Informacija
Tootekataloog

Kolmerattalised

Kolmerattalised - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu ..., GLOBBER, STIGA, JOKOMISIADA, Tiny Bike kaupa. Hinnad algavad 28,06 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 29 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Kolmerattalised jalgrattad

Kas otsid oma lapsele lõbusat õues tegevust? Kui nad pole veel päris jalgrattaga sõitmiseks valmis, proovi laste kolmerattalise jalgratta abil neile selleks esimesi samme õpetada. Kolmerattaliste jalgrataste müük on laias valikus kuju ja suurusega ning nendega sõitmas võib näha juba pooleteist aasta vanuseid lapsi. Põlvkondade kaupa on kolmerattaline jalgratas olnud lapse esimene kogemus rattasõiduga. Väikelaste kolmerattalise rattaga alustamine on suurepärane võimalus anda lastele iseseisvust ja julgustada õues mängimist. Vajadusel on võimalik soetada ka vanema poolt lükatav kolmerattaline jalgratas.

Kas kolmerattalised jalgrattad sobivad väikelastele?

Kolmerattalise jalgrattaga sõitmine on tõhus viis lapse erinevate kehaosade tasakaalu ja koordinatsiooni parandamiseks. Kolmerattalise rattaga sõitmine soodustab käe-silma koordinatsiooni, motoorseid oskusi ja parandab lihaskasvu. Lisaks aitab see parandada käte-jalgade koordinatsiooni, kuna sinu väikelaps õpib kolmerattalisele jalgrattale ronimist ja sellelt maha ronima. Muidugi meeldib see lastele, sest see on lõbus, kuid see annab ka lapsele kindlustunde oma füüsiliste võimete suhtes. See saavutustunne, mida sinu laps esimest korda pedaali vajutades tunneb, on tema enesehinnangu jaoks suurepärane.

Mis vanuses võib laps kolmerattalise jalgrattaga sõita?

Enamik lapsi on valmis kolmerattalise jalgrattaga sõitma, kui nad on umbes kolmeaastased. See on vanus, mil lapsed saavutavad oma arengus kognitiivsed verstapostid, mis on vajalikud kolmerattalise jalgrattaga sõitmiseks. 3-aastased lapsed peaksid juba suutma juhiseid kuulata ja neile reageerida ning neil peaks olema pedaalimise juures vajalik füüsiline koordinatsioon. Kui sinu laps ei suuda seda veel teha, on hea mõte veidi oodata, kuni ta neid oskusi õpib, rääkimata sellest, et see tekitab sulle kui vanemale vähem frustratsiooni.

Kui ostad kolmerattalise jalgratta valel ajal, ei pruugi väike laps sellest rõõmu tunda. Sinu lapse jalad peaksid maad puudutama ja põlved peaksid pedaalidele istudes veidi painduma ja loomulikult peaks laps ulatuma juhtrauani.

Eale kõige sobivama kolmerattalise leidmine ei ole alati lihtne. Mõnel on istmed pedaalidest liiga kaugel, samas kui teised on ilma jalatoeta. Väikelastel on parim viis pedaalimise oskuse õppimiseks alustada laste kolmerattalise rattaga ja seejärel kasvades liikuda suurema kolmerattalise jalgratta juurde.

Parim viis näidata oma lapsele, kuidas pedaalid töötavad on selle demonstreerimine. Seda saad teha, asetades nende jalad pedaalile ja seejärel oma kätega pedaale pöörata, et rattad liiguksid. Kui õpetad seda enne lapse kolmerattalisele jalgrattale panemist, aitab see tal säilitada tasakaalu ja mõista kolmerattalise tööpõhimõtet.

Kas laps peaks kolmerattalisel jalgrattal kandma kiivrit?

Nii nagu lapsed peaksid jalgrattaga sõites alati kiivrit kandma, nii peaksid ka kolmerattalise jalgrattaga sõitjad kiivrit kandma. Veendu, et sinu laps kannaks kiivrit iga kord, kui ta kolmerattalise jalgrattaga sõidab. Samuti veendu, et kiiver sobib talle korralikult. Kui lapsele õpetada juba maast madalast, et jalgrattaga sõitmine algab kiivri pähe panemisest, siis ei lähe see tal kunagi meelest ka suuremale jalgrattale istumisel või vanemas eas. Nii nagu teada tuntud tarkus ütleb: mida õpid noores eas seisab eluaeg sul peas. Ja kiivri peas seismine on eluliselt oluline.

Kiivrit tuleks lapsel kanda otse pea kohal, kattes otsaesise. Kui see on tagasi kallutatud, ei kaitse see enam otsaesist. Kiiver ei tohi selle lükkamisel ega tõmbamisel peas liikuda ega ka üle silmade alla libiseda. Lõuarihma tuleks reguleerida nii, et see sobiks hästi. Kiivrit valides otsi selle seest kindlasti kinnitust, et see vastab nõutud standarditele.