Informacija
Tootekataloog

Kõvakettad

Kõvakettad - Bigbox.ee internetipoes müüakse selliste kuulsate tootjate nagu Western Digital, WD, Seagate, Samsung, ADATA kaupa. Hinnad algavad 0,92 €. Bigbox.ee poest leiate rohkem kui 1158 erinevat mudelit. Vasakpoolsete filtrite abil saate hõlpsalt muuta soovitud toote parameetreid teie jaoks sobivaima toote leidmiseks. Toimetame selle kategooria toote kohale selle kõrval märgitud tähtaja jooksul.

Kõvakettad

Kõvakettad jagunevad sisemisteks ja välisteks kõvaketasteks. Nii sisemised kui ka välised kõvakettad on mõeldud andmete hoiustamiseks. Erinevad nad üksteisest selle poolest, et väliseid kõvakettaid saab ühendada paljude teiste seadmetega ning need on eraldiseisvad seadmed, kuid sisemised kõvakettad on juba arvutisse sisseehitatud. Mõlema kõvaketta puhul on aga võimalik neid uuendada ja osta endale parem ja mahukam kõvaketas. Kõvakettaid on ka kahte erinevat tüüpi - SSD kõvaketas ja HDD kõvaketas. Kõvakettaid toodavad väga paljud tuntud ettevõtted nagu Samsung, Kingston, Adata ja paljud teised. Kõvakettad arenevad ning muutuvad ajaga ja elektroonika arenguga aina kiiremaks ja võimaldavad endasse salvestada suuremas koguses andmeid ning muid vajalikke faile. 

SSD kõvaketas

SSD kõvakettaid kasutavad arvutikasutajad, kellel on vaja kiiremini andmeid liigutada. SSD kõvakettad on kõige uuemat tüüpi kettad, mis praegusel ajal saadaval on ning see tähendab ka seda, et SSD kõvakettad on üsna kiired. SSD kõvakettad on kasutusel nii laua- kui ka sülearvutites, kuid enamasti kasutatakse neid rohkem sülearvutites, mis ei nõua nii suure mälu mahuga kõvaketast. Lisaks laua- ja sülearvutitele saab SSD kõvakettaid kasutada ka paljudes teistes nutiseadmetes, näiteks nutitelefonides, kaamerates ja tahvelarvutites. SSD kõvakettad on kergema kaaluga kui seda on näiteks HDD kõvakettad, mis on kõige esimesed kõvakettad, kuna SSD kõvakettad koosnevad kiipidest. SSD kõvakettad sobivad väga hästi neile, kes soovivad väga kiiresti oma andmeid liigutada ja neile ka kiiresti ligi pääseda. SSD kõvakettaid toodavad väga paljud tuntud ettevõtted, seega igaüks leiab endale kiireima ja sobiva mälusuurusega kõvaketta. 

HDD kõvaketas

HDD kõvakettad on kõige esimesed kettad, mida hakati kasutama. Algsed HDD kõvakettad olid muidugi suured ja rasked, kuid ajaga on need muutunud väga kompaktseks ja nende mälumaht on ka muutunud palju suuremaks. HDD kõvaketastel on suurem mälumaht kui seda on näiteks SSD kõvaketastel. Samas on aga HDD kõvakettad pisut aeglasemad, mis võib mõjutada andmete liigutamist, kuid kui soovite suurema mäluga kõvaketast ning kiirus pole nii oluline, siis on HDD kõvaketas just see õige valik. Lisaks võivad ka HDD kõvakettad olla pisut lärmakamad, kui seda on SSD kõvakettad, kuna HDD kõvakettad kasutavad liikuvaid osasid. HDD kõvakettad tarbivad oma suurema mälu tõttu ka rohkem energiat, mis on enesestmõistetav. HDD kõvakettaid kasutavad väga paljud inimesed, kelle on vaja suuremas koguses andmeid oma arvutis hoiustada ning kes ei hooli nii väga kiiremast kõvakettast. HDD kõvaketaste valik on väga lai ning igaüks leiab endale selle sobiva.

Milline kõvaketas valida

Kiiruse poolest on parem valida SSD kõvaketas, kuna need on uusimad kõvakettatüübid ning on praeguse aja kiireimad. Lisaks kiirusele on SSD kõvakettad ka palju vaiksemad, kuna neil puuduvad liikuvad osad ning neid on võimalik kasutada ka teistes seadmetes. Kiire kõvaketas võimaldab liigutada kõiki vajalikke faile väga mugavalt ja kiirelt. Suuremat mälumahtu soovivad inimesed võiksid valida endale HDD kõvaketta, kuna HDD kõvaketaste mälu on tunduvalt suurem kui seda on SSD kõvaketastel. HDD kõvakettad võivad olla küll pisut lärmakamad oma liikuvate osade tõttu, kuid suurem mälumaht kompenseerib kindlasti selle. Mõlemad kõvaketta variandid on omamoodi head, kuid valik tuleks teha vastavalt oma soovidele ja vajadustele. Nii SSD kui ka HDD kõvaketaste valik on väga suur ja elektroonika arenedes muutuvad kõik kõvakettad aina paremaks ja ka kiiremaks.