Informacija
Tootekataloog

Köögisegistid

 

Segisti valimine on keeruline. Stiilide, materjalide ja viimistlusmaterjalide ning hindade mitmekesisus võib olla tohutu. Tõenäoliselt elate oma uue segistiga pikka aega, nii et see võib teile sama hästi meeldida. Siin on paar asja, mida enne kassajärjekorda astumist kaaluda.

Jälgige tila kõrgust ja ulatust

Segisti tilade kõrgus ja ulatus on väga erinevad ning enamasti saate valida endale kõige meeldivama välimuse. Aga kui teil on valamu kohal riiul, ei pruugi kõrge tila sobida. Kolme kausiga köögivalamu puhul ei pruugi lühikese ulatusega tila kõikidele kaussidele ulatuda. Lühikese ulatusega vannisegisti võib käte pesemisel tilkuda tila taha.

Valige keraamilised ventiilid

Kui soovite vältida tilkuvat segistit, hankige keraamiliste ventiilidega kraan. Muud tüüpi ventiilid on tavaliselt aastaid tilkumisvabad, kuid need ei suuda vastata keraamika pikaajalisele töökindlusele. Keraamiliste klappidega segistid maksavad umbes sama palju kui teised segistid.

Mõned viimistlused on karmimad kui teised

Siin on segisti viimistluse reegel nr 1: valige viimistlus, mis sobib lähedal asuva kapi detailidega, käterätikutega ​​jne. Kui plaanite olemasolevaid detaile välja vahetada, on teie segisti viimistluse valik täiesti avatud. Valdav enamus segistitest on poleeritud kroomi, satiinnikli või pronksi viimistlusega. Kõik need viimistlused on vastupidavad ja säilitavad oma välimuse aastaid. Kuid mõned on vastupidavamad kui teised.

Kroom on kõige vastupidavam viimistlus ja seda on kõige lihtsam puhtana hoida – seepärast on see alati olnud äriköökide ja avalike vannitubade lemmik. Kui teie segistit kasutatakse palju, on see teie parim valik pikaajalise vastupidavuse tagamiseks.

Nikkelviimistlusel on tavaliselt silt "harjatud", "satiin" või "roostevaba teras" ja neil on tuhm läige. Need on vastupidavad, kuid neile jäävad sõrmejäljed ja veeplekid, mistõttu on neid raskem puhtana hoida. Mõnel on kate, mis vähendab plekke, kuid see kate pole nii vastupidav kui metall ja võib puruneda või kuluda.

Pronkssegistid on pruunika tooniga ja neid nimetatakse sageli “õlitatud” või “hõõrdunud” pronksiks. Kuid pind on pigem kattekiht (nt epoksiid), mitte metall. See kate on kõva, kuid seda saab purustada või kriimustada kergemini kui metalli.

Lugege üle kraanikausis olevad augud

Kui soovid kahelt käepidemelt ühele üle minna, tuleb mõelda kraanikausi aukude arvule. Enamikul valamutel on kolm auku: üks kuuma käepideme jaoks, üks külma jaoks ja üks tila all. Mõned ühe käepidemega segistid sisaldavad lisaaukude peitmiseks katteplaati. Kuid mõned seda ei tee, seega kontrollige silti. Kui teil on praegu laialt levinud vannitoasegisti kahe käepidemega, mis on tilast kaugel, ei saa te ühe käepidemega mudelile üle minna.

Kui soovid köögisegisti, mille tilasse on paigaldatud “allatõmmatav” pihusti, siis jääb pihustiava tühjaks. Kuid lahendus on lihtne: paigaldage seebi dosaator. Teie uus segisti võib isegi sisaldada ühte.

Üks käepide on mugavam

Kahe käepidemega segistitel on stiilne sümmeetria, mis sobib paljudesse vannitubadesse, eriti traditsioonilistesse. Kuid praktilises plaanis on ühe käepidemega segistitel kõik eelised. Need on lihtsalt mugavamad; vee temperatuuri reguleerimine on lihtsam ja on üks käepide vähem puhastada.

Allatõmmatavad pihustid on paremad

Kui teil on kunagi olnud külgpihusti (kraanikaussi paigaldatud pihustuskäepide), on teil tõenäoliselt olnud tilkumisi või lekkeid. Ja võite eeldada, et teil on sarnaseid (ja kallimaid) probleeme kraani külge kinnitatud pihustiga, nagu siin näidatud. Paljud inimesed valivad "väljatõmmatavad" käsidušiga pihustid, sest need on osutunud palju töökindlamaks kui vanad külgpihustid.