Informacija
Tootekataloog

Köögivalamud

 

​​Saadaval erinevates värvides ja materjalides, on olemas köögivalamu, mis sobib iga elustiili ja sisustusega. Oleme koostanud mõned näpunäited ideaalse stiili, suuruse ja konfiguratsiooni leidmiseks, mis sobib teie ruumi jaoks kõige sobivama köögivalamuga.

Leidke parim köögivalamu suurus

Köögivalamu suuruse kontrollimine on vajalik mitte ainult selleks, et teada saada, kas valamu sobib. Pidage meeles nii tööpinna suurust kui ka valamu peamist kasutust. Kui teete palju süüa ja vajate ruumi suuremate pottide ja pannide pesemiseks, on abiks suurem ja sügavamate kraanikaussidega valamu ja see võib olla väärt uuendamist. Suur valamu väikeses tööpinnas võib aga põhjustada probleeme nii paigaldamise ajal kui ka üldiselt, alates puhta köögivalamu hoidmisest kuni hoolduseni.

Alustage praegu paigaldatud valamu suurusest. Enne mõõtmist võib olla abi valamu eemaldamisest. Mõõtke valamu suurus nii laiuse kui ka pikkuse, servast servani ja kraanikausi sügavuse osas. Võtke teadmiseks torustiku asukoht valamu all, eriti köögivalamu äravoolu paigutus.

Teine vajalik mõõt on tööpinna sügavus, mida mõõdetakse tööpinna tagumisest servast kuni esiküljeni. Valamu laius peaks sobima kindlalt ja kappi keskele, kaasa arvatud ruumi valamu ääre üleulatuse jaoks. Pöörake tähelepanu nendele üksikasjadele, sest erinevad valamustiilid võtavad tööpinnal rohkem pinda, mitte ainult kraanikausi suurus. Talumaja köögivalamu jaoks on vaja põlle esipaneeli jaoks kohandatud kappi, mis muudab ka valamu paigutust tööpinnal. Oluline on veenduda, et valamu jaoks on ruumi ja paar sentimeetriti lisaruumi.

Täiendavad näpunäited õige köögivalamu suuruse valimiseks on järgmised:

Mugavuse ja juurdepääsu tagamiseks asetage valamu leti esiservale lähemale.

Valamu sügavus ja äravoolu asukoht võivad mõjutada kraanikausi all olevat ruumi, mis on mõeldud näiteks prügi ärajuhtimiseks ja filtreeritud veesüsteemide jaoks.

Veenduge, et mõlemal pool kraanikaussi oleks toidu valmistamiseks piisavalt ruumi, eriti nurgas.

Köögivalamu vahetamise kaalumisel peab uus valamu sobituma olemasoleva kapiga ja sobima torustiku paigutusega. Kui valite uue valamuga teistsuguse äravoolupaigutuse, tuleb torustikku selle jaoks kohandada ja selleks võib vaja minna torumehe abi. Alati on võimalik valida erinevate mõõtmetega valamu, kui kapp või töötasapind praegu lubab, lihtsalt planeerige letikapi ja torustiku vastavalt vajadusele reguleerimiseks.

Köögivalamu materjali valikud

Õige materjal määrab teie valamu vastupidavuse ja välimuse. Valamu materjal muutub eriti oluliseks köögivalamu puhastamise ajal, kuna soovite viimistlust, mis talub küürimist ja köögi puhtuse hoidmisel kasutatavaid potentsiaalselt abrasiivseid kemikaale. Valamu valmistamise materjali valimisel arvestage nii esteetika kui ka hooldusnõuetega.

Roostevaba teras

Roostevabast terasest valamu annab kaasaegse välimuse ja on üks populaarsemaid stiile. Roostevaba teras vajab veeplekkide eemaldamiseks regulaarset puhastamist, kuid see on vastupidav, kriimustuskindel materjal, mis peab ajale vastu. Suurema tugevusega valamu jaoks, millel on parem mõlkimis- ja kriimustuskindlus ning helineelduvus, otsige madalama mõõduga roostevaba terast.

Keraamilised valamud

Keraamilised köögivalamud on endiselt traditsiooniliste inimeste valik. Minge peaaegu igasse traditsioonilises stiilis kööki ja leiate sealt keraamilise valamu ning tänu nende vastupidavusele on võimalus, et see on seal olnud sama kaua kui köök. Hästi hooldatud keraamiline valamu võib kesta terve elu ja tänu sellele, et neid on lihtne puhastada mustusest ja need on kuumakindlad, näeb see välja täpselt sama hea kui ostmispäeval.

Paljudel on köögis keraamiline köögivalamu ja isegi kui teepakid ööseks sinna sisse jäetakse, kulub järgmisel hommikul lihtsalt niiske lapiga pühkimine, et see jälle sädelev oleks. 

Kokkuvõte

Loodame, et suudate valida endale parima köögivalamu meie e-poes, mis sobib teie köögi stiiliga ja püsib mitu aastat.