Informacija
Tootekataloog

Köögitarvikud

Köögitarvikud - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu ..., marka niezdefiniowana, BigjigsToys, JOKOMISIADA, Legler kaupa. Hinnad algavad 3,29 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 231 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Laste köögitarvikud

Mänguköögid ja köögitarvikud sobivad suurepäraselt kujutlusvõime ja loomingulise mängu inspireerimiseks väikelastele ja lastele vanuses 2 kuni 6 aastat ja ka veidi vanemad. Mänguköögid pakuvad ideaalset seadet, mis aitab väikelastel arendada oma sotsiaalseid ja emotsionaalseid oskusi ning sõnavara. Lisaks õppida eluks vajalikke oskusi ja harjutada probleemide lahendamist. 

Kuigi  kaheaastased kuni kuueaastased lapsed saavad tavaliselt mänguköökidest kõige rohkem kasu, näib, et isegi nooremad ja beebi vanuses või vanemad 7+ aastased lapsed kipuvad mänguköögiga mängima. Olgu selleks siis kasvõi aeg-ajalt välja võetud väike teekomplekt, mida oma nukkudega kasutada, leiavad lapsed ikka ja jälle tee oma köögitarvikute juurde tagasi. Köögitarvikuid on valmistatud erinevatest materjalidest, näiteks puidust, ja üks tuntumaid lastele mõeldud köögitarvikute tootjaid on Kidkraft.

Põhjused, miks neid mänguköögi komplekte armastada

Paljud köögikomplektid on valmistatud puidust ja puidupõhistest materjalidest, mis teeb nad väga vastupidavaks ja nendega on võimalik mängida pere mitmel lapsel või isegi erinevate põlvkondade lastel. Saadaval on ka sooneutraalsed värvipaletid ja kujundused

Laste köögitarvikud annavad lugematud võimalused kujutlusvõimega mänguks ja see on just selline mäng, mis edendab oskusi nagu loovus, kognitiivne paindlikkus, eneseregulatsioon ja probleemide lahendamine.

Lisaks annab köögitarvikutega mängimine lastele võimaluse tutvuda tegelike köögis vajalike oskustega nende jaoks turvalises keskkonnas. See ergutab ka sõnavara ja sotsiaalset suhtlust ja pakub valivatele sööjatele võimalusi toidumänguks. Köögikomplektid on võimalus lapsel kasvada koos nendega aastaid, sest mõned neist on isegi reguleeritava kõrgusega.

Kasuta lapse mängu ajal avastatud ideid üleminekuna, et aidata sul teda rakendada köögis lihtsamate, aga reaalsete ülesannete täitmisel. Lapsed võivad olla rohkem valmis aitama sul köögivilju omatehtud pitsale puistata pärast seda, kui oled neile nende endi mänguköögi maitsvat loomingut meelde tuletanud.

Mida mänguköögis otsida ja kuidas valida?

Kui otsustad mänguköögi ostmise kasuks, peaksid seejuures kaaluma mõnda asja: suurus, hind, värvid ja stiil ning mänguasja konkreetsed omadused. Kaks asja, mis paljudele lapsevanematele mänguköökide juures võrreldes teiste suurte mänguasjadega eriti meeldivad, on nende üldine vastupidavus ja mänguideede mitmekesisus, mis kasvavad koos lapsega, kui ta oma oskusi arendab ja laiendab. Lisaboonuseks on see, et mänguköögid võivad anda vanematele mõne vaba minuti, et õhtusöögi valmistamine toimuks vähem segavate teguritega.

Kui suur või väike see mänguköök on? Olenevalt sinu kodu suurusest, planeeringust ja sellest, kus kavatsed seda hoida on mänguköögi suurus tõenäoliselt üks olulisemaid asju, mida pead enne ostmist kaaluma. Lisaks mänguköögi suurusele kontrolli kindlasti ka kasutatava pinna ja riiulite kõrgust. Kuigi enamik väikelapsi suudab "kasvada" veidi pikemaks mänguköögile sobivaks kõrguseks, oleks sobiva pinna kõrguse rusikareegel kõrgus, mis jääb sinu lapse vöö- ja puusakõrguse vahele.

Stiili ja värvide puhul mõtle kas soovid neutraalse värvipaletiga puidust mängukööki või värviküllast mängukööki? Kas on oluline, et see sulanduks sinu ülejäänud kodu sisekujundusega või jääb siin lapse eelistustele esmane prioriteet?

Tore on see, et mänguköökide hinnatasemed on erinevad, kuid pea meeles, et kvaliteetsemad esemed, näiteks puidust mänguköögid, kestavad ka palju kauem. Seega saab kvaliteetsemaid kööke ka tulevikus perele, sõpradele edasi anda või kasutatud kujul ära müüa.

Kuigi peaaegu kõik mänguköögid sisaldavad kraanikausi, pliiti, ahju ja külmikut, võiksid kaaluda just sellise mänguköögi otsimist, mis sisaldab sinu enda köögi funktsioone või funktsioone, mis sinu lapsele eriti meeldivad. Tõenäoliselt leiad üsna hõlpsasti täpselt oma vajadustele vastava köögimudeli.