Informacija
Tootekataloog

Lauaarvutid

Lauaarvutid

Kuidas valida endale arvutit? Varem või hiljem seisavad selle küsimusega silmitsi peaaegu kõik. Kuid arvutit valides tuleb esmalt otsustada, mis otstarbel seda kasutada. Järgmiseks peate otsustama, milline arvutitüüp teile kõige paremini sobib. 

Kaasaegsed arvutid jagunevad mitmeks põhisegmendiks – mängu-, kontori-, kodu-, graafika-, tööstusarvutid. Näiteks kontoriarvuti peamisteks tööülesanneteks on töö Microsoft Office’i rakendustega (word, excel, outlook), raamatupidamisprogrammidega, trükiste, lepingute, kirjelduste koostamine, sularahateenused, internetis surfamine jne. Lühidalt, kontoriarvutid on lauaarvutite seas üks odavamaid valikuid. Muidugi peaksite aru saama, mis oleks just teile õige variant, kas soovite niisama koduarvutit või on see ka teie tööks vajalik. Või hoopiski tahate peale rasket tööpäeva tulla ja lauaarvutis enda lemmikuid mänge mängida. Kasutajatele, kes teevad tööd infotehnoloogia või graafika valdkonnas on vaja ka erinevate kirjeldustega arvuteid.

 Lauaarvuti eelised

Lauaarvutit võib pidada klassikaliseks koduarvutiks. Enamik kasutajaid valib koju just sellise arvuti. Lauaarvuti koosneb süsteemiüksusest ja monitorist. Samuti on süsteemiüksusega ühendatud hiir, klaviatuur ja muud välisseadmed.

Peamisteks lauaarvuti eelisteks oleks:

  • Taskukohane hind. Valides lauaarvuti, saate maksimaalse jõudluse kõige taskukohasema hinnaga

  • Uuendamise (täiustamise) võimalus. Lauaarvuteid saab täiustada, asendades nende komponendid võimsamate analoogidega, st jõudluse suurendamiseks ei pea te uut arvutit ostma;

  • Suur jõudlus. Töölaua riistvara jõudlus on kõrgeim. Seega, kui vajate võimsat arvutit, pole teil praktiliselt valikut.

Levinud arvutimüüdid

Kummutame mõned väljakujunenud müüdid, mis on väga levinud, kuid millel puudub tõepõhine alus.

Hiina riistvara on madalama kvaliteediga kui Ameerika või Jaapani riistvara

Kahtlemata kohtab vähem kvaliteetsemat Hiina tööd, kuid tõsiasi on see, et peaaegu kõik kaasaegsed arvutiseadmed toodetakse ja monteeritakse Hiinas. Kvaliteedi tagab tootja, mitte tootmiskoht! Hiinas on palju ühepäevafirmasid, kes müüvad puidukaabitsaid ja neid, kes ei pea kinni tootmisstandarditest ja teevad seadmeid, nagu öeldakse, keldris põlve otsas. Sellisel juhul, võite alati üle küsida või vaadata välja valitud firma ja mudeli kriteeriumid ja koostisosade tootjat.

Mänguarvuti on väga kallis

Kaasaegsete ja veelgi enam vanade mängude mängimiseks pole vaja kulutada tuhandeid. Valides enam-vähem korraliku videokaardiga arvuti ja ohverdades mõned muud aspektid (näiteks kõvaketta maht - paljudele piisab 256 GB SSD-st), saab hoida suhteliselt väikese summa piires.

Arvutit tuleb uuendada regulaarselt, iga 2-3 aasta tagant

See on vajalik, kuid ainult siis, kui teil on väga kõrged süsteeminõuded ja te ei kujuta oma elu ette ilma uusimate Ultra-graafikaga mängudeta. Arvutihuvilised ütlevad teile, et ilma uuendamata arvuti peagi ülekoormusest plahvatab, et sellise süsteemiga saab tänapäeval ainult Internetis Zoomi mängida. Kõik see on muidugi väga liialdatud. Isegi soodsama eelarvega arvutid on võimelised töötama 5-10 aastat ilma osi vahetamata, täites sama tõhusalt töö- / õppeülesandeid, "jooksutades välja" vähenõudlikud mängud ja mitte kõige ressursimahukamad rakendused.

Tipparvutitootjad

Nagu varem märgitud, nõuab tänapäeval koju või kontorisse hea arvutisüsteemi valimisel üksikute komponentide tootja valik rohkem tähelepanu kui valmissüsteemide tootja valik. Mõned komponentide tootjad müüvad valmis süsteemiüksusi, samas kui teised kaubamärgid, mille all arvuteid müüakse, tegelevad eranditult süsteemide kokkupanemisega teiste kaubamärkide varuosadest.

Tipparvutitootjad on näiteks

  • Dell. Sinna kuuluvad ka Dell Optiplex ja Precision mudelid

  • Lenovo -firma ThinkCentre on väga populaarne kasutajate seas

  • Apple.- Apple iMac ja Mac Mini on super head!

  • MSI lauaarvutid on kuldne klassika, mis on siiani teinud muljetavaldavaid arvuteid

Soovitame osta ülaltoodud kaubamärkide tooteid, kuna need pälvivad kasutajate ja ekspertide kiidusõnu.