Informacija
Tootekataloog

Kõrvaklapid

Kõrvaklapid

Kõrvaklapid on tasapisi muutumas tarbeesemeks, sest nutiseadmetest erineva sisu tarbimine on paljude jaoks muutunud elu igapäevaseks osas. Naudite te siis oma lemmikmuusikat, harite end mõne põneva podcastiga, viibite hoopis Zoom koosolekutel või soovite omaette nautida mõnda head filmi või sarja. Selleks, et privaatselt ning teisi häirimata nautida enda lemmik sisu arvutist, telefonist või hoopis telerist võiks teiel olla head ja mugavad kõrvaklapid. Kindlasti lööb turul olev valik esialgu pildi kirjuks, sest tihtipeale räägitakse kõrvaklappide tootjatest nagu näiteks JBL, aga mitte nende funktsioonidest. 

Kuidas endale sobivaid kõrvaklappe valida?

Kui olete otsustanud, et kõrvaklapid vajavad uuendamist või planeerite esimeste korralike kõrvaklappide soetamist, võib turul olev pilt pea korralikult segi ajada. Olles otsimas sobivamaid kõrvaklappe, tuleks kindlasti alustada enda isiklike eelistuste, vajaduste ja soovide kaardistamisest. Kõrvaklappe kasutatakse erinevatel eesmärkidel, kui teie soov on leida endale kõrvaklapid, millega on hea sportida, siis tuleks pigem mõelda kõrvaklappidele, mis on juhtmevabad. Samas tuleb arvestada, et juhtmevabad kõrvaklapid on pigem kõrgemas hinnaklassis, seega kui soovite midagi rahakotisõbralikumat, siis tasub silm peale visata võimalikele juhtmega kõrvaklappidele. Kõrvaklappide juures räägitakse üha enam kahest erinevast liigist - nööpkõrvaklapid ja kõrvasisesed kõrvaklapid. Võib arvestada, et kõrvasisesed kõrvaklapid tagavad kuulajale kindlasti parema kvaliteediga isegi bassi osas ja kõrvasisesed on kindlasti turul levinumad. Kuid leidub palju ka neid, kes peavad nööpkõrvaklappe mugavamaks. Samuti on soove ja eelistusi kaardistades mõistlik mõelda, kas soovite kõrvaklappe kasutada ka näiteks telefonikõnedele vastamiseks, kui jah, siis tasub kindlasti valida mikrofoniga kõrvaklapid. Just nimelt, kõikidel kõrvaklappidel ei ole nii öelda sisseehitatud mikrofoni. Tasub meeles pidada, et kui soovite soetada juhtmevabad kõrvaklapid ja nendega vastu võtta kõnesid jne, siis peab olema teie telefoni või arvuti Bluetooth funktsioon töökorras - vastasel juhul ei ole võimalik seadmeid omavahel ühendada. 

Kõrvapealsed kõrvaklapid

Kõrvaklappe soetades tuleks erinevad punktid väga põhjalikult enne ostu läbi mõelda, sest siis on hiljem kõrvaklappe kasutades kasutusrõõm palju suurem. Erinevad funktsionaalsused on olulised, kui soovite kõrvaklappe kasutada mitme otstarbega. Ära ei tohiks unustada ka kasutajamugavust. Kõrvapealsed klapid on midagi, mille seas on tuntuimaks nimeks kindlasti Beats klapid. Tegemist on klappidega, mis on pigem kõrgema hinnaklassiga, kuid paljude sõnul oma hinda väärt. Küll aga tuleks enne kõrvapealsete klappide soetamist läbi mõelda, et milline peaks olema kõrvaklappide suurus. Kas eelistad, et kõrvaklapid mahuksid mugavalt kotti või taskusse ja ei oleks kandes märgatavad. Kui see aga ei ole oluline ja otsite pigem klappe, mis pakuvad maksimaalset võimalikku kvaliteeti, siis võite vabalt mõelda ka kõrvapealsete klappide soetamisele. Ka neid on juhtmega kui juhtmevabasid. Ära ei tohiks muidugi unustada seda, et kõrvapealsete klappide kandmine spordisaalis jõutreeningul või koosolekul võivad olla asendamatud, aga talvisel ajal koos mütsiga võib nende kasutamine osutuda ebamugavaks. 

Kõrvaklappide hinnaklass

Nagu juba mõista võib, siis ka kõrvaklappide hinnad varieeruvad seinast seina tulenevalt sellest, millised on kõrvaklappide funktsioonid, kas tegemist on juhtmega kõrvaklappidega või hoopis juhtmevabadega. Nagu ikka, mängib kõrvaklappide hinna juures kindlasti rolli ka tootja. Kõrvaklapid on võimalik soetada endale näiteks ligikaudu kümne euro eest või maksta nende eest ka nelja kohalisi numbreid. Kõik oleneb sellest, et millised on tulevase kasutada soovid, vajadused ning kindlasti eelistused. Meie e-poest leiab laia valiku erinevaid kõrvaklappe, erinevate funktsioonidega, erinevatelt tootjatelt. Näiteks on meie e-poes olemas selliste tuntud tootjate nagu Beats tooteid ja Beats by Dre klappide hinnaklass meie e-poes algab ligikaudu 50 eurost.