasahaaravamana ,mis on kõik kodukino heli olulised osad.

Proov

Helisüsteemi proovimisel on oluline mõista, mida vaatate ja kuulate. A/V ekvivalendist "rehvide löömine" saab veel palju välja lugeda. Kõlar võib väljast lahe ja läikiv välja näha, kuid peate välja selgitama, mis selle läikiva välispinna all toimub.

Kui vaatate üle kõlari, koputage seda sõrmenukkidega korralikult. See peaks tunduma tahke ja ka kuuldav heli peaks olema tugev, mitte tühi. Kui olete kunagi seinast naastu otsinud, siis teate juba, mida kuulata. Kui olete selle naastu tabanud, muutub heli tühjast ja koopasest tugevaks ja elutuks. Paksu jäiga korpusega kõlar närib teie kuulmist veidi ja see kindel heli tähendab, et korpuse sisemus ei tekita soovimatuid resonantse. See katse annab teile ka vihje, kui tugev on kõlari viimistlus. Kui see on vinüülist puidust makett, siis te tunnete seda.

Kokkuvõte

Kõlarid esindavad laia valikut heli tekitavat elektroonikat. Need ulatuvad vanamoodsatest raamaturiiulikõlaritest kuni ruumilise helisüsteemideni, millel on kõrge hind. Õigete kõlarite ostmine võib tunduda üle jõu käiv. Loodame, et ülaltoodud punktid aitavad teil valida parima kõlari teie jaoks, olenemata kas need on Marshall või JBL kaasaskantavad kõlarid.